Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Chelsea - Luton
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vitasrp



Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1590

9697.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 1:08 pm    Předmět: Citovat

Ten Kepa by neměl chytat fakt ani poháry, prostě vůbec nic, protože kdykoliv chytá, tak to posere. Tohle měl být zase naprosto jasný zápas a kvůli jeho chybě z toho může být velký drama. Já už po těch pár měsících fakt normálně skoro zapomněl, jak strašně špatný brankář to vlastně je.

Jinak to herně není špatný, docela se mi líbí ten střed hřiště, docela se mi líbí spolupráce obou útočníků, i když by bylo potřeba, aby tam ve chvíli, kdy krajní záložník naváží míč do středu pole, jeden z nich zůstal před obranou na narážečku - byly tam asi dvě situace, kdy takhle šel Ziyech z pravé strany na střed a chtěl si narazit s Tammym, jenže ten mu z prostoru utekl a chtěl klasický míč za obranu.

Otázkou pak ale je, jak by tahle formace fungovala při ztrátách míče a při přechodech do defenzivy proti kvalitnějším soupeřům, protože Pulišič i Ziyech jsou prostě víc útočníci než záložníci, přičemž v týhle formaci je třeba, aby makali hodně dozadu a dostávali se do jedný linie se středníma záložníkama, jinak to bránění v zónovém bloku prostě nemůže fungovat.

A Pulišič je teda taky mimořádně v hajzlu. Strašně tu nadáváme na Wernera, ale Pulišič ho postupně musím říct fakticky dohání. Jednoduchý herní situace řeší složitě - sice u toho nevypadá tolik jako dřevo, ale výsledkem je stejně ztráta míče - nadějný šance řeší hrozivě a třeba v zavírání zadní tyče, v čemž byl loni výbornej, letos značně pokulhává - dneska mu tam proletěli dva krásný centry, kde kdyby riskoval a nabombil by svůj náběh, tak by dával z metru do prázdné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7798

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 1:19 pm    Předmět: Citovat

vitasrp napsal:
Ten Kepa by neměl chytat fakt ani poháry, prostě vůbec nic, protože kdykoliv chytá, tak to posere.


Nechci nic říkat, ale Kepa opravdu nechytá, on tam jen tak prostě stojí. Very Happy
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 13345

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 1:31 pm    Předmět: Citovat

Víc branek bychom potřebovali i od Ziyecha. Na to jak má volnou pozici, tak se do šancí dostává strašně málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dixks



Založen: 15.8.2007
Příspěvky: 3006
Bydliště: Praha
3900.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 1:44 pm    Předmět: Citovat

Tak toto ano 🙂
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 13345

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 1:53 pm    Předmět: Citovat

Že Mount, Gilmour, Hudson-Odoi a Abraham jsou naši nejlepší hráči od zálohy výše nebylo úplně do větru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alex



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 13345

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 1:59 pm    Předmět: Citovat

Hlavně ať to Werner hodí za hlavu. Na dnešní neproměněnou penaltu sere pes. Oproti Morecambe to byl skutečně výkon, na který může navázat a Lampard by ho měl v šatně před všemi pochválit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Georgewon



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 8434
Bydliště: Brno
10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 2:01 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Že Mount, Gilmour, Hudson-Odoi a Abraham jsou naši nejlepší hráči od zálohy výše nebylo úplně do větru.


Tihle čtyři musí být v tuto chvíli základ. Wernera po tom "odpočinku" klidně nechat, vrátit na stopery Zoumu se Silvou, vykašlat se na Kovačiče a Jorginha. Pak se dá chápat mnohé...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7798

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 2:11 pm    Předmět: Citovat

To byl "porod" - respektive zápas se mi líbil, po dlouhé době opravdu kvalitní výkon, kdy jsem si ten fotbal užíval od nás. Ale těch spálených šancí...

Tenhle zápas připomíná ten proti Leedsu. Tvořili jsme si šanci za šancí, kdybychom spálili půlku šancí, tak stále vyhráváme 6:0. Každopádně výkon hodně dobrý, přišlo mi to hodně fluidní, ti hráči měnili pozice, rotovali na hřišti, byli aktivní a nabízeli se. Tenhle výkon je něco, z čeho se dá stavět na rozdíl proti Fulhamu, kde to bylo vítězství, ale vybojované.

Sice to bylo jen proti Lutonu, ale podle mého z toho hromada hráčů bude mít pozitivní pocit (Ziyech, Gilmour, Tammy, James, Mount).

Co je průser, je forma Wernera a Pulišiče. Ti dva vypadají, jako by už neměli dát letos gol. Každou šanci spálí. Pulišič byl v druhé polovině golové monstrum, ale jeho schopnost spolupráce s ostatními pokulhávala. Ta je stále na stejné úrovni, ale ten golový přínos už není a vypadá fakt špatně. Werner asi na treninku střílí proti Kepovi, protože si fakt jinak neumím představit, proč ty šance zahazuje tímto stylem.
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dixks



Založen: 15.8.2007
Příspěvky: 3006
Bydliště: Praha
3900.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 2:24 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Werner asi na treninku střílí proti Kepovi, protože si fakt jinak neumím představit, proč ty šance zahazuje tímto stylem.


Laughing Laughing Jasně. A pak přijde obligátní věta: Na tréninku vypadá dobře a střílí branky z různých pozic. Už to chápu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitasrp



Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1590

9697.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 2:50 pm    Předmět: Citovat

Dneska se mi ten výkon dost líbil, Lampard se možná z krize bude snažit vyhrabat jako Ancelotti v roce 2011 - přechodem na klasické 4-4-2. On ten fotbal v týhle formaci působí tak nějak jednodušeji - dva hráči vepředu zaměstnají stopery, náběhy zatlačí tu defenzivní linii hlouběji a vytvoří víc prostoru ve středu pole. Když se to chytře zkoordinuje, tak se pak snadno dá podhrot uvolnit v prostoru mezi liniemi, kde může převzít míč a ve sprintu pokračovat v akci (ideální pro Wernera).

Navíc máme zajímavý možnosti složení té záložní řady - dvojice Mount, Gilmour nebo Mount, Kanté podle mě můžou tu hru uřídit, i když se to nebude hodit proti každému soupeři.

Mám ale trochu obavy z toho, jak budeme zvládat protiútoky soupeře, protože minimálně Mount je na pozici toho pivota hodně ofenzivní a bude se chtít dostávat do vápna, aby tam třeba zakončoval z druhý vlny. Potíž je, že pak můžeme mít uprostřed hřiště slušnou díru, kterou soupeři můžou využít. Bude potřeba natrénovat, aby ve chvíli, kdy Mount půjde vpřed, ten střed pole automaticky zavíral bližší krajní bek, druhý střední záložník a aby se i krajní bek na opačné straně hřiště přesunul blíže středu pole. Jinak bychom mohli mít v těhle momentech velké potíže.

A ono vlastně i to bránění v bloku nemusí být v té záložní řadě žádná sranda. Willian byl sice směrem dopředu vyloženě průměrný, ale do defenzivy si vždycky odvedl své a věděl, jakým způsobem musí jako krajní hráč ve formaci 4-2-3-1 bránit. Mám trochu strach, že s Ziyechem a Pulišičem to bude hodně roztahané, málo organizované a hlavně těmhle ofenzivním hráčům bude trvat, než přepnou a dostanou se do toho defenzivního postavení, přece jenom jsou to spíš útočníci než záložníci. Nejvíc v tomhle věřím paradoxně CHO, ale nejsem si jistej, že prostě začne hrát v základu, a to i přes to, že je Pulišič momentálně fakt hrozný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan.cech



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 707

8664.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 4:17 pm    Předmět: Citovat

Vidět Wernera po té penaltě, jak málem v zoufalství rozcupoval dres, to byl teda dost smutný pohled. Obzvlášť vzhledem k celkovému výkonu, který dnes podal, protože to nebylo vůbec špatné, ba naopak. A snad se Lampard od této zálohy odpíchne. Jestli mu něco může zachránit zadek, tak vyřešení této oblasti a odsunutí Jorginha s Kovačičem. Předvedl to už s jinými, a lepšími, a hráči. Odpověď přijde brzy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dixks



Založen: 15.8.2007
Příspěvky: 3006
Bydliště: Praha
3900.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 7:58 pm    Předmět: Citovat

kvasha16 napsal:
dixks napsal:
Tak nakonec klasika - Pulisic vlevo, Ziyech vpravo a Werner pod Abrahamem. Mount je hodně doplňuje z druhé. Dva relativně jednoduché góly, oceňuji práci Wernera při první brance - skvělé využil moment nekoncentrovsnosti soupeře, byť se míč k Abrahamovi dostal spíš šťastným odrazem. Ale i to se počítá.

V té obraně vymýšlíme hrozný blbostí. Emerson dva centry, 2x doprdele, rozehra mezi Jamesem, Kepou, Christensenem a Zoumu hrůza.


neviem ci uplne "klasika" pre nas, podla mna to je 442 ... zatial celkom fajn zapas, uvidime ako to pojde dalej, ale mozno by som to takto skusil aj do PL


Mně právě přišlo, že hlavně ze začátku cca 15-20 minut Werner hrál spíš za Abrahamem nebo se naopak protáčeli v defenzívě, kdy byl nejvýše právě Werner. Až pak, co Mount ze spodu tlačil na Wernera, tak byli často bok po boku a připomínalo to 4-4-2. Každopádně jsem dost zvědavý na středu, protože Kante bude na hřišti určitě s Mountem a dovedu si představit, že Werner bude blízko Abrahama. A nebo taky ne a uvidíme návrat do "normálu". Jen ne Jorginho. Pulisic by zasloužil nějakou ledovou sprchu, blbý je, že CHO spíš vypadá jako žolík, který má mega přínos, když dojde v průběhu, než když jde od začátku. Dnes výborný, třetí gól oku lahodící.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dixks



Založen: 15.8.2007
Příspěvky: 3006
Bydliště: Praha
3900.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 8:02 pm    Předmět: Citovat

milan.cech napsal:
Vidět Wernera po té penaltě, jak málem v zoufalství rozcupoval dres, to byl teda dost smutný pohled.


Za mě teda lepší vidět, jak cupuje dres, než jen svěšená hlava a protáhlý a rezignovaný ksicht. Dává mi to naději, že chce a jsem přesvědčený, že se to protrhne...snad co nejdřív Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan.cech



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 707

8664.0 points

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2021 8:16 pm    Předmět: Citovat

dixks napsal:

Za mě teda lepší vidět, jak cupuje dres, než jen svěšená hlava a protáhlý a rezignovaný ksicht. Dává mi to naději, že chce a jsem přesvědčený, že se to protrhne...snad co nejdřív Very Happy

Tak o tom vůbec nepochybuji, on to protrhne, na to je to pořád nesmírně dobrý hráč. Je třeba si uvědomit, že on je prostě a jen zakončovatel. A i v Bundeslize měl šíleně vysoké číslo spálených šancí, byl snad hned druhý za Lewym. Základ je, že ty náběhy pořád má a že se do těch prostorů dostává. A že je hladový, dokázal tou penaltou. Smutné to bylo z pohledu, jak mi ho bylo líto Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com