Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

West Ham vs. Chelsea [EFL Cup]
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak moc by měl Conte zamíchat sestavou?
Hlavní je postup, změn netřeba
16%
 16%  [ 1 ]
Pár změn je na místě
16%
 16%  [ 1 ]
Většina hráčů by měla být z širšího kádru
66%
 66%  [ 4 ]
Pokud to půjde, měla by hrát úplně nová jedenáctka
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 6

Autor Zpráva
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 9:10 am    Předmět: West Ham vs. Chelsea [EFL Cup] Citovat

Alex to nakousl, tak už založím "zápasové téma" Smile

Na zápas se velice těším a pohár, už díky nalosování, je pro nás možná ještě lákavější, než na začátku sezóny. Velké kluby jsou sice stále ve hře, ale dost jich odpadne.

Za poměrně jednoznačný považuju návrat Terryho do základní sestavy. Hrát bude i Willian, který je "odpočatý" a zároveň je třeba jej víc a víc začlenit do nového systému - navíc je to tradiční hráč základní sestavy, takže ten post neoslabíme.

Costa bude snad odpočívat, ani tak se nebojím toho, že by byl extra unavený, ale jeho přepínat znamená zcela jednoznačně volat po zranění - ve Španělsku i u nás na ně logicky trpí, ale jakmile přišla sezóna bez velkého vytížení, tak se zdravotně srovnává.

Ale celkově jsem na tu sestavu moc zvědavý. Vím, že velké změny v sestavě tomu málokdo prospějí a West Ham bude chtít postoupit dál, to je jednoznačné ... přesto být to na mně, tak jsem odvážný.

Já akorát nemůžu pustit z hlavy Oscara, protože hůl nad ním lámat nechci a byl bych rád, kdyby se mu v sestavě našlo místo. Chtěl bych ho vidět na pozici Mosese, já nějak věřím tomu, že on by to tam odmakal svědomitě.

Begovič - Zouma, Terry, Azpilicueta - Alonso, Chalobah, RLC, Aina - Oscar, Michy, Willian
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 9:42 am    Předmět: Citovat

Chci vidět vedle sebe Terryho a Luize.. pokud se má Terry dostat do sestavy i pro ligu, musí se sehrát s Luizem. Pokud by měl nastoupit jako levý stoper, musí hrát levého beka Alonso. Opět z důvodu sehrání.

Pravý stoper Azpilicueta a vpravo Aina, tam žádné sehrávání není potřeba. V záloze Kanté a Chalobah. Nate si to zaslouží a byla by škoda jej hrát mimo pozici, kde chodil jako střídající hráč. Klidně ale i Matič - Chalobah.

V ofenzívě Oscar, Michy a Willian. RLC maximálně jako střídající hráč, ten si základ za poslední měsíc nezaslouží.

Celkově tedy utkání, kde by měli Aina, Chalobah a Michy potvrdit svou platnost v prvním týmu a hráči jako Terry, Oscar a Willian dostat šanci zabojovat o sestavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 11:15 am    Předmět: ... Citovat

Proč si RLC nezaslouží za poslední měsíce dostat šanci v poháru?
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 11:21 am    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Proč si RLC nezaslouží za poslední měsíce dostat šanci v poháru?

Určitě nenastoupí všichni tři. A víc si to zaslouží Aina a Chalobah. K tomu poslední dvě šance Loftus-Cheek nijak oslnivým způsobem nevyužil. Prostě mu stále chybí to, co za poslední rok Chalobah získal. Já se přiznám, že bych raději viděl Solankeho, který nehrál ve Vitesse úplně špatně a navíc dominoval mládežnické kategorie.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 12:12 pm    Předmět: ... Citovat

Tak pokud je nějaká norma mladíků, kteří budou hrát a on se do ní nevleze, tak ok, ale jak asi chápeš, tak mě zaujalo to, že si "nezaslouží" dostat šanci.

On je pochopitelně rozdíl mezi Chalobahem a RLC a ten je právě v tom, kolik kdo dostal šancí a času se zlepšovat.

Ono to není zas tak dávno, co se tady opakovalo, že Chalobah ve vývoji ustrnul a že je to další promarněný talent - nikomu to nezazlívám, spíš to zmiňuju proto, že tyhle rychlé soudy jsou u těch mladých hráčů sakra riskantní.

Ono mám pocit, že na RLC se nahlíží jako na toho, kdo je na tom vlastně lépe než Baker, Chalobah či Solanke, protože jeho nikdo nehoní po hostováních a může být hezky doma v Londýně. Ale já si nějak naivně myslím, že v tom žádná výhoda není - on by rozhodně rád hrál pravidelně a četl o sobě v novinách jaká je to budoucí hvězda. Momentálně se prakticky nedostává ani na lavičku. Když už šanci dostane, tak na postu, kde pořádně nikdy nehrál - a ve výsledku se to pak uzavře tím, že si ani další šanci o měsíc později nezaslouží.

Tihle hráči na tom budou vždycky stejně - jakmile jsi vysoký a relativně těžký, tak nikdy nebudeš běhat jako Pedro nebo Willian nahoru a dolů bez rozmyslu. A pokud je tvůj prostor "před" míčem, tak jsi úplně nahraný, protože musíš na svůj moment čekat, nebudeš opouštět trenérem vymezený prostor, protože se chceš ukázat na míči ... a pak je to situace ala Costa či Matič. Pokud nemáš nahráno, nemáš herní pohodu a nevěříš si dostatečně, tak to vypadá, že jsi všude pozdě, nedůrazný, prohráváš souboje.

Neřeším ani tak to, jestli si RLC ten čas "zaslouží", ale spíš, že ho nutně potřebuje, protože jinak měl hostovat. Conte se rozhodl ho ponechat s týmem, ale to by mělo přinášet jisté povinnosti i pro manažera s tím hráčem nakládat tak, aby to nebyl projebaný rok.
Miguel19

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 12:13 pm    Předmět: Citovat

Jinak je velká škoda, že si Costa nenechal dát proti United kartu.

Tu stopku bylo dobré odsedět teďka než v lize..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 12:19 pm    Předmět: Citovat

„Pozitivní“ je, že Fabregas je stále out. Tím pádem musí Chalobah hrát. Proti West Hamu to navíc bude dobrý prověření, ne jen nějakej přáteláček. Ukázat se potřebuje taky Michy, toho po slibném rozjezdu Costa nekompromisně posadil, ale tam doteď nebylo co řešit.

Conte už dnes na tiskovce naznačil, že pohár je prostor pro hráče širšího kádru a také mladé hráče a že oproti sestavě proti MU budou ve středu změny. Chce vidět právě tyto další hráče v akci. Aleš už to tu vyjmenoval velice přesně. Pro mě je klíčová dvojice Michy, Chalobah. Nejen že jsou to mladíci, ale hlavně představují často klidně druhou volbu na své posty.

Po svých absencích budou mít co ukazovat i Oscar s Willianem. Aina by byl příjemný bonus, na druhou stranu si myslím, že na toho wing-backa asi ani nikoho jiného pořádně zkoušet nemůžeme.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 12:24 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Neřeším ani tak to, jestli si RLC ten čas "zaslouží", ale spíš, že ho nutně potřebuje, protože jinak měl hostovat. Conte se rozhodl ho ponechat s týmem, ale to by mělo přinášet jisté povinnosti i pro manažera s tím hráčem nakládat tak, aby to nebyl projebaný rok.

Zrovna u této jediné věci si dovolím říct, že to nebylo ani tak otázka Conteho, proč tu Loftus-Cheek zůstal. Z něj se stal takový plakátový chlapec naší akademie a nebylo možné jej poslat v létě hostovat. Je otázka, co s tím. Osobně bych i přes toto všechno volil v zimě hostování. Loftus to potřebuje, potřebuje hrát týden co týden.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 12:36 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Alex napsal:
FairCop napsal:

Zrovna u této jediné věci si dovolím říct, že to nebylo ani tak otázka Conteho, proč tu Loftus-Cheek zůstal. Z něj se stal takový plakátový chlapec naší akademie a nebylo možné jej poslat v létě hostovat. Je otázka, co s tím. Osobně bych i přes toto všechno volil v zimě hostování. Loftus to potřebuje, potřebuje hrát týden co týden.

Vím co tím chceš říct a doufám, že to tak není, protože takhle hazardovat s ohromným talentem, který ten hráč vždy měl - to mi kvůli nějakého PR tahu smysl nedává.
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 8:58 pm    Předmět: Citovat

Koukal jsem teď na sestavy dnešních pohárových duelů (zápasy jsem neviděl) a musím říct, že i Liverpool s Tottenhamem, kteří hráli proti sobě, nasadili prakticky do posledního muže proměněné jedenáctky. Jsem zvědavý, jak bude vypadat náš duel s West Hamem.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 9:30 pm    Předmět: Citovat

terry napsal:
Koukal jsem teď na sestavy dnešních pohárových duelů (zápasy jsem neviděl) a musím říct, že i Liverpool s Tottenhamem, kteří hráli proti sobě, nasadili prakticky do posledního muže proměněné jedenáctky. Jsem zvědavý, jak bude vypadat náš duel s West Hamem.

Tak je třeba připomenout, že oni mají výrazně nabitější program než my - na druhou stranu ono hodně zkresluje náš zápas proti Leicesteru, kde sice hrálo dost lidí ze "základu", ale on to byl také trochu test - Luiz, Alonso ...

Náš první zápas v soutěži přinesl až na pár jmen hráče čistě z lavičky či tribuny. Změny zítra budou, to je bez debat, ale Arsenal v tomto těžko zkusíme napodobit a derby je pro nás prioritou vyhrát.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 11:09 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Tak pokud je nějaká norma mladíků, kteří budou hrát a on se do ní nevleze, tak ok, ale jak asi chápeš, tak mě zaujalo to, že si "nezaslouží" dostat šanci.

On je pochopitelně rozdíl mezi Chalobahem a RLC a ten je právě v tom, kolik kdo dostal šancí a času se zlepšovat.

Ono to není zas tak dávno, co se tady opakovalo, že Chalobah ve vývoji ustrnul a že je to další promarněný talent - nikomu to nezazlívám, spíš to zmiňuju proto, že tyhle rychlé soudy jsou u těch mladých hráčů sakra riskantní.

Ono mám pocit, že na RLC se nahlíží jako na toho, kdo je na tom vlastně lépe než Baker, Chalobah či Solanke, protože jeho nikdo nehoní po hostováních a může být hezky doma v Londýně. Ale já si nějak naivně myslím, že v tom žádná výhoda není - on by rozhodně rád hrál pravidelně a četl o sobě v novinách jaká je to budoucí hvězda. Momentálně se prakticky nedostává ani na lavičku. Když už šanci dostane, tak na postu, kde pořádně nikdy nehrál - a ve výsledku se to pak uzavře tím, že si ani další šanci o měsíc později nezaslouží.

Tihle hráči na tom budou vždycky stejně - jakmile jsi vysoký a relativně těžký, tak nikdy nebudeš běhat jako Pedro nebo Willian nahoru a dolů bez rozmyslu. A pokud je tvůj prostor "před" míčem, tak jsi úplně nahraný, protože musíš na svůj moment čekat, nebudeš opouštět trenérem vymezený prostor, protože se chceš ukázat na míči ... a pak je to situace ala Costa či Matič. Pokud nemáš nahráno, nemáš herní pohodu a nevěříš si dostatečně, tak to vypadá, že jsi všude pozdě, nedůrazný, prohráváš souboje.

Hele tohle je otázka.

Chalobah byl naprosto tragický před rokem a půl na U-21. Já osobně ho tehdy odepsal - několik nepovedených hostovaček, nedokázal přihrát na metr, prostě extrémně špatný. Následně rok v Neapoli, kde nehrál vůbec. A o rok později? Chalobah umí diktovat tempo, rozumí si s míčem, celkově nemá problém s ničím. A to se bavíme o hráči, který měl vrchol hostovaček 4 sezony zpátky.

Pokud bude někdo (Conte nebo asistent?) s RLC pravidelně pracovat a posunou ho dále, tak nevidím problém v tom, aby si počkal. Pokud se bude počítat s nějakou rozumnou pozicí. V záloze je až za Kantem, Matičem, Chalobahem. Možná Mikelem. Na AM je taky halda hráčů.

Ale jak říkám - Chalobaha nejvíce posunul rok práce se špičkovými hráči v Neapoli. Spolupráce s kvalitním trenérem. Takže je opravdu otázka, co potřebuje.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 8:17 am    Předmět: ... Citovat

Čtyři roky zpátky měl Chalobah 16-17 let, to asi žádný vrchol nebyl.

Souhlasím, co ho posunulo nejvíc dopředu - i když nesouhlasím, že předtím byl takové kopyto, protože dostat se do U21 repre není v Anglii úplně snadné.

Každopádně Chalobah dostával roky možnost hrát, respektive hostovačky nebyly pořádná výzva - ta přišla až v Neapoli. Takže minimálně po fyzické stránce on roky působil v nejnáročnější soutěži světa ... a neříkal bych, že Neapol z něj udělala hráče a to předtím nic neznamenalo.

RLC je rozvíjen jinak, což respektuju, ale trápí mě, pokud jsou zde názory, že v poháru nemá nárok hrát, protože nic moc nepředvedl ... já jsem v tomto na jeho straně.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 8:43 am    Předmět: Citovat

U něj se změnil hlavně přístup na hřišti. Snaží se být neustále aktivní, ať už mimo míč či na míči.

On byl vždy hráč s velkým talentem, navíc oblíbený mezi spoluhráči a fans (i přestože v Neapoli nehrál, tak patří stále mezi oblíbence dost náročných fans). Nicméně mu chybělo právě to umění prosadit se v zápase. Dostat se na míč, diktovat, chtít být neustále v těžišti hry. Udělat pár kroků navíc a atakovat soupeře anebo nečekat a jít do akce ještě než přijde přihrávka. To za poslední rok změnil. Pomohlo mu angažmá v Neapoli a bohužel i úmrtí matky.

Krásně to lze demonstrovat na zápasech U21. Ještě rok zpátky jsem si říkal, proč jej sakra v těch zápasech spoluhráči vůbec nevyužívají. Proč je neustále 20 metrů mimo hru a minimum jde toho přes něj. Přestože to řídili mnohem méně talentovanější hráči. Střih o rok později a Chalobah to diktuje skoro sám. Změnil se jen jeho přístup a aplikace na hřišti.

Navíc Chalobah poslouchá. Conte neustále uděluje pokyny, ale když si člověk všimne, tak většina borců jej ignoruje. Hazard snad měl ve Friday Night prohlásit, že jej raději ani slyšet nechce. Naopak Chalobah je jeden z mála, kteří reagují a pracují, jak Conte chce.

Každopádně úplně stejný problém má Loftus-Cheek. A těžko říct, kdy a jak se jej podaří odstranit. Je nesmysl ho odepisovat, jak to spousta lidí už udělala. Opravdu je to jen a jen o aplikaci v zápase. Když to překoná, tak může dosáhnout čeho chce.

Zároveň RLC není jediný. Na úplně stejný problém trpí Boga. Mezi ním a Dembelém byl Rennss minimální rozdíl v talentu. Nicméně Dembele měl ten správný hlad, byl aktivní, chtěl hrát a rozhodoval zápasy. Nyní je v Dortmundu. Boga čekal, kdy se k němu dostane míč. A nyní sedí v Granadě na lavičce. Taky na tom musí zamakat.

Proto jsem vždy preferovat Bakera před RLC. Ten je mentálně úplně jinde a tímhle problémem netrpí.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 11:13 am    Předmět: ... Citovat

Souhlas, naprostý.

Jako máte pravdu, o tom žádná, jen prostě člověk rád vidí dobrou práci trenéra, který například Matičovi od začátku důvěřoval a hráč mu to vlastně vůbec nesplácel. Nemanja byl pořád ty dva kroky pozadu jako v loňské sezóně, ale Conte věděl co z něj chce mít a pracoval na tom ... Podle mě to ví i u RLC a já bych rád viděl jak se mu to daří nebo nedaří, než abych si v poháru opět užíval výborné výkony Kanteho (a teď si trochu protiřečím, protože já bych ten pohár nerad podcenil a určitě bych, kor v této sezóně, na něj kladl důraz).

Rubena zase dlouho na hřišti neuvidím a tak je tohle pro mě příležitost, která by se mi líbila. Máme tady nový herní systém a už není možné jej přesunout na pozici AMF a tak by se mi jeho spolupráce s Nathanielem v záloze líbila. Byla by to velká zkouška pro oba.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: