Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Chelsea - Arsenal
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 5:02 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
InfernaL napsal:
Nesouhlasím ale s rétorikou Jiřího, že když to teda funguje, nemáme vlastně "právo" cokoliv kritizovat.

Tohle jsem nikdy neřekl. Kritika včerejšího tahu je naprosto fér, ale pokud je podaná tak, že si "Tuchel našel záminku, aby mohl sundat Gilmoura", tak je to sračka přitažená za vlasy, pro kterou nemám pochopení.

A v obecné rovině jsem to myslel tak, že dělat z Tuchela vocasa, který neví jaká páčka, v momentě, kdy vytáhl tým z totální deky ke dvěma finále a drží flek pro LM, to nevyznívá nejsilněji. Určitě časem dostanete příhodnější šanci, ale teď... holt psí hlas do nebe nejde Laughing

To, že táhne tým k titulům a dělá skvělou práci neznamená, že je to naprosto bezchybný trenér a občas něco neposere. Můžeme si vzít jako příklad první angažmá Mourinha, kdy byl takticky geniální, tým dotáhl k nepoznaným výšinám, ale dosral toho hromadu, co se týče skladby týmu.

U Tuchela zatím toho moc nevíme. Vede si skvěle takticky, dostal nás do finále LM a domácího poháru (podobně jako Grant nebo RdM), staví některé mladé hráče, ale stejně tak tvrdohlavě staví hráče, kteří formu měli možná v 5zápasech tuhle sezonu (Puli, Havertz, Ziyech), ale jiní dostávají drobky.

Takže ano,výsledky velmi chválím a vede si skvěle, ale také z mého pohledu dělá chyby, kdy třeba Jorginho zůstal na hřišti, Zouma zůstal na hřišti, Havertz s Pulisicem zůstali na hřišti a dolů šel o poločase Gilmour a Tammy nebyl na lavičce a šance prakticky nedostal od Tuchela, ač je naše ofenziva naprosto zoufale neproduktivní a patří mezi nejhorší v proměnování šancí v lize. A to je něco, co se mi prostě nelíbí. Chápu to v klíčových zápasech, ale když jsme schopní dát šanci prakticky všem obráncům, záložníkům, tak proč nejsme schopní dát šance jiným ofenzivním hráčům...
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 6:06 pm    Předmět: Citovat

Jestli jste někdy nabyli dojmu, že si myslím, že Tuchel dělá vše správně, tak to tak fakt není. Kdyby to mělo být na mně, taky bych řešil hafo věcí jinak. Ale já prostě nezapomínám na ten kontext a všechny "polehčující okolnosti". S Lampsem jsme byli schopní pochopit a odpustit leccos. Tuchel tu dostal čočku, ještě než tým pod jeho vedením poprvé vyběhl na trávník. A doteď mi ty reakce na cokoliv, co není podle představ, prostě přijdou dost přísné.

A pomíjí se přitom, že z řady věcí se už taky dokázal poučit a vrátil do sestavy borce, se kterými to nevypadalo dobře. Ale jestli některé provary bude tvrdošíjně opakovat třeba v říjnu (i poté, co si "cizí" kádr doplní aspoň několika svými hráči), nepochybujte, že se k té kritice přidám. Protože hotovo rozhodně nemá. Ten tým lze ještě sakra zlepšit a pokud to neudělá, jeho práci fakt oceňovat nebudu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
InfernaL

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 6:32 pm    Předmět: Citovat

S tímto Jirko souhlasím a takto je to fér.

Mě trošku "podráždila" ta tvoje část "Takže jakékoliv výtky (zvlášť ty umanuté) pak ztrácejí na váze"... Znělo mi to trošku, jak kdybychom ho vlastně neměli a nemohli kritizovat.

Jsem rád, že to tak není Smile

Pojďme se těšit na sobotní finále, tam už to TT prokaučovat nesmí.

EDIT: a ještě Ondro k tobě - závidím ti, že k tomu máš takový pragmatičtější přístup. Já pořád beru klub hlavně jako nějakou partu hráčů, kde máš oblíbenější, se kterými si uděláš platonický vztah, a méně oblíbené. A přirozeně hráči jako Mount, James nebo Gilmour budou člověku sympatičtější než Jorginho. Aby to Ital vykompenzoval, musel by mi zavírat hubu skvělými výkony. Což včera bohužel ani na míle nebyl ten případ. O to víc pak "zamrzí", když jde o půlce dolů Gilmour. Je v tom trošku nespravedlnost a člověk pak reaguje víc emotivně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 7:03 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
Jestli jste někdy nabyli dojmu, že si myslím, že Tuchel dělá vše správně, tak to tak fakt není. Kdyby to mělo být na mně, taky bych řešil hafo věcí jinak. Ale já prostě nezapomínám na ten kontext a všechny "polehčující okolnosti". S Lampsem jsme byli schopní pochopit a odpustit leccos. Tuchel tu dostal čočku, ještě než tým pod jeho vedením poprvé vyběhl na trávník. A doteď mi ty reakce na cokoliv, co není podle představ, prostě přijdou dost přísné.

A pomíjí se přitom, že z řady věcí se už taky dokázal poučit a vrátil do sestavy borce, se kterými to nevypadalo dobře. Ale jestli některé provary bude tvrdošíjně opakovat třeba v říjnu (i poté, co si "cizí" kádr doplní aspoň několika svými hráči), nepochybujte, že se k té kritice přidám. Protože hotovo rozhodně nemá. Ten tým lze ještě sakra zlepšit a pokud to neudělá, jeho práci fakt oceňovat nebudu...

Ale tak nikdo neočekává, že všechno bude 100%. Ale třeba u Tammyho stále neberu to, že se na něj kompletně vykašle a to prostě budu kritizovat, zvlášť když není ani na lavičce a naši 3 ofenzivní borci, co se točí na hrotu, dali pod Tuchelem 7 ligových golů za 2300 minut. Kdyby tam byl golostroj, který má gol na 90 minut, tak držím hubu. Tohle je prostě něco, co se mi nelíbí. V LM a finále/semifinále FA Cupu, ať si dělá co chce, klidně nasadí 10 obránců a pokud to vyjde, nebudu kritizovat.

Lampardovi kdeco procházelo, ale taky byl kritozovaný - třeba za to, že Tomori přišel o pozici kompletně, za to, že v první sezoně dostávali nekonečné příležitosti Christensen s Rudigerem, Alonsem a Kepou a tak dál.

V této sezoně bych nekritizoval složení a využití toho týmu (kromě CHO a Tomoriho). Tam z mé strany je prostor pro kritiku především v tvrdohlavosti v systému, který nebyl ochotný změnit, ač loni to točil relativně dost. Kdyby byl ochotný přejít na 3člennou obranu nebo na defenzivnější zálohu, tak by třeba udržel tu svojí pozici. Ale chtěl maximálně využít ten ofenzivní talent, ta sázka mu nevyšla, protože ti hráči hráli (a stále hrají) hovno ve většině zápasů a dozadu to nebylo dostatečně kompaktní a takticky prostě nebyl špičkou, jakou je Tuchel.

Navíc tam hraje roli i ta vděčnost, kdy opravdu překopal kádr, který reálně měl být na pozici jako má Arsenal a udělal z toho perspektivní tým na dekádu dopředu.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 7:33 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Jirko, nechci ti kazit den, ale já jsem ty slova do úst Tuchela nevložil. Přijde mi krajně podezřelé, že se v jeho hlavě zrodí geniální taktický plán zrovna když lze ze hřiště sundat některého z těch mladých hráčů. No kdyby to aspoň fungovalo. Co je neodiskutovatelné, tak že se v tu chvíli na toho hráče kouká z pohledů, které by ho třeba u Jorginha nikdy ani nenapadly. Vždyť ten mohl jít ze hřiště tím tuplem. Každá ta věc platí i na něj. Platila třeba i v zápase s WBA, kde nás také stál výsledek a na hřišti vydržel do 72. minuty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 7:55 pm    Předmět: Citovat

Já Jorginha rozhodně neprožívám. Čistě za mě ho mohl Lampard prodat už v létě a já bych ho za to pochválil. Celou dobu tvrdím, že mít dva naprosto neproduktivní hráče ve středu zálohy je luxus, který si nemůžeme dovolit. A ne že by mě teda Gilmour v tomto ohledu naplňoval nějakou nadějí na změnu. Každopádně respektuju právo Tuchela na nějaký taktický tah už v poločase. Že tam poslal vysněného Calluma, to nikdo neocenil. A možná je fakt škoda, že ten Jorginho z placu nešel. Ale nepochybuju, že kdyby to pak dopadlo stejně, takové přepálené reakce by tu nebyly. Smiřte se s tím, že Jorginho do Tuchelových plánů prozatím zapadá. A byly zápasy, kdy byl fakt výborný. Ale nikdy ne v okamžiku, kdy se vyndalo šest hráčů z "ideálu" zaráz. To třeba já Tuchelovi vyčítám mnohem víc...
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 8:02 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Samozřejmě na to má právo. Odvádí tu výbornou práci a má právo si k tomu vybrat hráče. Já mám ale úplně stejné právo to pojmenovat. To pojmenování je jednoznačný dvojí přístup k různým hráčům, který nemá opodstatně ve výkonech na hřišti. Smířený s tím jsem, třeba u Abrahama už několik měsíců. Bohužel, když už tomu vždy přicházím na chuť, tak mi dá pěstí do koulí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2021 8:38 pm    Předmět: Citovat

Mně dával Lampard pěstí do koulí pokaždé, když jsme se postavili jakémukoliv týmu nad šesté místo v tabulce, a přesto jsem věřil mnohem déle než tři měsíce, že to dokáže změnit Wink
ondrej

6944.0 points

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2021 9:13 am    Předmět: Citovat

InfernaL napsal:
EDIT: a ještě Ondro k tobě - závidím ti, že k tomu máš takový pragmatičtější přístup. Já pořád beru klub hlavně jako nějakou partu hráčů, kde máš oblíbenější, se kterými si uděláš platonický vztah, a méně oblíbené. A přirozeně hráči jako Mount, James nebo Gilmour budou člověku sympatičtější než Jorginho. Aby to Ital vykompenzoval, musel by mi zavírat hubu skvělými výkony. Což včera bohužel ani na míle nebyl ten případ. O to víc pak "zamrzí", když jde o půlce dolů Gilmour. Je v tom trošku nespravedlnost a člověk pak reaguje víc emotivně.

To já mám samozřejmě taky své oblíbence a neoblíbence. Ne že by mě nezajímalo, jakou jmenovku mají hráči na hřišti, nebo kdo nás trénuje, ale když po zápase ochladnou emoce, tak se na to zkrátka snažím dívat z větší dálky a pragmatičtěji. A bývá to jednodušší. Fotbal je byznys a už to nikdy nebude „ta krásná hra, kde se dvaadvacet hráčů honilo nezištně za míčem, a všichni chtěli hlavně krásný výkon a pobavit diváky“. Je to tvrdý boj o peníze úplně od všech stakeholderů. A byť taky s mnoha věcmi, kam se fotbal ubírá, nesouhlasím, v některých ohledech jsem už pochopil, že je lepší se se situací smířit. Třeba právě s Abrahamem, kdy mě už teď může jen vyloženě příjemně překvapit, pokud bude ještě někdy střílet branky v našem dresu. Ale nebudu tu už každý týden tepat do kouče, že není ani na lavičce.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Přejdi na: