Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Chelsea – Southampton
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 1:02 pm    Předmět: Chelsea – Southampton Citovat

Conte na tiskovce uvedl, že Cahill už je zpět v tréninku, ale teprve zítra se s ním poradí, jestli bude hrát. Zároveň zdůraznil, že Aké předvedl v sobotu velmi dobrý výkon. Kdy jindy zdravě nakopnout mladíka, než mu dát šanci tři dny po skvělém výkonu v dalším zápase?[/i]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 1:07 pm    Předmět: Re: Chelsea – Southampton Citovat

terry napsal:
Conte na tiskovce uvedl, že Cahill už je zpět v tréninku, ale teprve zítra se s ním poradí, jestli bude hrát. Zároveň zdůraznil, že Aké předvedl v sobotu velmi dobrý výkon. Kdy jindy zdravě nakopnout mladíka, než mu dát šanci tři dny po skvělém výkonu v dalším zápase?[/i]

Na druhou stranu Aké potil krev v poslední 30 minutách a nejsem si jistý, jestli je ideální jej poslat do dalšího zápasu hned po 2 dnech odpočinku. Je mladý a měl by to zvládnout, nicméně může udělat zbytečnou chybu z únavy a celý dobrý sobotní výkon bude zapomenut.

Ale to jen takový postřeh, že dobré dát šanci, ale taky vědět, kdy toho hráče ochránit. Everton by mohl být lepší zápas pro něj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 1:11 pm    Předmět: Re: Chelsea – Southampton Citovat

Alex napsal:
Na druhou stranu Aké potil krev v poslední 30 minutách a nejsem si jistý, jestli je ideální jej poslat do dalšího zápasu hned po 2 dnech odpočinku. Je mladý a měl by to zvládnout, nicméně může udělat zbytečnou chybu z únavy a celý dobrý sobotní výkon bude zapomenut.

Ale to jen takový postřeh, že dobré dát šanci, ale taky vědět, kdy toho hráče ochránit. Everton by mohl být lepší zápas pro něj.

Já jsem ten zápas nesledoval úplně pozorně, tak jsem to nakonec z toho mého příspěvku vynechal, ale to o té kondici jsem nějak zmínit měl. Pokud tomu tak bylo, pak to své tvrzení beru zpět. Protože dva dny jsou opravdu málo na hráče, který nastoupil po dvou měsících.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 2:27 pm    Předmět: Citovat

Ale vraťme se ještě k zápasu s Tottenhamem.. vedla se tady debata, kdo kolik dává šanci odchovancům. A na obranu Conteho bylo řečeno, že nehrajeme tolik zápasů a není ani prostor kdy je hrát.

Zásadní moment přišel právě v sobotu, kdy vypadl hráč základního kádru a logická volba byla mezi odchovancem, anebo nějakým způsobem dostat na hřiště zkušeného harcovníka.

I přes semifinále FA Cupu a zápas s týmem v devastující formě, padla volba na odchovance. Ano, Aké na jaře odehrál něco málo za Bournemouth, ale celkově toho má v PL odehráno dost málo. Stejně tak za Chelsea nikdy nehrál velký zápas.

Conte nezaváhal a poslal jej na hřiště.

Těch minut může být méně, ale musí přijít v momentě, kdy neexistuje lepší varianta.

Druhý logický krok je, zda se jej podaří zapracovat do sestavy častěji. Zejména když bude Cahill, dosud jasná jednička na tomto postu, pro utkání k dispozici.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2017 8:02 pm    Předmět: Citovat

Tak minulému manažerovi tu bylo vyčítáno, že nedělá aktivní kroky a je k nim pouze donucen...obdobně by se tak dalo koukat na krok AC.

AC měl jiné varianty, ale varianty horší. Takže se rozhodl správně. Otázka je, jestli je připravený pustit JT a nechat sedět druhého kapitána (Cahilla) na úkor Akého v dlouhodobém výhledu. To by byl odvážný krok.

Aleš tu dobře napsal o tom, jak je třeba ty mladé i chránit, to je ostatně ten důvod, proč je manažeři nehrají tak moc, jak by někteří fans chtěli. Aké je mladý a dle mého by to měl zvládnout. Ale kdo jiný, než jeho trenér, by měl vědět, jak na tom je a jestli to zvládne... Wink
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 6:30 am    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Tak minulému manažerovi tu bylo vyčítáno, že nedělá aktivní kroky a je k nim pouze donucen...obdobně by se tak dalo koukat na krok AC.

AC měl jiné varianty, ale varianty horší. Takže se rozhodl správně. Otázka je, jestli je připravený pustit JT a nechat sedět druhého kapitána (Cahilla) na úkor Akého v dlouhodobém výhledu. To by byl odvážný krok.

Aleš tu dobře napsal o tom, jak je třeba ty mladé i chránit, to je ostatně ten důvod, proč je manažeři nehrají tak moc, jak by někteří fans chtěli. Aké je mladý a dle mého by to měl zvládnout. Ale kdo jiný, než jeho trenér, by měl vědět, jak na tom je a jestli to zvládne... Wink

Mourinho si přitáhl plevel, místo, aby dal šanci mladším. Conte kádr osekal na kost a prakticky nemůžeme mít ani lavičku bez odchovance - do každé řady je jeden hráč (+Terry). To se dá brát jako aktivní kroky - místo Falcaa, Remyho, Oscara, Mikela a Ramirese jsou na lavičce mladí.

Nehledě na to, že jsi tady strašlivě bojoval za to, jak musí Mourek dostat jednu aklimatizační sezonu a podobně a pak tu srovnáváš hate po dvou a půl letech, kdy Mourinho neudělal prakticky nic. Porovnej si minuty v první sezoně Mourinha a ty za Conteho. A vem v potaz i počet odehraných zápasů. Very Happy Very Happy

Ten tvůj boj za Mourinhovo očištění a tvé úplně jiné vnímání je vtipné Smile
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 9:06 am    Předmět: Citovat

Tak já žádný boj za JM nevedu, mně je v tuto chvíli absolutně ukradený, jen se mi nelíbí názory ode zdi ke zdi a evidentní dvojí metr.

Jinak tu plevel, jak jsi psal, tak tu angažoval jen jako hráče do počtu, kteří střídali. Jinak sem přivedl hráče, na kterých stavíme i dnes.

A svůj názor jsme psal už dříve, já sezónu nehodnotím podle minut pro RLC (za což tu mnozí JM kritizovali) či mladé hráče obecně. Každý manažer vždy řeší, jestli tam ty mladé může dát, aby jim třeba i neublížil. A manažer u nás je hodnocen podle výsledků, nikoli podle počtu minut pro mladé. U AC jde zatím o celkem solidní mix, tedy za předpokladu, že uděláme titul. A Aké sice toho neodehrál mnoho, nicméně jasně ukazuje, že je schopný úplně v klidu hrát za první tým, myšleno CFC.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 9:59 am    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Tak já žádný boj za JM nevedu, mně je v tuto chvíli absolutně ukradený, jen se mi nelíbí názory ode zdi ke zdi a evidentní dvojí metr.

Jinak tu plevel, jak jsi psal, tak tu angažoval jen jako hráče do počtu, kteří střídali. Jinak sem přivedl hráče, na kterých stavíme i dnes.

A svůj názor jsme psal už dříve, já sezónu nehodnotím podle minut pro RLC (za což tu mnozí JM kritizovali) či mladé hráče obecně. Každý manažer vždy řeší, jestli tam ty mladé může dát, aby jim třeba i neublížil. A manažer u nás je hodnocen podle výsledků, nikoli podle počtu minut pro mladé. U AC jde zatím o celkem solidní mix, tedy za předpokladu, že uděláme titul. A Aké sice toho neodehrál mnoho, nicméně jasně ukazuje, že je schopný úplně v klidu hrát za první tým, myšleno CFC.

Tak dvoji metr... Mourinho prvni rok sodu nedostaval. Zadnou velkou za odchovance. To prislo az potom. A pokud budeme za rok ve stejne situaci, tak se brblat bude.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 11:05 am    Předmět: Citovat

Davide, dle mě bychom to měli hodnotit nějak reálně.. ať se na to dívám ze všech pohledů, tak mi fakt moc nedává smysl, aby Conte nahrazoval Cahilla ve chvíli, kdy jsme na prvním místě tabulky. Navíc kapitána. Gary má spoustu nedostatků, ale nemyslím, že by měly vést k jeho posazení, navíc když to nejsou minely.

Teď když Aké podal velmi solidní výkon, tak ta situace je jiná. Ale doteď se opravdu nedalo na čem stavět. Stejně tak nebylo na čem stavět na začátku sezony, kdy Alonso a Luiz byli jen náhradníci. Změna přišla až po prohrách a zranění Terryho. Stejně tak slabá forma Ivanoviče rozhodla, že dostal šanci Moses. Existovaly objektivní důvody, které vedly ke změně. Ať se týkaly mlaďocha, posily nebo hráče na okraji sestavy.

RLC těžko mohl někdy do března nahradit Costu. Teď nějaké minuty nasbíral, o víkendu naskočil Michy. Zároveň když hraje Costa, tak ten presink vypadá diametrálně odlišně, proto má stále tolik prostoru.

Velmi podobně je na tom Chalobah, který je v plánech Conteho veden jako náhrada za Kantého. Ač ten to má ještě těžší, protože rozdíl v roli Matiče a Kantého je minimální, takže i tam má přednost Fabregas. Ale těžko člověk může čekat, že vítěz PFA bude nahrazen odchovancem, když prostě má fenomenální sezonu a není důvod jej šetřit.

U Mourinha netřeba zapomínat, že ten tlak si na sebe vytvářel hlavně on sám. A pak nebyl schopný doručit, co nasliboval, když se všem okolo co nejvíc zavděčit.

Conte několikrát zmínil, že všem hráčům věři. A když došlo na lámání chleba, tak ukázaná platí. Ať už když udělal z Mosese pilíř sestavy, náhrada Cahilla Akém anebo minuty pro RLC v nerozhodnutých zápasech.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 6:46 pm    Předmět: Citovat

Aleši, však já nutně nepíši, že je špatně, když bude hrát Cahill. Jen jsem psal, že hrát Akého na úkor kapitána chce koule.

Že na sebe JM vytvářel tlak sám a ušil si na sebe bič různými sliby....to je snad jasné. Ty sliby neplnil. Nikdo tu nepíše opak.

Jinak ses asi dočkal, že bude hrát Fabregas výše, než obvykle,

Naposledy upravil steiner dne út duben 25, 2017 7:01 pm, celkově upraveno 1 krát.
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 6:51 pm    Předmět: Citovat

Úžasná souhra trojky Fabregas-Costa-Hazard.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:06 pm    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Jinak ses asi dočkal, že bude hrát Fabregas výše, než obvykle,

Davide, to už jsem se párkrát dočkal. Dneska je to ale poprvé od začátku.

A můžu říct, že efekt je přesně takový, jaký jsem předpokládal. Minule z toho byla myslím vítězná branka a dneska hned v 5. minutě další skvělá souhra.

Evidentně to ale může pomoci i Hazardovi, protože kreativní břemeno se rozdělí mezi více ofenzivních hráčů a Eden se může více tlačit do zakončení.
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:18 pm    Předmět: Citovat

Nedivím se, že už dlouho nemáme čisté konto. Takové branky prostě dostávat nemůžeme, to jsou hrubé chyby, co nás mohou přijít velmi draho.
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:23 pm    Předmět: Citovat

Vyhrat ligu bez poriadnej obrany je celkom challenge...11x za sebou neudrzat ciste konto je skandal
terry

6944.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:29 pm    Předmět: Citovat

Conte musí z té defenzívy šílet. Z tohoto pohledu ten zápas absolutně nemáme pod kontrolou (jako mnoho předchozích). Dnes to není tak, že je jen otázka času, kdy vstřelíme gól, ale zároveň ho úplně stejně snadno můžeme dostat. Časy, kdy jsme si mohli být téměř jisti, že soupeře k ničemu nepustíme, se zatím ještě nevrátily. Jak už tu podotkl Aleš a nyní i Freddie, ten závěr sezóny bude ještě šílený, protože ty symptomy se objevují už delší dobu a my je ne a ne vymýtit.

Každopádně je ten dnešní fotbal opět jedna velká zábava. A Kanté je fakt blázen. Proti němu dnes vážně i ten Matić vypadá jako nekopa.

EDIT: Samozřejmě jsem to psal před gólem. Cahill potvrzuje, že kapitánská páska je na správné ruce. A že dnes nastupuje právem. Nejen tím gólem teda.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: