Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Prestupove obdobi - leto 2021
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 11:56 am    Předmět: Citovat

Říkám si, že bude možná fajn to mít rozhozené podle let, kde můžeme řešit tyhle věci pohromadě. Smile

Co by kdo vlastně chtěl v létě, co by měly být priority za pozice (případně jména...?)

Za mě osobně ideálně hroťák, CM/DM - vlastně klidně dva hráče do toho středu. Jorginho kupí poslední dobou chyby a má pravidelně období, kdy hoří (ač uznávám, že měl velmi slušné období jak pod Sarrim, Lampardem, tak i pod Tuchelem), Kova není žádný super hráč do defenzivy, nepřidá ani ofenzivní nadstavbu, prakticky "jen" vyvážení míče (kde je nejlepší na světě), Kante je zas zraněný/mimo poslední dobou a osobně by mi nevadilo udělat to, co s Hazardem - prodat ho za hromadu peněz (pokud přijde nabídka).

A místo toho koupit DM (Rice?) a kreativního záložníka, jako jsme mívali v Cescovi.

To mi přijde jako posty, kde by se hodily posily.
Mendy si vede výborně, takže golman v pohodě. Maximálně se zbavit Kepy a přivést dvojku.
Obrana je stabilní pod Tuchelem, tam bych to nechal asi být a maximálně to okysličil Guehim, Sarrem nebo podobným hráčem.
Záloha je primární oblast, viz výše
Podhrotové role jsou obsazeny dostatečným počtem hráčů a snad se zlepší i výkony s hroťákem a lepší zálohou. Maximálně pokud by nám někdo nabídl raketu, tak bych vyměnil kohokoliv kromě Mounta za Sancha (z těch, kteří hrají).

Jak to vnímáte vy?

Naposledy upravil Talker dne st květen 26, 2021 12:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 12:15 pm    Předmět: Citovat

Nějak tohle vlákno pojmenuj. Smile Nevidím žádný titulek.

Pro mě je hrozně důležité přivést CM a stopera.
Na stoperovi máme starého Silvu, Christensenovi ani Zoumovi já dlouhodobě nevěřím (na základě zkušeností let minulých) a Rüdiger, ač teď vypadá jako world class, tak jeho výkonnost byla taky dost kolísavá. Líbil by se mi Pau Torres, jako levonohý stoper (do 4 i tříčlenné obrany). Klidně bych dal čuchnout Guehimu, pokud opravdu o Tomoriho přijdeme. Chce-li hrát Tuchel na 3 stopery, hodilo by se mít na toto 5 hráčů (Silva, Christensen, Rüdiger, Torres, Guehi) + Azpiho/Jamese. Silva za rok skončí, kdoví jestli Rüdiger prodlouží smlouvu, tak abychom za rok nebyli v příliš velkém tlaku.

Opravdu bych se vůbec nebál vzít prachy a investovat je do dvojice Souček-Rice. Pracovití hráči do středu hřiště, Souček pracovitý, běhavý a nebezpečný, Rice klidný na míči, leader. Bohužel mám obavu, že se ani jednoho nedočkáme, minimálně ne letos.

Do ofenzivních pozic se nalilo velké množství peněz a talentu, já bych jim ten rok ještě dal. Nevěřím totiž, že tahle čísla mohou mít naši útoční hráči dlouhodobě. Ale beru, že je-li žádoucí útočník, tak OK, ale ne za cenu toho, že příchody CM a stopera budou upozaděny. Navíc, když se zase bude řešit hromada odchodů.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 12:53 pm    Předmět: Citovat

dixks napsal:
Nějak tohle vlákno pojmenuj. Smile Nevidím žádný titulek.

Pro mě je hrozně důležité přivést CM a stopera.
Na stoperovi máme starého Silvu, Christensenovi ani Zoumovi já dlouhodobě nevěřím (na základě zkušeností let minulých) a Rüdiger, ač teď vypadá jako world class, tak jeho výkonnost byla taky dost kolísavá. Líbil by se mi Pau Torres, jako levonohý stoper (do 4 i tříčlenné obrany). Klidně bych dal čuchnout Guehimu, pokud opravdu o Tomoriho přijdeme. Chce-li hrát Tuchel na 3 stopery, hodilo by se mít na toto 5 hráčů (Silva, Christensen, Rüdiger, Torres, Guehi) + Azpiho/Jamese. Silva za rok skončí, kdoví jestli Rüdiger prodlouží smlouvu, tak abychom za rok nebyli v příliš velkém tlaku.

Opravdu bych se vůbec nebál vzít prachy a investovat je do dvojice Souček-Rice. Pracovití hráči do středu hřiště, Souček pracovitý, běhavý a nebezpečný, Rice klidný na míči, leader. Bohužel mám obavu, že se ani jednoho nedočkáme, minimálně ne letos.

Do ofenzivních pozic se nalilo velké množství peněz a talentu, já bych jim ten rok ještě dal. Nevěřím totiž, že tahle čísla mohou mít naši útoční hráči dlouhodobě. Ale beru, že je-li žádoucí útočník, tak OK, ale ne za cenu toho, že příchody CM a stopera budou upozaděny. Navíc, když se zase bude řešit hromada odchodů.

Problém mezi židlí a počítačem - já to nazval, ale asi překlikl... Very Happy

Já osobně bych chtěl z dvojice Rice-Souček jen jednoho - ideálně Rice. Souček mi přijde jako typologicky nevhodný hráč do velkoklubu, který potřebuje otvírat obrany. Já chci do zálohy hráče, který pomůže s vytvářením šancí, který bude posílat přesné přihrávky, který bude tvořit hru. Souček by mohl být fajn vedle Fabregase v nejlepší formě, ale to Rice taky. Ten je navíc mladší, tvárnější, podle mého lepší na míči.

Souček je pro mě další Kovačič, Barkley a spol - kvalitní hráč, který je super pro tým ze středu tabulky, který nemusí až tak řešit obléhání vápna. Jeho výhodou je síla ve vzduchu/ve vápně, takže v tomto ohledu by to asi upgrade byl, ale my podle mého potřebujeme někoho, kdo bude špičkový s míčem na kopačkách a dokáže posílat perfektní míče.

Rice by byl super i v tom, že by mohl alternovat v systému 3-X-X i stopera právě. Ale jo, jak to popisuješ, asi by dávalo smysl koupit tam špičkového stopera, který by byl jistotou.
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 4:23 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Rice vnímám také výš než Součka, ale vzhledem k jeho čuchu na góly by on mohl být tím záložníkem s potenciálem dát třeba 10 branek, což nám dlouho zoufale chybí. To sterilní trio Kanté-Kovačić-Jorginho to útočné trio číslama nepodpoří. Takový Souček ve Slavii hrál do zavřených obran, avšak samozřejmě ta kvalita je neporovnatelná. Podle mě ale jeho work-rate naopak může dobře zapadnout k našemu mladému a doufám dravému a energickému týmu.

Rice bych koupil rovnou jako stopera nebo rovnou jako CM. Žádný přizpůsobování se podle potřeby. Maximálně, když nebude zbytí. Klub jako Chelsea by měl mít na daných postech spolehlivou kvalitu.
Tuchel je prý fanoušek RLC, možná ho bude chtít zrecyklovat. Přemýšlí se vůbec o Gallagherovi?

Vnímám to tak, že potřebujeme leadera obrany. Nebo někoho, kdo to převezme po Silvovi. Nejsem fanoušek Varana, protože dlouhodobě nikdy nebyl lídrem obrany Realu, ale vždy ten skvostný doplněk Ramose. Marquinhos vystoupil a převzal roli Silvy v PSG, ale to je vlhký sen, Gimenez se mi líbí, ale je často zraněný. Takže vlastně nevím koho. Pau Torres? Možná. Koundé..nemám následováno vůbec. Ti naší mladí Guehi, Sarr, Mbuyamba.. teď asi těžko, ale zapojil bych někoho z nich a dal jim čuchnout. Ten z Wolfsburgu..vůbec neznám.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne květen 30, 2021 3:31 pm    Předmět: Citovat

Jinak bych řekl, že díky tomu vítězství se nám možná bude lépe pohybovat na trhu. Nejen díky nějakým financím, ale i díky tomu, že hráči na to budou prostě slyšet.

Tohle nám může pomoci vyhrát rovnocenný souboj o hráče, kdy máme největší trofej a to nám nikdo nevezme. K tomu mladý tým, který může myslet na tituly dalších x let.
ondrej

6944.0 points

PříspěvekZaslal: ne květen 30, 2021 3:49 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Jinak bych řekl, že díky tomu vítězství se nám možná bude lépe pohybovat na trhu. Nejen díky nějakým financím, ale i díky tomu, že hráči na to budou prostě slyšet.

Tohle nám může pomoci vyhrát rovnocenný souboj o hráče, kdy máme největší trofej a to nám nikdo nevezme. K tomu mladý tým, který může myslet na tituly dalších x let.

Stačí připomenout, že jsme na to před lety zlákali Hazarda. Koukal jsem, koho dalšího, a už tam nic velkého nebylo. Nicméně ve velký přestup se samozřejmě vykluboval Azpilicueta. Oscar naopak příliš nevyšel. Nicméně nám teď relativně stačí skutečně jen pár třešniček, kde by to vítězství i práce TT mohlo sehrát při vyjednávání pozitivní roli.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2021 7:09 am    Předmět: Citovat

Já se přiznám, že moc nechci Lukaku. Ne kvůli jeho herní kvalitě, ale kvůli jeho příběhu. Teď je ten tým jasně identifikovatelný přes akademii, domácí hráče a přes mladé. Přijde Lukaku a neustále tu bude omílený narativ jeho návratu. Bude to o jeho dokazování, že měl dostat šanci dříve a co mohlo být. Pozornost se strhne z velké části na něj, to mi nepřijde jako přínosné. Na druhou stranu Haaland by nebyl o ničem jiném.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po květen 31, 2021 8:36 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Já se přiznám, že moc nechci Lukaku. Ne kvůli jeho herní kvalitě, ale kvůli jeho příběhu. Teď je ten tým jasně identifikovatelný přes akademii, domácí hráče a přes mladé. Přijde Lukaku a neustále tu bude omílený narativ jeho návratu. Bude to o jeho dokazování, že měl dostat šanci dříve a co mohlo být. Pozornost se strhne z velké části na něj, to mi nepřijde jako přínosné. Na druhou stranu Haaland by nebyl o ničem jiném.

Přiznám se, že nevím jak to myslíš - respektive, jak by to mohlo realně v praxi vypadat... případně jak uškodit.

Co se týče pohledu fanouška, tak kdybych byl cynik, tak je mi to úplně jedno. Dekádu poslouchám pohádky o tom, jak jsme měli Aguera podepsaného, jak to všechno bylo jen o tom natáhnout ruku ... o KDB posloucháme taky už pár let a ještě pár let budeme.

Naopak neposloucháme o správných prodejích a odchodech - ale tak to je přeci logické ne?

Lukaku by to téma otevřel xkrát po svém podpisu, zaznělo by to v rozhovoru na úvod, bylo by o tom x článků. Pak by dal vítěznou branku proti Villarealu a každý by mu připomněl, že před x lety nedal penaltu proti Bayernu v Edenu a jestli je to pro něj odplata ... hádám, že tak v září nebo říjnu už by se zase řešilo něco jiného.

Na druhou stranu je mu 28, už to rozhodně není žádné mladé ucho a pokud se teď pozornost zaměří na něj na nějaký čas, tak nevím, jestli to definovat jako nevýhodu.

Werner mi nepřipadá jako člověk, který nám pod tlakem rozkvetl a já ocením, když se bude chvíli mluvit o něčem jiném, než že už půl roku nedal branku. Havertz má před sebou taky hromadu práce a odklonění tlaku mu prospěje.

Nevím, já v tom úplně nevidím problém.

Každopádně se přiznám, že úplně nevím, koho bych do toho útoku chtěl. Asi si prostě počkám a pak budu nadávat nebo chválit podle výkonů na hřišti Very Happy

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2021 11:15 am    Předmět: Citovat

Očekáváte nějaké potvrzené jméno ještě před Eurem?

Zvěstí je spousta. Vzhledem k naší výhře v LM s námi bude spojováno spoustu jmen.
Lukaku zdá se být nejspíš jedinou reálnou možností na příchod útočníka, přestože prý snad se stále nevzdáváme a jeden z dvojice Haaland-Kane jsou v seznamu výš. Inter se naopak podle Di Marzia zajímá o Emersona.
Zvěsti o zájmu o pravého wingbacka (Hakimi, Traore) mi přijdou zajímavé, protože bych rozhodně nic podobného netipoval. Upřímně, takového Traorého nemám vůbec nasledovaného, ale z toho mála, co jsem viděl, mi to teda jako nějaké terno, které by mělo náš tým vylepšit, teda není. U Hakimiho to je možná jen tlak agenta, prý je ve hře hlavně PSG. Ale nevím, jestli by se k šíření takové informace odhodlal Romano. Osobně nevím, co nabízí víc než James a jako alternativa ofenzivnější CHO, který na wingbackovi rozhodně nepropadl.
Je dobře, že se jméno Rice údajně objevuje i u vytipovaných posil Tuchela. Marinu by to mohlo nakopnout, že on prostě nebyl jen nějaký výmysl Lamparda a Tuchelovi by mohla jít v případě tohoto hráče na ruku o něco víc.
Ve hře je prý pořád i stoper. Zoumu máme být ochotni uvolnit a ve hře jsou jména Süle, Koundé a Pau Torres. Podle AS jsem i četl, že Varane může být k dispozici i za nižší částku než 50-60M eur, klidně i takových 35-40. To už je na zamyšlení...
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2021 5:09 pm    Předmět: Citovat

Fabrizio Romano: „Chelsea je nejlepší klub na světě v prodeji hráčů. Marina Granovskaia společně s jejím týmem umí vyjednat neuvěřitelné dohody.” 🤫💙

A ještě jedna pochvala, tentokrát podložená jinou personou. Možná občas některé kroky klubu těžko koušeme, ale je fakt, že Marina od těch průserů za dob Conteho snad neudělala chybu. I letos je to neskutečná jízda. A fakt, že pro každého, kdo může vylítnout (Abraham, Gueghi, Livramento), dokázala najít klub, který svolil k buy-backu, je bomba. Protože jestli z nich třeba za tři čtyři roky bude world class a my budeme mít místo v kádru, tak ani 80 za Tammyho nebo 40 za Livramenta nás fakt pálit nebude a furt to bude se slevou.

Abraham €40.00m
Zouma €30.00m
Tomori €29.00m
Guehi €24.00m
Zappacosta €10.00m
Livramento €6.00m
Moses €5.00m
Giroud €1.00m

Lukaku €115.00m

Na Koundého zbývá 30 mega, moc v minus fakt neskončíme...
Miguel19

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2021 6:26 pm    Předmět: Citovat

Ještě Ugbo za 7,5 mega. Ten už je taky ofiko.

Kromě Koundého nejspíš přijde ještě Saul na hostování s opcí kolem 40 mega.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2021 6:37 pm    Předmět: Citovat

Miguel19 napsal:
Ještě Ugbo za 7,5 mega. Ten už je taky ofiko.

Kromě Koundého nejspíš přijde ještě Saul na hostování s opcí kolem 40 mega.

S tím Saulem teda moc srozuměný nejsem, ale zase přiznávám, že ho vůbec neznám a nevím, co nám může přinést. Tak ať to aspoň skončí tak, že opci neuplatníme a příští léto to už vyřešíme buď Ricem nebo Gilmourem.
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2021 7:03 pm    Předmět: Citovat

K tomu přehledu můžeme eště připočíst cca 10-15M eur za hostování hráčů jako Emerson, Batshuayi, Kenedy, Gilmour, Miazga a přestupy mladých kluků jako Bate nebo Ekwah.
V kombinaci s možným prodejem Barkleyho, snad i Baby Rahmana a hostováním Bakayoka a třeba i RLC si můžeme na Koundého i vydělat aniž bychom šli do mínusu.

U Saula já jsem nějaký inumnní. Je mi fuk jestli dojde, hostováním nějak neprohloupíme. Když se chytne, super. Když ne, rozloučím se s ním bez mrknutí oka.

Faktem je, že pokud dotáhneme vše zmíněné, tak jsme králové.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2021 2:26 pm    Předmět: Citovat

Jinak co vlastně s pozicemi pod hrotem? Jestli budeme hrát stejnou formaci, tak máme hodně hráčů na dost limitovaný čas.

Máme tam Mounta, Havertze, Wernera, Ziyecha, Pulisice a teoreticky i CHO. To je 6 hráčů na 2 posty s tím, že nějaké drobky dostane CHO na RWB a něco málo Havertz/Werner na hrotu.

Reálně si nemyslím, že dlouhodobě budou spokojení více než 3 hráči z těch 6 s herním vytížením, pokud se chytnou třeba 2 z trojice Mount/Havertz/Werner na podhrotu.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2021 2:35 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Jinak co vlastně s pozicemi pod hrotem? Jestli budeme hrát stejnou formaci, tak máme hodně hráčů na dost limitovaný čas.

Máme tam Mounta, Havertze, Wernera, Ziyecha, Pulisice a teoreticky i CHO. To je 6 hráčů na 2 posty s tím, že nějaké drobky dostane CHO na RWB a něco málo Havertz/Werner na hrotu.

Reálně si nemyslím, že dlouhodobě budou spokojení více než 3 hráči z těch 6 s herním vytížením, pokud se chytnou třeba 2 z trojice Mount/Havertz/Werner na podhrotu.

Tak co jsem četl a tak nějak chápu, tak Werner, Ziyech, Pulda i možná i CHO nejsou nijak extra chránění - minimálně Werner je zřejmě normálně na přestupovém trhu.

Po aklimatizační první sezóně nemělo moc smysl dělat zásadní řez a vyloženě je aktivně někde udávat (myšleno Werner a Ziyech) a kývnout i na něco, co se nám třeba nezdá.

Další pak jsou v klubu déle, ale z řady důvodů dává smysl jim dát šanci.

Takže za mě teď máme ten luxus, že prostě můžeme zhodnotit vývoj těch hráčů a z toho následně vycházet. Ani v nejmenším nepočítám s tím, že všechna tato jména budou součástí týmu i v následující sezóně.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Diskuze Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: