Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Spekulace & bulvár
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 549, 550, 551  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2023 12:31 pm    Předmět: Citovat

Atleti rovno predlzili zmluvu s Felixom do 27. Cize im ho pravdepodobne mame rozohrat. To sme dopadli, ale tak doba je tazka a posila je to zaujimava. 11 mega za polroka hostovania je pekna palka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2023 12:44 pm    Předmět: Citovat

Tak jelikož všichni naši ofenzivní hráči jsou dlouhodobě úplně mimo, nebo se jejich úpadek vyřešil zraněním, cestu do základu má jasnou. Akorát ta chybějící odkupka je k smíchu a moc nepodporuje tu teorii o budování týmu bez ohledu na výsledky. V té souvislosti by mě zajímalo, jestli je to rána do vazu pro Chukwuemeku a výjeb jako třeba s Gilmourem pořízením Saúla, nebo tentokrát všechno v cajku?
Levis

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2023 5:02 pm    Předmět: Citovat

Freddie napsal:
Atleti rovno predlzili zmluvu s Felixom do 27. Cize im ho pravdepodobne mame rozohrat. To sme dopadli, ale tak doba je tazka a posila je to zaujimava. 11 mega za polroka hostovania je pekna palka Smile

Tak to dúfam, že táto suma je podmienená nejakým výkonnostným minimom, ktoré bude musieť dosiahnuť. Napríklad byť zapojený do 20 gólov, ktoré buď sám dá alebo na ne bude asistovať. Zároveň netreba zabúdať, že v LM hrať nemôže, takže nám pomôže iba v lige...
vitasrp

9697.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2023 7:15 pm    Předmět: Citovat

Není pravda, Joao Felix za nás bude moct normálně nastoupit v Lize mistrů. I když hrál na podzim za Atlétiko, tak jej můžeme na jarní část registrovat.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2023 7:21 pm    Předmět: Citovat

Jiří, ty tomu zase dáváš... Smile
Levis

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2023 4:14 am    Předmět: Citovat

vitasrp napsal:
Není pravda, Joao Felix za nás bude moct normálně nastoupit v Lize mistrů. I když hrál na podzim za Atlétiko, tak jej můžeme na jarní část registrovat.

Aha, no aspoň že tak. Bol som v tom, že tam je takéto obmedzenie keď už hral v tejto sezóne za AM.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2023 5:06 pm    Předmět: Citovat

Madueke prý hotovej. Tak to vypadá, že Rusák se oproti Boehlymu ještě držel při zdi Smile
kvasha16

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2023 9:57 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
Madueke prý hotovej. Tak to vypadá, že Rusák se oproti Boehlymu ještě držel při zdi Smile

🗣 Shakhtar Donetsk CEO Sergei Palkin:
“When we met Chelsea, we stayed all together. For you to understand the context, it was for nine or 10 hours. They invited the player and explained to us the whole project. We realised that, yes, if you look right now, Chelsea have some kinds of problems but it is normal because they have a transition period from one owner to another. It is understandable. They would like to change a lot.

“So when they explain to you the whole story and you look for the next two, three, four, five years, then you see they have a serious project. I believe they will build one of the best clubs in the world because I am telling you, they are very serious in all directions: sports science, the stadium side, the commercial side, on all things. For us, they looked very ambitious.”

ano, miname brutalne teraz, ale pozri, mozme teraz "plakat" za Rusakom, alebo mozme dopriat trochu casu novym majitelom a pockat co z toho vzide ... boli tam aj nejake "pochybne" kroky, to ano, ale z roznych vyjadreni su tiez naznaky ze vedia co robia, tuna napriklad k tomu utracaniu, ako si osetrime FFP:

🗣 Jake Cohen, sportovní právník: „Řekl bych, že o úspěchu Chelsea přesvědčit mladé hráče, aby podepsali kontrakt až na osm a půl roku, se nemluví dostatečně. Vážně mi přijde neuvěřitelné, co Boehly a Eghbali dokázali, navíc struktury těchto smluv jsou neuvěřitelně příznivé z hlediska klubového účetnictví."

„Vezmeme-li uváděnou sumu 88.7 milionů liber za přestup Mykhaila Mudryka (kromě mezd, poplatků agentovi a dalších kompenzací), z hlediska finančního fair play to Chelsea vyjde na 10.44 milionů liber ročně (včetně amortizace). Při pětiletém kontraktu by se tato částka vyšplhala na 17.74 milionů za rok."

on aj Romano konstatoval, ze su majitelia a majitelia

🗣 Fabrizio Romano o pochybnostech ohledně procesu Chelsea: „Musíme myslet na to, že se tam během půl roku všechno změnilo. Občas máte majitele, kteří se nijak neprojeví, ale majitelé Chelsea jsou vášniví s dlouhodobým cílem investovat spoustu peněz do špičkových mladých talentů

ti nasi sa to proste rozhodli prekopat, skupujeme mlade talenty, ale zaroven zachovavaju povodny odkaz klubu, ci uz v ramci akademie, komunity, zenskeho timu, atd. a to kvitujem ... tiez by som bol radsej za "romanticke" prestupy a boj o titul, ale vyzera to ze to bude beh na dlhu trat, teraz nam ostava verit ze fakt vedia co robia a ja sa momentalne skor priklanam k tomu, ze vedia co robia Smile

vies, trosku by som tu chcel vniest pozitivitu, lebo popri tych nasich vysledkoch tu pochitelne prevlada skor negativita Smile
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2023 5:45 am    Předmět: Citovat

Jasně, rozumím, všechno jsem četl. Po Rusákovi se mi rozhodně nestýská, neměl jsem ho rád, ani způsob, jak ten klub tvrdě vyzdvihl silou ropy. Až v posledních letech jsem se víc a víc ztotožňoval s tím, co se v klubu děje. Ale jen stěží mě mohlo napadnout, že by do toho někdo sypal ještě zběsileji miliony po stovkách.

Spíš by mě zajímalo, jestli to, co se děje teď, splňuje vaše představy. Já nespokojený nejsem, je to velká hra a měla by uspíšit tu obnovu Chelsea, byť teda stoprocentní záruka to taky není a Boehly může být za pěkného blbce. A nebo teda hrdinu Smile

Jen jsme se teda od připosraného trenéra, který neumí perspektivní tým vylepšit vhodnou taktikou, posunuli k totální obměně kádru. Od zaměření se na vlastní talenty k nákupu těch nejlepších po celém světě za slušné pálky. Když se tu řešili marginálie typu pár minut pro novice v úvodních kolech Ligového poháru, tak tohle do akademie vysílá jaký signál? Myslím, že si kluci můžou rovnou balit kufry, protože po letní dostavbě v tom týmu nebude tak sedm let žádné místo. A to ještě při úvaze, že se v tomhle kolotoči nebude pokračovat průběžně.

Prostě tohle není pozvolná evoluce, ale hodně krvavá revoluce. Je tohle to, co jste očekávali? A jste s tím spokojení?
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2023 8:59 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Tak já nevím, Chelsea už taky nějaký pátek sleduju a pokud bych měl říct, kdy tady za posledních více než 20 let byla lepší situace pro odchovance, tak mě žádné období nenapadá.

Možná by někdo řekl "éru" Franka Lamparda, kdy to skutečně, i díky transfer banu, vypadalo nějak, ale tam zase přišel jasný vzkaz přímo od tohoto manažera, že to byla jen etapka měřená na měsíce, nikoliv na roky.

Já teď vidím to, že se tady produktům Akademie dávají lukrativní smlouvy a to je za mě víc, než řeči o tom, že když bude Tomori tvrdě pracovat, tak se do základu zase jednou vrátí. Já tady důvěru v kvalitní produkty Akademie vidím.

Ano, musel jsem si to v hlavě nastavit tak, že Akademie bude A-tým dotovat jednou za 1-2 roky. Představě, že každý rok tam pošleme tři zajímavá jména, jsem se vysmíval už před delší dobou, ačkoliv uznávám, že před deseti lety bych v tento model věřil a říkal bych si: "Takhle to má vypadat."

Jsme neskutečně zmlsaní, když nebereme současný stav jako naprostý úspěch a vrchol Akademie.

Jinak souhlasím, že tohle není evoluce, ale revoluce. Každopádně kdy jindy měla přijít? Změnil se majitel, kádr byl ve stavu, kdy potřeboval přestavbu (dle například Tuchela), výstavba stadionu stojí, zatímco jiné kluby staví nebo už mají hotovo.

Nejsem přesvědčený o tom, že pokud vezmu evoluce/revoluce, tak jedno z toho bude dobré a druhé špatné. Za mě může být v pořádku obojí, ale záleží velmi na tom, jak se to provede.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2023 10:56 am    Předmět: Citovat

Já čekám, co se bude dít... Very Happy

Ono co se týče akademie, tak podstatné šance dostávají třeba Gallagher, Hall. To mi nepřijde úplně marginální, byť to je samozřejmě extrémně propojené s marodkou a (ne)formou jiných hráčů.

Co se týče nákupů, tak mě vadí především nákupy typu Auba, Sterling, K2, Lukaku, kdy za "velké prachy" přivedeme hvězdu a buď se to povede nebo ne.

Mudryk, Bads, Fofanové jsou nákupy, které se mi celkem líbí. Byť je otázka, cena. Každopádně jsou to mladí hráči, kteří se mohou posouvat a táhnout nás dlouhodobě - pokud se prosadí.

Bude zajímavé se podívat, jak budou vypadat prodeje a kdo vlastně v kádru nakonec přes léto zůstane. Stejně tak je otázka, zda se posuneme do oblasti multiklubu, kdy se třeba koupí nějaký klub v Itálii/Francii/Portugalsku a ti mladí hráči se tam budou rozvíjet. Protože v tuhle chvíli to vypadá, že budeme mít brutálně nalitou soupisku, ale pokud by se koupil takový klub a talenti chodili tam s tím, že se tam rozehrají (a sehrají), tak by se mi to hodně líbilo. Very Happy

Těch otázek je prostě strašně moc a v tuhle chvíli se nedá úplně odpovědět, protože těch informací je prostě stále velmi málo.

Co se týče té obměny, tak za mě byl fail, že jsme se rozhodli ten kádr nechat místo toho, abychom ho prostě překopali rok a půl zpátky. Tam měli prostě odejít někteří hráči, měla se přestavět záloha. Místo toho jsme si nechali kádr, který vyhrál LM a z něj ztratíme 4 hráče zadarmo během 2 let (nejspíš).
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2023 2:21 pm    Předmět: Citovat

Ono hlavně celá ta situace je hrozně hektická a velmi snadno se sklouzne k okamžitému hodnocení. Na fórech pamatuju doby, kdy se hejtoval Abramović, že při první krizičce odstřelil manažera, který do té doby dělal svou práci velmi dobře, aby interim dotáhl sezonu aspoň k nějakému (více či méně významnému) poháru. Trofeje byly, ale stabilita a směr žádný.

Odstřelení Tuchela Boehlym v kontextu přivedených posil okamžitě po skončení přestupáku nadhledu fanoušků taky nepomohlo. I já si myslím, že vedení ví, co a proč dělá, jakkoli to navenek může působit jako maglajz. A jsem opravdu poprvé po 20 letech přesvědčený o tom, že vedení skutečně stojí za trenérem a jeho vyhazov není vůbec na pořadu dne. (Sám jsem zvědavý, jak brzo mohu být vyveden z omylu.)

Teď zpětně vidím, že už výsledky pod taktickým mágem Tuchelem ukazovaly tendence, že ten kádr stojí za hovno (byť mnozí, včetně mě, to přisuzovali i Tuchelovýmu stylu kombinační, bezkrevné a statické hry). V kontextu toho, že letní příprava byla pojata možná víc jako výlet do US než jako příprava, jsou hráči s kondičkou na štíru, což může i vést k té hromadě zranění a že ani někdy nezpracují míč nebo nedají jednoduchou přihrávku.

Suma sumárum - sešlo se teď spoustu negativního, udělalo se ohromné množství změn, nejen u A-týmu, ale v managmentu, vše se ladí, ale směr evidentně mají a jsem přesvědčený, že Akademie nebude odsunuta na druhou kolej. Jak už tu bylo psáno, multiklubový model může v přechodu do chlapských soutěží těm klukům jenom pomoci. A kvalita se pak vytřídí sama. Já za sebe tuto sezonu už nijak hodnotit nechci. Cokoli v TOP 6 budu brát jako úspěch, v další sezoně bychom měli už vědět víc.
ondrej

6944.0 points

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2023 7:49 pm    Předmět: Citovat

V The Times píší, že UEFA si chce rychle posvítit na novou strategii Chelsea a umožní v rámci FFP amortizovat přestupové částky pouze maximálně do pěti let. Jsem zvědavý, jak to dopadne a jaké bude odůvodnění, ale ty vole – tady se roky do evropského fotbalu sypou krvavý arabský peníze, a když přijde jeden Američan s běžnou praxí z tamních sportů, tak je to hned problém. 🤷‍♂️

https://www.thetimes.co.uk/article/chelseas-long-term-deals-prompt-uefa-to-set-five-year-limit-x8r3x63j3#top
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2023 11:37 pm    Předmět: Citovat

ondrej napsal:
V The Times píší, že UEFA si chce rychle posvítit na novou strategii Chelsea a umožní v rámci FFP amortizovat přestupové částky pouze maximálně do pěti let. Jsem zvědavý, jak to dopadne a jaké bude odůvodnění, ale ty vole – tady se roky do evropského fotbalu sypou krvavý arabský peníze, a když přijde jeden Američan s běžnou praxí z tamních sportů, tak je to hned problém. 🤷‍♂️

https://www.thetimes.co.uk/article/chelseas-long-term-deals-prompt-uefa-to-set-five-year-limit-x8r3x63j3#top

Buďme féroví, srovnat třeba NHL a tamní fungování smluv a celkově té kultury kolem toho, co smlouva znamená vs. svět "kopané", kde pustíš kluka hostovat, prodloužíš mu smlouvu ergo říkáš: "V létě jsi pryč, ale já chci svoje prachy." ... to jsou fakt jiné světy a není divu, že ani FFP prostě s tímhle nepočítalo a do budoucna tenhle trend nemusí být úplně košér. Už jenom proto, že je to chytrý návod, jak toho může využít Newcastle, Katařani, kteří chtějí přijít do PL nebo noví majitelé United či Liverpoolu.

Ale je fajn, že tam tuhle skulinku borci našli a konec konců jen díky tomu teď dokážeme dělat tohle šílenství, které vůbec neskončilo. Ale pokud dotáhneme ještě Enza a Gusta ukradneme United, tak asi můžeme říct, že nešlo udělat a utratit víc Very Happy

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2023 9:45 am    Předmět: Citovat

FairCop napsal:
Tak já nevím, Chelsea už taky nějaký pátek sleduju a pokud bych měl říct, kdy tady za posledních více než 20 let byla lepší situace pro odchovance, tak mě žádné období nenapadá.

Sorry, tohle jsem minul. To jako vážně? Ještě v létě tu padaly požadavky na snad osm odchovanců v týmu, plakalo se nad odchodem Calluma, Colwilla a Gilmoura, ale zůstal aspoň Broja, Gallagher, dokonce i ten Chalobah. Ale teď s nákupy borců okolo 20 lety a osmiletými smlouvami to bude od příštího léta vypadat jak? Kam se reálně procpou?

Až se uzdraví Chilwell a probere Cucu, kde najde flek slušně vypadající Hall? Ve středu zálohy místo stamilionových posil typu Enza (které jistojistě nakoupíme) nebo kapitána brazilské juniorky? Před Colwilla si evidentně stoupnul Badiashile a bude mít luxusní náskok, takže v tom nejlepším případě mu může krýt záda. Stejně jako Broja bude rád, když bude trojkou na hrot. O Gilmourovi nebo Odoiovi se ani nemusíme bavit. Jestli v kádru vydrží Gallagher s nějakou aspoň podprůměrnou minutáží, na to bych si taky nevsadil. A nové tváře, které se vyšvihnou? Pche, i ten za solidní pálku přivedený Chukwu bude mít sakra problém v tom kádru zůstat.

Ne, sorry, jestli někdo prosazoval cestu odchovanců, tak tohle je pro ně největší rána do vazu za dlouhá léta. I ten jeden hráč za dva roky bude brzy utopie...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 549, 550, 551  Další
Strana 550 z 551

Přejdi na: