Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Southampton - Chelsea
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 9:37 am    Předmět: Citovat

Měl jsem to rozepsané, ale Jirka to stihl napsat za mě. Výborná práce s Chalobahem, který hraje víceméně každou minutu co lze. I ocenění za Loftus-Cheeka je na místě.

Nicméně když to Jirka otevřel tím svým způsobem, tak je nutné říct že to je dvojsečné. Loftus-Cheek v létě dostal jasný signál, že ho tu nepotřebujeme, máme lepší. Celý konec léta jsme se honili za Saúlem. Loftus-Cheek tu nezůstal z vůle Tuchela, ale z vlastní vůle se prosadit a dostat se do sestavy. Po pár zápasech je zřejmé, že letní úsudek Tuchela a vedení byl mimo. Ta pochvala přichází za to, že dokázal změnit názor a maximalizuje prostředky, které mu po konci přestupního období zbyly v kádru.

Ani v jednom případě se nejedná o plán, který by zformulovali na začátku léta na základě potřeb týmu a výkonu těch hráčů na hostování. V obou případech byl plán úplně jiný. V jednom přivést Koundého, který by byl nadbytečný, a v druhém přivést Saúla a mít jej jako 4. záložníka. V obou případech je to především práce těch hráčů. Tuchela je ale třeba ocenit, že jim velmi rychle dal podporu a prostor.

Zpětně je až vtipné, jak Saúl dostal po týdnu start v Premier League a Loftus-Cheek šel od minutového střídání, přes start v poháru, přes několik střídání a až teprve potom start v Premier League.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Levis

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 9:45 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Loftus-Cheek v létě dostal jasný signál, že ho tu nepotřebujeme, máme lepší. Celý konec léta jsme se honili za Saúlem. Loftus-Cheek tu nezůstal z vůle Tuchela, ale z vlastní vůle se prosadit a dostat se do sestavy. Po pár zápasech je zřejmé, že letní úsudek Tuchela a vedení byl mimo. Ta pochvala přichází za to, že dokázal změnit názor a maximalizuje prostředky, které mu po konci přestupního období zbyly v kádru.

Ja som mal doteraz za to, že RLC, ale aj Barkley alebo Sarr zostali v Chelsea preto, lebo sa im nedokázalo zohnať žiadne hosťovanie/prestup. Nevedel som, že RLC chcel bojovať o miesto. To potom klobúk dolu pred ním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 9:52 am    Předmět: Citovat

Levis napsal:
Ja som mal doteraz za to, že RLC, ale aj Barkley alebo Sarr zostali v Chelsea preto, lebo sa im nedokázalo zohnať žiadne hosťovanie/prestup. Nevedel som, že RLC chcel bojovať o miesto. To potom klobúk dolu pred ním.

Dost se to řešilo na konci léta. Myslím Kinsella a další psali, že Loftus-Cheek chce zůstat a bojovat o svou pozici. I přestože nakonec Saúl došel. Kdyby aktivně hledal jiný klub, tak tu jistojistě není. Žádný signál k němu, že bude mít vůbec šanci, nebyl.

Našel jsem třeba tenhle tweet: https://twitter.com/JacobSteinberg/status/1432659137591132163
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 9:52 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Ta pochvala přichází za to, že dokázal změnit názor a maximalizuje prostředky, které mu po konci přestupního období zbyly v kádru.

Vzhledem k tomu, že jsme tu nikoho takového dvě desetiletí neměli, tak to fakt není málo Wink

Kecy okolo můžeš mít vždycky, relativizovat jde fakt všechno, ale ve finále stejně nejdůležitější je to naše místní obligátní "ukázaná platí". Já ti taky můžu tisíckrát napsat, že Lampard zapracovával odchovance, když musel, ale když měl k dispozici prachy, tak utratil majlant a na mladících byl minus jeden, ale asi souhlasit nebudeš. Faktem je, že Tuchel Chalobaha vytasil z ničeho a udělal z něj stabilního člena kádru. Stejně tak RLC. Tečka.

Taky jsme se všichni furt mohli čumět na Zoumu a Saúla, jak se snaží zlepšit přímo na place. Jak by to dělali všichni manažeři před Tuchelem. A že vy byste to dělali jinak a samozřejmě líp, to už víme Very Happy
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 9:57 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Však já také chválou v tomto směru šetřím a Tuchel ji ode mně dostal. Nicméně bylo třeba doplnit kontext. Protože kdyby si Loftus-Cheek to angažmá na konci léta chtěl najít, tak odejde a přesně to co píšeš by se dělo.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 10:25 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Georgewon napsal:

Však já také chválou v tomto směru šetřím a Tuchel ji ode mně dostal. Nicméně bylo třeba doplnit kontext. Protože kdyby si Loftus-Cheek to angažmá na konci léta chtěl najít, tak odejde a přesně to co píšeš by se dělo.

Tuchel možná ideálně "neplánuje", ale jeho plus je, že kašle na jména a maká s tím, co mu zůstane na tréninku. A nutno říct, že naprostou většinu zlepší. Pokud si dobře vzpomínám, tak zrovna ty jsi RLC odepsal a šanci pro něj jsi nechtěl. A těch jmen samozřejmě bylo víc, včetně třeba Rüdigera atd. Za mě je fajn, že si Tuchel ten kádr nesmyslně neosekává. To se mu vrátí, pozitivně vrátí.
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 1:21 pm    Předmět: Citovat

No zatial ta sirka kadru s ktorou Tuchel realne operuje je obdivuhodna...Toto moze byt velka vyhoda pocas sezony, ked pridu zranenia, straty formy, tazky program...Ale taktiez to vacsinu hracov tlaci k tomu ze chcu nieco predviest, vcera to bolo vidno na vsetkych co sa po dlhsej dobe dostali do zakladu, nikto z nich nechcel robit alibisticke veci...Tuchel tu sutazivost v time podporuje a teraz vyslal aj do medii jasny odkaz pre Havertza a Zyiecha - predvedte nieco ak chcete hrat...Otazka je, ci podobny odkaz za chvilu nedostane aj Lukaku, ktory je uz par zapasov vypojeny, frustrovane gestikuluje aj ked neni sanca mu nahrat a maximalne robi naraznik...
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 1:39 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:

To je solidní dávka demagogie..

Je problém některých fanoušků, že nerozumí tomu, že je nutné mít široký kádr a nejde jen koukat na základní jedenáctku. To, že Tuchel řekl Rubenovi (a řekl to i do médií), že od něj vyžaduje zlepšení a je pouze na něm, zda bude makat či nikoliv, nevypovídá vůbec nic o tom, jestli mu věřil nebo ne - či zda chtěl jeho setrvání nebo ne.

A naopak Tucheluv úsudek zafungoval naprosto skvěle. Výkony z přípravy by vedly k tomu, že by se mu tady myla prdel a opět se připomínalo, že na to nemá. Jenže on teď pokaždé na hřišti odvedl skvělou práci a jde nahoru - tedy přesně to, co Tuchel od něj chtěl a čím podmínil další jeho minutáž.

Takže můžu tady naopak vypisovat něco o skvělém koučování, kdy přesně věděl, jak ho vyhecovat, jak to na něj zahrát, aby Ruben zase rval trávu a byl silný v soubojích. Ale psát to nebudu, protože to, co někdo považuje za "úsudek", tak já vidím jako klasické prohlášení pro média: "Tvrdě pracuj a pak máš šanci."

A co se týče toho "plánu". Tak Koundého Chelsea chtěla především pro jeho unikátní poměr cena-výkon, což si nakonec Sevilla bohužel uvědomila a ten deal za tu zmíněnou cenu neproběhl - a proto Chelsea ani nevedla žádnou cenovou válku, protože, jak píšeš, ho nepotřebovala. Ale dobře věděla, že hráč přestup chce a zkusila, zda nakonec tu skvělou cenovku na něm uhrají nebo ne. Navíc ta jednání začala dávno předtím, než Chalobah (cituji Tuchel) "nás donutil přemýšlet o tom, že s námi zůstane". A ten plán byl pochopitelně smysluplný, protože se chtěl prodávat Zouma a Christensen i Rudiger neměli smlouvy.

A ten Saúl je za mě naopak potvrzení toho, že Tuchel má prostě koule a věří své práci s hráči. Obhájce Ligy Mistrů a alternativy do středu pole má z hráčů, kteří se plácali v průměru nebo do něj hrubě spadli. Nevidím nic odvážného na tom, když si vezmu Saúla, přečtu si, že poslední dva roky šel v Madridu do prdele a klub se ho chtěl zbavit, tak je dost easy "předpovídat" že ještě náročnější a kvalitnější ligu z pozice náhradníka asi těžko opanuje. A ono i kdyby jeden hráč "nevyšel", tak docela ocením, že je to ten, co je tady jen na roční hostování a ne někdo za miliardu..

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 2:08 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

Jedinou demagogii tady šíříš ty. Vytahuješ tu nějaké zdvořilostní fráze a děláš z toho jakoby si Tuchel celé léto piplal Loftus-Cheeka někdy pro konec září / začátek října. Větší opak nemůže být pravdou. Schválně si projdi ty zásadní odpovědi. Od začátku sezony dal Tuchel několik rozhovorů, kde vyjmenovával možnosti které má a ani náznakem tam nebyl RLC zmíněn. Natož Barkley, který byl na tom ještě hůř a nedostal ani číslo.

Když mluvil o Saúlovi, tak pronesl následující: “Now with the Covid situation and the Euros and Copa America I personally was a bit concerned to go into the season with only Jorginho, N’Golo and Mateo.“ V The Athletic z insider zdrojů psali Tuchel pushed for the loan signing of Saul Niguez because, even with Barkley and Ruben Loftus-Cheek technically at his disposal, he was “nervous to go into the season with three midfielders” in the squad, which felt damning.

Mám tři možnosti a žádná další není. Prostě s RLC se nijak nepočítalo a jen díky jeho rozhodnutí jsme v pozici, ve které jsme.

To je i odpověď pro Jirku. To na co se odkazuje jsem napsal, ale není v tom zakotven můj názor. Naivně jsem předpokládal, že když byl Loftus-Cheek na odchodu, tak že to bylo podloženo nedostačující výkonností a nutnosti hrát pravidlně. A ne že se po 90 minutách prvního zápasu ukáže, že on je naše nejlepší 4. volba do zálohy co se může velmi rychle vyšvihnout až do základu.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 4:09 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:
FairCop napsal:

Jedinou demagogii tady šíříš ty. Vytahuješ tu nějaké zdvořilostní fráze a děláš z toho jakoby si Tuchel celé léto piplal Loftus-Cheeka někdy pro konec září / začátek října. Větší opak nemůže být pravdou. Schválně si projdi ty zásadní odpovědi. Od začátku sezony dal Tuchel několik rozhovorů, kde vyjmenovával možnosti které má a ani náznakem tam nebyl RLC zmíněn. Natož Barkley, který byl na tom ještě hůř a nedostal ani číslo.

Když mluvil o Saúlovi, tak pronesl následující: “Now with the Covid situation and the Euros and Copa America I personally was a bit concerned to go into the season with only Jorginho, N’Golo and Mateo.“ V The Athletic z insider zdrojů psali Tuchel pushed for the loan signing of Saul Niguez because, even with Barkley and Ruben Loftus-Cheek technically at his disposal, he was “nervous to go into the season with three midfielders” in the squad, which felt damning.

Mám tři možnosti a žádná další není. Prostě s RLC se nijak nepočítalo a jen díky jeho rozhodnutí jsme v pozici, ve které jsme.

To je i odpověď pro Jirku. To na co se odkazuje jsem napsal, ale není v tom zakotven můj názor. Naivně jsem předpokládal, že když byl Loftus-Cheek na odchodu, tak že to bylo podloženo nedostačující výkonností a nutnosti hrát pravidlně. A ne že se po 90 minutách prvního zápasu ukáže, že on je naše nejlepší 4. volba do zálohy co se může velmi rychle vyšvihnout až do základu.

1. Nevidím nic zdvořilostního na tom, že někomu řekneš, že aktuálně pro tebe není dost dobrý.

2. Ještě jsem záměrně přímo uvedl, že v tom nevidím ŽÁDNÝ skvělý tah Tuchela.

3. To, že Tuchel vyjmenoval tři startery a ta věta vyzněla tak, že nemá jinou alternativu potom - tak ta jasně říká: 1. Že Saúla viděl někde na úrovni těch hráčů a potenciálně starter. 2. Že RLC nevnímal vůbec tak blízko těm třem (opět v tom nevidím nic moc zdvořilého).

A obě varianty dávají naprosto smysl. Saúl je ten hráč, který měl kdysi cenovku jakou měl a Tuchel přiznal, že se mu jako hráč líbí. Vedle toho RLC, který v přípravě moc nezářil, tři roky byl spíš průměrný fotbalista a obecně se o něm, bohužel právem, říká, že je skleněný.

Vzít doslovně, že nebýt příchodu Saúla, tak máme "tři záložníka" - v tom systému ve kterém hraje a s vědomím toho, že Kante je poslední rok či dva na tom zdravotně dost špatně, mně připadá jako blbost.

Tím jinými slovy říkám, že vůbec nevěřím tomu, že kdyby všichni chtěli Barkleyho, RLC a Drinkwatera, tak je všechny pustíme a skutečně dorazí je Saúl - tomu nevěřím vůbec. To jako pohádka o zdvojování postů by byla v Londýně asi dost zakázaná.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 6:05 pm    Předmět: Citovat

Tuchel je tu dnes chválen mimochodem za sestavu... Wink Nejen za RLC a Chalobaha, ale i za postavení křídelníka na křídlo, který tam byl mnohem lepší, než na wingbackovi (a lepší, než naše posila za 70 mega nebo Ziyech). Very Happy

Jinak jo, ocenuji, že těm hráčům dal šanci. Na druhou stranu pokud bychom koupili stopera a Saul se chytil okamžitě, tak ten úspěch v tom zapracovávání je dost možná nulový.

Takže budme rádi za výsledek, ač se očekávat úplně ještě 2 měsíce zpátky nedal a uvidíme, jak to bude vypadat dále. Protože machrovat tu po zápase je fajn, ale takové minuty dal Lampard několika hráčům a nakonec je tu prezentován u zapracovávání odchovanců jako "minus jeden". Very Happy

To bychom mohli u Tuchela říct, že začínal sezonu se stavem "minus dva", protože odpálil rovnou Tammyho a Gilmoura.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2021 10:37 pm    Předmět: Citovat

Koukal jsem na hodnocení hráčů na WAGNH. Mount dostal mnohem vyšší hodnocení než Azpi...hmm. Asi jsem koukal na jiný zápas.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2021 8:05 am    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Koukal jsem na hodnocení hráčů na WAGNH. Mount dostal mnohem vyšší hodnocení než Azpi...hmm. Asi jsem koukal na jiný zápas.

Tím mnohem vyšší myslíš Mount 7.4 a azpi 7.3? Very Happy Tohle bereš jako "mnohem vyšší? Very Happy Laughing
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2021 8:21 pm    Předmět: Citovat

Smile Omyl. Je to sice o fous, ale je to vyšší hodnocení. Myslel jsem to tak, že by měl mít Azpi lepší hodnocení, a to o parník. Nějak jsem to popletl.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: