Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

United vs Chelsea
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 12:03 pm    Předmět: Citovat

Bohužel no. Ta reakce na vypadnutí Alonsa znamenala, že jsme měli dobře zabezpečené kraje, ale střed obrany trpěl utrpěl citelné oslabení. Azpilicueta je tam naprosto zásadní, to už jsem napsal někdy v říjnu, kdy jsme s tímto rozestavením přišli. Nebojím se říct, že to bylo hloupé rozhodnutí. Zejména když už Conte znal sestavu United.

A to všechno v kombinaci s Begovičem, což už byl jeden citelný zásah do defenzívy.

To s těmi mladíky je dobrý fór. Miguel19 to popsal dobře. Spíš by se po včerejšku měl Jožka chytat za hlavu, když Rashforda celou sezonu utápí někde na křidle. Ač Ibra hraje velmi dobře, tak s rychlonohým hrotem byli daleko nebezpečnější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 2:58 pm    Předmět: Citovat

Tak Ibra tam nebude věčně. Od něj se mají co učit. Že ty hráče ne vždy dobře využívá je věc jiná, ale včera hráli Rashford, Lingard a ještě střídal Fosu-Mensah. O tom si mohou RLC či Aké nechat jenom zdát, a to se tu někdo snažil AC vymalovat jako kouče, který hraje mladíky, na rozdíl od toho děsného JM.

JM je sice občas hraje mimo jejich nejlepší pozici, což on dělá běžně, ale ti hráči alespoň občas hrají. A nejen tři minuty za 10 zápasů...to je zásadní. Aké si to prosedí na lavce a pokud si do konce sezóny kopne, tak to bude zázrak. To smaé RLC, spíš půjde jen o pár minut. Zatímco Rashford s Lingardem toho ještě odehrají...

Líbí se mi, že JM je vyčítáno, že mladíky nehraje, když je hraje, tak je mu vyčítáno, že je hraje mimo pozici, případně, že je na světlo vytáhl někdo jiný. Ale dle mého jsou tohle naprosto mimo argumenty. Jirka by řekl, že ukázaná platí, nebo tak nějak to píše. Aké sedí, RLC sedí. A nehrají ani mimo pozice...a také je vytáhl někdo jiný než AC. A AC také RLC hrál mimo pozici.

Mně osobně je fuk, jestli RLC hraje pravidelně či ne, jen poukazuji na dvojí metr.

Conte sice férově vzal tu prohru na sebe, možná si byl vědom toho chybného výběru základu, hlavně za situace, kdy o tom Alonsovi věděl dopředu, nicméně nejhorší na tom bylo to, že ti hráči hráli bez zájmu a v podstatě jsme se s MU nemohli v ničem měřit. V ničem. A Conte se sice v průběhu zápasu o něco pokusil, v podstatě ale vždy bez většího úspěchu. Jen chvilku jsme dokázali delší dobu držet balón, ale to nic neznamená, když to nevedlo ke střelám, neřkuli šancím.

Horší zápas jsem už hodně dlouho neviděl. Prohry k fotbalu patří, někdy za ně může sudí, jindy hráči, jindy kouč, většinou všechno dohromady, nicméně jsem již dlouho neviděl z naší strany zápas, kdy bychom byli ve všem horší. A to ostudně horší.

Výhoda je, že šlo o jeden zápas a příště to může vypadat jinak. Nyní se ukáže, jestli ti naši hráči jsou fakt tak mentálně silní, jak se pořád holedbají. Ta změna by měla být jasně vidět.

A snad se vrátí i TC i Alonso. Alonso sice chyběl, ale dle mého větší vliv na psychiku hráčů měla absence TC.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 3:54 pm    Předmět: Citovat

Zápas jsem neviděl, neb jsem byl mimo civilizaci, ale jak tak vidím, tak jsem o moc nepřišel. Ale nic se momentálně nemění, máme před sebou 6 zápasů. Když vyhrajeme 5, tak je vyřešeno. Když méně, tak musí klopýtnout Tottenham. A ten čekají hned 3 "velké" výzvy.

Co se týče výsledku, tak je to škoda. Fakt si přeju, aby Mourinho strávil další rok bez LM.

Co se týče mladíků, tak to, co dělá Mourinho v United je mi naprosto ukradené. Ukázaná platí, ale ukázaná u nás. Nehledě na to, že Conte tu je první rok. Pokud za 3 roky budeme s odchovanci ve stejné situaci, tak budou lidi nasraní, stejně jako na Mourinha.

Conte udělal ten krok s některými hráči, uvidíme, jak to bude vypadat příští sezonu. Vyházel zbytečné hráče, ti mladíci se dostávají na lavičku, na to myslet za Mourka ani nemohli, protože tam bylo 8 seniorů před nimi.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 6:42 pm    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Jirka by řekl, že ukázaná platí, nebo tak nějak to píše.

Jirka by hlavně řekl, že David čekal nastartovaný skoro tři čtvrtě roku a až se dočkal, vyblil největší sračku za celou sezonu Wink
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2017 7:55 pm    Předmět: Citovat

Objektivita je některým evidentně cizí. Wink

Jiří, hraje AC v CFC mladíky víc než JM v MU? A bez keců, vytáček a polehčujících či pohoršujících okolností...

A že byl JM na AC po prvním průseru nachystaný a AC nevěděl, co s tím, to je zřejmé. To nic nemění na tom, že si pro JM přeji jen to nejhorší a pro AC jen to nejlepší.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 5:45 am    Předmět: Citovat

Hele, ty Objektivito, napíšu ti, proč se s tebou o tom odmítám bavit. Třeba v tom najdeš i nějaké argumenty, i když v tvém případě o tom docela pochybuji...

1) Obávám se, že pokud seš do výčtu mladíků, kterým JM dává šanci, schopný zařadit 24letého Lingarda, mohl by ses taky příště vytasit s jistým stejně starým Pogbou (a argumentem, že na penězích nezáleží). Nebo bys mohl vytáhnout o tři roky mladšího Shawa, kterému JM nejenže dává vzhledem k jeho výkonům dostatečný prostor, ale dokonce milostivě svolil, že ho naučí hrát fotbal, protože frajírek, co byl nejlepším bekem PL v 18 letech a dodnes je nejdražším teenagerem na ostrovech, to doteď neuměl.

2) Odmítám se s tebou o tom bavit, protože pokud takový Fosu-Mensah dostal letos ve všech soutěžích od Mourinha nadstandardních 178 minut na place, Chalobab si "může nechat zdát" o 452, Loftus 346 a Aina o 186. Dokonce i ten tebou zmiňovaný Aké, který přišel v polovině sezony, jich dostal 180, což je sice furt hrozně málo, ale víc než ten jouda z United.

3) Odmítám se s tebou o tom bavit, protože celá tvoje "teorie", můžeme-li to tak vůbec noblesně nazvat, pak stojí na Rashfordovi. Tedy mladíkovi, který patřil mezi nejlepší tři hráče United už loni, a letos se tam taky v klidu vejde. A to ještě díkybohu, že ho JM zabíjí mimo svoji pozici, jinak bychom asi valili bulvy. Každopádně nehrát Rashforda je asi jako nehrát Mbappého v Monaku. Nebo nehrát KDB v okamžiku, kdy přijde jako jeden z nejlepších hráčů Bundesligy. Nebo nehrát příští rok Christensena.

4) Odmítám se s tebou o tom bavit, protože jako každý správný demagog nechceš vnímat "polehčující okolnosti" a ještě to i zdůrazníš. Nezajímá tě tedy počet odehraných zápasů, našlapaný program, šetření na důležitější špíly. Nezajímá tě ani to, že jsme tu nikdy neprosazovali nasazování mladíků naprosto tupým způsobem. Vždy jsme je upřednostňovali namísto borců, kteří opakovaně ukázali, že nejsou žádným přínosem, nebo v danou dobu byli absolutně mimo formu. A také hlavně v době, kdy se týmu nedařilo. Těžko Conteho nyní cepovat za to, že s kádrem, který měl hrát přinejlepším o čtvrtý flek, suverénně vede ligu, bojuje o FA Cup a navíc kvůli absenci v Evropě hraje jen jednou za týden, a ten proklatý Ital nešpílí místo Kanteho Chalobaha a nerotuje sestavou jak Benitéz. Většina z nás razí cestu většího podílu Akademie na prvním týmu, ale rozhodně ne bez mozku.

steiner napsal:
To nic nemění na tom, že si pro JM přeji jen to nejhorší a pro AC jen to nejlepší.

Sice se pravidelně schováváš za tyhle bezduché fráze (a to o tom Contem ti snad i věřím), ale z mnoha tvých příspěvků je zřetelné, že se ti z Mourinhova zadku nepodařilo povyléz ani o centimetr. Navzdory tomu, že ta kreatura týden co týden ukazuje úpadek manažerský a hlavně ten lidský. Normálně fanoušek Chelsea by si o něj ani kolo neopřel, ale ty se klidně zaštítíš objektivitou a následně se vytasíš s teorií "Mourinho - spása pro mladíky". Bych blil, Davide Wink
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 7:09 am    Předmět: Citovat

Jiří, máš pravdu, nemá smysl to řešit. Smile

Mensah byl zmíněn jen jako doplněk...Mensah má 19, tak je jasné, že bude jen paběrkovat...pořád je to ale něco. Nelze ho tedy srovnávat s Akém, která má 22 roků. Ty 3 roky, to je sakra rozdíl.

Navíc ti naši mladíci dostali čuchnout z kraje, když se hrál CC, nyní už skoro vůbec nehrají. Conte investoval největší balík v jednom přestupáku v dějinách CFC, aby nakoupil zkušené hráče, a ty hraje. A také je rozdíl, jestli ty mladíky hraješ v duelu s nejlepšími a jestli je hraješ proti Watfordu či Sunderlandu. Ale to jsou již ty okolnosti...

A když jsem napsal argument, že RLC také není hrán za své pozici, tak je to evidentně jiná situace, než když JM nehraje nějakého mladíka na jeho pozici.

Na penězích nezáleží, pokud je řeč o mladících a jejich herním čase, neb to bys mohl vyloučit i Shawa, který došel za pořádnou pálku, Pogbu a další. Ve finále by zbylo jen pár odchovanců velkoklubů, a těch je fakt málo.

A dobrá, klidně budeme výhledově řešit jakoukoli situaci bráno globálním pohledem na věc, já jen myslel, že jsem přistoupil na tvůj pohled, když jsi v minulosti nechtěl řešit okolnosti s tím, že ukázaná platí a žádné polehčující okolnosti u JM se nepočítají. Evidentně se u někoho počítají, u někoho ne. A dokud tohle bude, bude mít vždy jednou za čas i Castles dobrou munici, ačkoli je obvykle jinak mimo.

Jiří, obecně si tu debatu necháme až někdy k pivku...Wink tam to probereme celé. Spása pro mladíky, to nikdo netvrdil...jen tu někdo vykládal, jak AC hraje mladíky a JM je nehraje. Jen jsem chtěl poukázat na to, že to není tak černobílé, nikoli na to, že JM jde cestou mládí, zatímco AC jí nejde. Toť vše, že si někdo mylně vykládá neustále můj postoj jako ten krajní, tedy že JM je spása pro mladíky, zatímco AC je nehraje vůbec, za to já nemohu. Můj příspěvek směřoval jen k tomu, že to není tak černobílé a že i JM mladíky hraje.

A pokud to budeš chtít řešit komplexně anebo již nevést podobné nesmyslné debaty, potom si definujme, když bude řeč o mladících, kdo je za něj počítán a v jaké situaci. Rozumím argumentu, že lehce se hraje TOP materiál, ale proč by velkokluby obecně neměli hrát TOP materiál, ale měli hrát průměrné mladíky, jen aby je hráli?

Naposledy upravil steiner dne út duben 18, 2017 9:25 am, celkově upraveno 1 krát.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 9:24 am    Předmět: Citovat

No opposing manager knows this Chelsea side better, but the first half was a tactical masterclass from Mourinho.

— Gary Lineker (@GaryLineker) April 16, 2017

To, za co obvykle chválíme AC, tedy taktickou převahu, to nyní slízl JM.
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 5:23 pm    Předmět: Citovat

Guardian přišel se zajímavou spekulací, že zdaleka to nebyl jen Alonso, kterému bylo zle, jen zbytek hráčů nastoupil.

EDIT: Jména jsou Diego Costa a Victor Moses.

https://www.theguardian.com/football/2017/apr/18/chelsea-partly-blame-virus-for-off-colour-display-against-manchester-united
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 7:05 pm    Předmět: Citovat

A jen doplním, že aktuálně je obětí Cahill.

Castles si z toho hned dělal srandu, že jsme ten virus měli až po zápase...
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 18, 2017 8:15 pm    Předmět: Citovat

Tak pokud se Conteho reakce na to, jak ho JM převezl, musí smrsknout do hesla "Aby se hráči neposrali", tak u mě dobrý Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Přejdi na: