Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Bývalí hráči Chelsea
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2021 5:22 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Víc se z toho asi vytřískat v téhle situaci nedalo.

Samozřejmě všichni si dokážeme představit jiný scénář, ale v tuto chvíli je to přesně tak, jak píšeš. Ti hráči zvolili nejlepší možnou cestu pro svůj vlastní vývoj. Netřeba jim nic zazlívat, dostali kurevsky dobrý základ a rozhodli se podle mě zcela správně. Stejně tak ale i klub k tomu přistoupil (na rozdíl třeba od Tomoriho) za mě v tuto chvíli nejlepším možným způsobem. Pevné a trvalé místo v A týmu jim zajistit nemůžeme, hráči do základu to prostě nejsou. Kdyby ano, neskoční v CP, Saints nebo juniorce Leedsu, ale praly by se o ně jiné kluby. A pokud se z nich stanou opravdu top hráči (a že k tomu takhle mají mnohem lepší předpoklady), máme je první na ráně a v celkovém kontextu to případně za pár let furt bude total bargain...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2021 6:41 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
Hráči do základu to prostě nejsou. Kdyby ano, neskoční v CP, Saints nebo juniorce Leedsu, ale praly by se o ně jiné kluby.

Víš o koho se dva roky zpět pralo Crystal Palace? O Reece Jamese. Tehdy jsme odmítli nabídku 20 milionů liber. Lampard řekl, že James nikam nejde a bude u něj na soupisce. Bum prásk a do dvou let to je vítěz Ligy mistrů, kdy si ve finále maže Sterlinga na chleba. Co tím chci říct, tak že tento argument je vedle jako jedle. Dát 2019 na trh Mounta, tak taky nejde do top klubu. Je to o důvěře, všechny potřebné ingredience tam jsou.

Nicméně i tak se o ty hráče rvaly top kluby. Livramento měl nabídky z Manchesteru City, Arsenalu, Liverpoolu a všech možných týmů z Evropy. Vybral si zlatou střední cestu, kdy se nejrychlejší možnou cestou dostane do zápasů Premier League. Možná i s ohledem na to, že se bude moci vcelku jednoduše vrátit. Navíc s cenovkou, která mu ty další dveře otevře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 5:47 am    Předmět: Citovat

Jak to dělal Lampard s prázdným měšcem a pak s plným, jak pod ním vypadala půlka kádru a k čemu to ve finále vedlo, to už fakt asi není nutný komentovat. Pochopil jsem, že sis vysnil Chelsea U21, ale nedokážu ti pomoct ani s tebou sdílet utopické vize Wink

Ano, přesně tak. Znovu — hráč do základu top klubu to prostě není. Proto v něm taky neskončil. Ale stát se jím MŮŽE a evidentně ví, kde mu dali základy a investovali do něj řadu liber a energie, není tupě zahořklý, protože mu Chelsea v 18 letech uměle nevytvořila místo v áčku. Ví, že potřebuje hrát v týmu, kde ten prostor dostane, ne sbírat 600 minut za sezonu v CFC nebo City. A jestli ukáže, že je top, Chelsea bude stát první ve frontě s lístkem na slevu.

Já se ti omlouvám, ale fakt nerozumím, kde je v tomhle případě (a u Guehiho) problém...
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 7:24 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Zamýšlel jsem tím poukázat na dvě věci.

Že ten argument je lichý, protože úplně stejnou situaci jsme mohli zažít 2 roky zpět, ale to vedení nemělo krámy (nebo možná mělo). Very Happy Úplně vidím, jak by tu někteří vypočítávali jak to dává smysl. Když se z něj v Crystal Palace stane hvězda, tak jej můžeme přivést zpět. Blablabla.

Druhá, že jak jsem se rval za ty kluky, tak úplně stejně se rvu za novější generaci.

Zároveň mi nejde o konkrétní jména. Jen to tak vypadá, protože argument lze dát ke každému z nich. Jde o celek. Prakticky všichni jsou už pryč nebo na hostování. A o dalších se jedná. Včera Matt Law napsal, že čekáme na výhodné nabídky na Abrahama (to víme), ale i na Loftus-Cheeka a CHO. Broja jedná o hostování do Udinese.

Gilmour kdesi v Norwichi. Pak se od důvěryhodných zdrojů člověk dočte, že když nevyjde Rice, tak máme zájem o nějaké mladé ucho jako Tchouameni. Vždyť to je úplně na palici.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 7:33 am    Předmět: Citovat

Btw. včerejší zdroj přestupu Livramenta se už opravil a místo výkupní klauzule 25 milionů liber reportuje částku, která se má blížit 40 milionům liber. To se mi líbí, jak všechny strany ví, že to je top talent a my s tím nejsme schopni nic udělat. Bude to drahý špás.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 9:40 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Btw. včerejší zdroj přestupu Livramenta se už opravil a místo výkupní klauzule 25 milionů liber reportuje částku, která se má blížit 40 milionům liber. To se mi líbí, jak všechny strany ví, že to je top talent a my s tím nejsme schopni nic udělat. Bude to drahý špás.

Hlavně je hezké, jak to pořád nenápadně dáváš do roviny, že jsme se rozhodli ho prodávat - podobnou úvahu jsi tlačil u Guehiho, kde to dávalo smysl malý, ale aspoň nějaký.

Jinak já ten zdroj neznám, ale už jsme četl čtyři různé varianty toho, co v té smlouvě vlastně je a není.

Livramento odchází proto, že dal jasně najevo, že neprodlouží a po sezóně půjde pryč - tečka. Žádné, že máme nebo nemáme krámy, že se špásuje nebo nešpásuje, že si někdo uvědomuje jeho talent nebo neuvědomuje.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 11:45 am    Předmět: Citovat

FairCop napsal:
Alex napsal:

Hlavně je hezké, jak to pořád nenápadně dáváš do roviny, že jsme se rozhodli ho prodávat - podobnou úvahu jsi tlačil u Guehiho, kde to dávalo smysl malý, ale aspoň nějaký.

Jinak já ten zdroj neznám, ale už jsme četl čtyři různé varianty toho, co v té smlouvě vlastně je a není.

Livramento odchází proto, že dal jasně najevo, že neprodlouží a po sezóně půjde pryč - tečka. Žádné, že máme nebo nemáme krámy, že se špásuje nebo nešpásuje, že si někdo uvědomuje jeho talent nebo neuvědomuje.

Já myslím, že jde spíš o to, že prostě ti hráči nevidí šanci na to dostat se do kádru. Což je od něj oprávněné a něco, s čím by vedení mělo něco dělat.

Hlavně se nebavíme o nějakých průměrácích, kteří nás nezajímají. V tu chvíli by se to tu moc neřešilo, protože to se stává pravidelně.

ale letos nám uteklo několik z nejtalentovanějších hráčů, které jsme si vychovali - nesleduju juniorku pravidelně, ale podle toho, co vím, tak to byla ta největší jména v té generaci - ať už Simeu jako kapitán, Bate jako hvězda zálohy nebo Livramento, který byl vyhlášený YPOTY u nás.

Ono se může stát, že z těchto hráčů, kteří zdrhli včas, se stane ceněné zboží, protože zdrhli včas. a v tu chvíli jak chceš udržet ty další generace? Kdo z těch nejtalentovanějších bude chtít následovat příklady Bakera, Chalobaha a spol, když uvidí, že jinde je tráva zelenější?

Já to vidím prostě jako problém z tohoto důvodu - dlouhodobě na hráče z akademie sereme, pak se ukáže, že jsou absolutní špička, když dostanou šanci a do PL patří bez mrknutí oka a dveře znovu zabouchneme a ani je nezkusíme pořádně v přípravě. Já fakt nevidím moc důvodů, proč by ti hráči měli chtít zůstávat - minimálně ne ti nejlepší, zvlášť pokud se ukáže, že ta cesta, kterou si vybrali Livra a spol je lepší.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 12:19 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Já o tom vůbec nedebatuju, já jen říkám, že mi vadí, když se to staví tak, že jsme je chtěli prodat - a to prostě není pravda.

V ideálním světě by Guehi i Livramento zůstali hráči Chelsea a to, že už našimi hráči nejsou není dáno tím, že nevíme, co v nich máme, ale to, že oni chtěli odejít.

A ty říkáš, že není divu, že chtěli odejít - pak máš zase hráče, kteří chtěli zůstat. Broja, Gilmour, Gallagher atd.

Kolika hráčům se ten "útěk" vyplatil? Aina, Solanke? A já bych třeba řekl, že oba mají hezkou kariéru, ale ty si zjevně myslíš něco jiného, když dáváš Chalobaha jako odstrašující příklad - přitom hraje pravidelně nejlepší ligu světa.

Paradoxně největší úspěch mají ti, kteří podepsali, zůstali, zabojovali. Ale dost bych se divil, kdyby se v budoucnu, ti co odešli, neprosadili. Vždyť jim dáváme elitní základy. Ale je úplně utopické chtít vždycky ty nejlepší udržet a neuvažovat, že každý z nich má různé motivace, sny atd.

A opravdu reaguju jen proto, že se tady záměrně používají argumenty, které mají nějak navodit atmosféru, že ti hráči jsou oběti a klub neschopný idiot - rozhodně to tak není.

steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 5:43 pm    Předmět: Citovat

Jednoznačně jsou to tupci. Mount, James, Gilmour se rozhodli zůstat a udělali dobře. Vyplatilo se. Finančně i sportovně. Musí vydržet. Pokud jsou to namyšlenci a chtějí všechno hned a o setrvání u nás jim nejde, tak ať jdou. Nic jiného nám nezbývá, pokud o něj nemáme přijít. My jsme ti, kdo tahá za kratší stranu provazu.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 8:04 pm    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Jednoznačně jsou to tupci. Mount, James, Gilmour se rozhodli zůstat a udělali dobře. Vyplatilo se. Finančně i sportovně. Musí vydržet. Pokud jsou to namyšlenci a chtějí všechno hned a o setrvání u nás jim nejde, tak ať jdou. Nic jiného nám nezbývá, pokud o něj nemáme přijít. My jsme ti, kdo tahá za kratší stranu provazu.

Přihodit tam Gilmoura chce koule s jeho pár zápasy za ačko a po odchodu na další hostovačku... Very Happy

a chudáci Musiala s Lampteym brečí v koutě, že nemají co jíst... Very Happy První patřil do zranění k nejlepším bekům ligy a i přes zranění se spekulovalo o přestupu do většího, druhý hraje v základu Bayenu.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 8:07 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
steiner napsal:

Přihodit tam Gilmoura chce koule s jeho pár zápasy za ačko a po odchodu na další hostovačku... Very Happy

a chudáci Musiala s Lampteym brečí v koutě, že nemají co jíst... Very Happy První patřil do zranění k nejlepším bekům ligy a i přes zranění se spekulovalo o přestupu do většího, druhý hraje v základu Bayenu.

Musiala je dobrý příklad, na toho jsem si nevzpomněl, ale pořád si troufnu tvrdit, že se dají vybrat příklady, kdy to vyšlo a kdy to nevyšlo.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 8:28 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

Musiala je dobrý příklad, na toho jsem si nevzpomněl, ale pořád si troufnu tvrdit, že se dají vybrat příklady, kdy to vyšlo a kdy to nevyšlo.[/quote]

Tak samozřejmě. Ve výsledku z té trojice/čtveřice můžou být odstrašující případy, jak hráči zahodili kariéru, kdy mohli růst u nás. Jen se obávám, aby to nebyly příklady typu Musiala, kdy ti hráči naopak ukáží, že je pro ty hráče lepší se zdejchnout.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2021 8:58 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
FairCop napsal:

Musiala je dobrý příklad, na toho jsem si nevzpomněl, ale pořád si troufnu tvrdit, že se dají vybrat příklady, kdy to vyšlo a kdy to nevyšlo.

Tak samozřejmě. Ve výsledku z té trojice/čtveřice můžou být odstrašující případy, jak hráči zahodili kariéru, kdy mohli růst u nás. Jen se obávám, aby to nebyly příklady typu Musiala, kdy ti hráči naopak ukáží, že je pro ty hráče lepší se zdejchnout.[/quote]

jj, já v tomhle nejsem s tebou v rozporu - Livramento je TOP talent, tam bych se hrozně divil, kdyby neměl krásnou kariéru a Bate podle mě nebude hráč pro Liverpool nebo United, ale pořád to bude frajer pro Premier League.

Já jen směřoval k tomu, že to se prostě stává. A když se k tomu přidá Guehi, který je zase jiný příběh a Tomori, který je zase jiný příběh, tak z toho pro někoho vychází hromadný exodus a to ovoce dají do jednoho pytle a něco z toho vyvozují. A podle mě z toho nikdy nemohou vyvodit správné závěry, když ty jabka budou považovat za hrušky a podobně.

Za mě je třeba Livramento téma, ke kterému já ani moc nevidím žádnou debatu. Guehi mě zajímá víc - tam už se dá spekulovat, jestli jsme neměli víc bojovat o jeho udržení, jestli se mu nešlo trochu víc dostat pod kůži atd. atd. Na druhou stranu, pokud je ta smlouva dobrá, odcházel v dobrém, tak to nakonec může být win-win situace, ale tam naprosto rozumím, že bude hodně úhlů pohledu.

Ono třeba ty říkáš, že je to tím, že se na mladé dlouhodobě sralo - a v tom ti není možné oponovat - ale tak je otázka, jestli to samé "žijí" i ti hráči. Může tam teď být jiná atmosféra, jak jsem četl, že Mount občas jde koukat na tréninky mladých, že je zve na obědy atd. třeba to prostě tak je, že hodně lidí cítilo, že se změnily pořádky.

Zase na druhou stranu, extrém bylo, že jsme nedokázali dlouho najít "nového Terryho", ale pak zase slyším, že tím ideálem je, když třeba zapojíš 1 odchovance tak za 2-3-4 roky. Když třeba v jednu chvíli máš na hřišti 3-4 HGP. Respektive, že to je taková ta ukázka dokonale fungující Akademie v TOP klubu. A my najednou chceme "plnit plán" na 300-400%? Jestli to pak prostě nevede k tomu, že z hráče jako je Bate, děláš něco, co není. Já třeba jsem trochu smutný, že tady není Gilmour, ale kdyby byl, tak mám Bateho za ním a tvrdí to všichni, co ho sledovali. Do toho prostě Jorginho hraje docela fajn, Kante taky není zlý, tak ... nevím no, pořád mám pak Gallaghera, existuje Ampadu, Anjorin, RLC atd. atd. Prostě ta soupiska není nafukující.

A když si čteš co píšu, tak chápu, že to zní jako jeden velký argument proti Batemu, ale tak to není, já bych byl rád, kdyby zůstal, kdyby hostoval a rozvíjel se. Protože je pořád mladý, může mít průlomovou sezónu, může růst déle než Gilmour, třeba ve 24 bude opravdu hrát za Liverpool a bude hvězda. To je taky konec konců důvod, proč jsme mu nabízeli dobrou smlouvu a chtěli ho v týmu.

Já si myslím, že na vině nemusí být jen to, jak jsme se chovali v minulosti, ale paradoxně i úspěch té extrémně silné generace. Ono je to jiné, když ten klub sotva vybojuje LM, nemá trofeje, na pozicích jsou hráči, kteří nezáří a ty si můžeš snít o tom, že Azpi bude brzo v důchodu a ty vezmeš jeho místo. Ale jinak se to dělá, když je Azpi na lavičce a na hřišti řádí James, který vyhrál LM a občas na jeho postu alternuje mladíček CHO ... to pak Livramento má tu cestu těžší. ... za mě další možný úhel pohledu

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2021 6:54 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

jj, já v tomhle nejsem s tebou v rozporu - Livramento je TOP talent, tam bych se hrozně divil, kdyby neměl krásnou kariéru a Bate podle mě nebude hráč pro Liverpool nebo United, ale pořád to bude frajer pro Premier League.

Já jen směřoval k tomu, že to se prostě stává. A když se k tomu přidá Guehi, který je zase jiný příběh a Tomori, který je zase jiný příběh, tak z toho pro někoho vychází hromadný exodus a to ovoce dají do jednoho pytle a něco z toho vyvozují. A podle mě z toho nikdy nemohou vyvodit správné závěry, když ty jabka budou považovat za hrušky a podobně.

Za mě je třeba Livramento téma, ke kterému já ani moc nevidím žádnou debatu. Guehi mě zajímá víc - tam už se dá spekulovat, jestli jsme neměli víc bojovat o jeho udržení, jestli se mu nešlo trochu víc dostat pod kůži atd. atd. Na druhou stranu, pokud je ta smlouva dobrá, odcházel v dobrém, tak to nakonec může být win-win situace, ale tam naprosto rozumím, že bude hodně úhlů pohledu.

Ono třeba ty říkáš, že je to tím, že se na mladé dlouhodobě sralo - a v tom ti není možné oponovat - ale tak je otázka, jestli to samé "žijí" i ti hráči. Může tam teď být jiná atmosféra, jak jsem četl, že Mount občas jde koukat na tréninky mladých, že je zve na obědy atd. třeba to prostě tak je, že hodně lidí cítilo, že se změnily pořádky.

Zase na druhou stranu, extrém bylo, že jsme nedokázali dlouho najít "nového Terryho", ale pak zase slyším, že tím ideálem je, když třeba zapojíš 1 odchovance tak za 2-3-4 roky. Když třeba v jednu chvíli máš na hřišti 3-4 HGP. Respektive, že to je taková ta ukázka dokonale fungující Akademie v TOP klubu. A my najednou chceme "plnit plán" na 300-400%? Jestli to pak prostě nevede k tomu, že z hráče jako je Bate, děláš něco, co není. Já třeba jsem trochu smutný, že tady není Gilmour, ale kdyby byl, tak mám Bateho za ním a tvrdí to všichni, co ho sledovali. Do toho prostě Jorginho hraje docela fajn, Kante taky není zlý, tak ... nevím no, pořád mám pak Gallaghera, existuje Ampadu, Anjorin, RLC atd. atd. Prostě ta soupiska není nafukující.

A když si čteš co píšu, tak chápu, že to zní jako jeden velký argument proti Batemu, ale tak to není, já bych byl rád, kdyby zůstal, kdyby hostoval a rozvíjel se. Protože je pořád mladý, může mít průlomovou sezónu, může růst déle než Gilmour, třeba ve 24 bude opravdu hrát za Liverpool a bude hvězda. To je taky konec konců důvod, proč jsme mu nabízeli dobrou smlouvu a chtěli ho v týmu.

Já si myslím, že na vině nemusí být jen to, jak jsme se chovali v minulosti, ale paradoxně i úspěch té extrémně silné generace. Ono je to jiné, když ten klub sotva vybojuje LM, nemá trofeje, na pozicích jsou hráči, kteří nezáří a ty si můžeš snít o tom, že Azpi bude brzo v důchodu a ty vezmeš jeho místo. Ale jinak se to dělá, když je Azpi na lavičce a na hřišti řádí James, který vyhrál LM a občas na jeho postu alternuje mladíček CHO ... to pak Livramento má tu cestu těžší. ... za mě další možný úhel pohledu

Tak já neříkám, že ze všech budou hvězdy. Já juniorku v poslední době nesledoval dopodrobna, ale kdybys měl vyjmenovat nejtalentovanější/nejlepší hráče, tak tam předpokládám tahle trojice bude, ne? Což je z mého pohledu prostě problém.

Co se týče očekávání, tak opět říkám - dávat tyhle hráče na soupisku, dát jim nějaké minuty v domácích pohárech, něco z lavičky a třeba se prosadí někdo do základu díky zraněním - prostě role, jakou měl CHO pod Sarrim nebo Gilmour letos. Vyjde to? Tak at jdou do základu jako Mount nebo James. Nevyjde? at jdou na hostování jako Gilmour.

Letos to vypadá, že tam nikdo nebude, což se mi prostě nelíbí. Já bych chtěl v této roli třeba 3 hráče, kdy někteří se uchytí a zůstanou na jaro, někteří půjdou ještě v zímě. S tím, že se třeba jeden za rok prosadí. Třeba ne, ale bude to jeden za 2-3 roky. ale nerad bych, kdybychom se na to vysrali kompletně a nechali si Drinkwatera se Zappacostou.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2021 7:19 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Ok, necháme to být Wink V tomhle se prostě neshodneme Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58  Další
Strana 56 z 58

Přejdi na: