Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Todd Boehly
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 1:33 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Překvapuje mě, kolik lidi štve, že chce Boehly z trenéra daleko důležitějšího člověka v rámci klubu, než to bylo doteď. Kolikrát jsme na to nadávali, že přijdou první neshody a trenér letí jako první. Protože nemá větší váhu než hráči a je prostě jednodušší to vyřešit takhle.

Boehly od nového trenéra chce, aby byl vlastně součástí širšího vedení. Aby měl větší pravomoci, ale zároveň větší povinnosti. Aby i když se nedaří, tak všichni v klubu byli na jedné vlně a dokázali situaci řešit. Tuchel se evidentně zamknul do sebe, komunikace s vedením ho otravovaly a vše chtěl řešit sám. Takhle ale po neúspěchu letí, nikdo neví co a proč se děje a trenér má plnou odpovědnost.

Potter bude mít daleko větší povinnosti sdílet svůj pohled na stav klubu. Zároveň ale bude svým názorem formovat klub jako celek. Možná to nepůjde vidět navenek, ale dovnitř klubu určitě.

Jsou stále dvě cesty, o kterých tu roky diskutujeme. Buď silný sportovní ředitel, který si jede svoje a dosazuje puzzlíky do finálního obrázku. Anebo silný kouč, jemuž se vše přizpůsobí a dá se mu dostatečně dlouhá doba na to (i přes poklesy), aby tým koncepčně pozvedl. My díky Boehlyho krokům zůstaneme někde uprostřed.

Ale já s tím vlastně nemám sebemenší problém. Pokud tedy ta pohádková vize bude opravdu fungovat, jak se takhle hezky namalovala. Každopádně Potter v tom nebude ani chvíli sám jako dlouhé měsíce Tuchel, DoF je už na cestě, dokonce si trenér svého nového šéfa schválil, takže vše může začít šlapat podle plánů. Jestli se ale Potter bude plácat někde uprostřed tabulky bez CHL a Boehlymu za pár měsíců rupnou nervy a udělá "ještě víc koncepčnější krok", tak doufám, že už to bude bez zbytečné diskuze Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 3:10 pm    Předmět: Citovat

Jiří, to je dle mého zásadní. TT byl na všechno sám. Někteří to tu prezentují, že za to měl být rád, že se po něm chce víc, neb jiné chtěli a neměli tu šanci. Tak to ale dle mého nestojí. Že by kouč měl mít slovo při výběru posil, to je fajn. Ale musí to mít svou míru. Klub vyhodí plno lidí ze starého vedení, pak v tom nechá TT vykoupat, a novému trenérovi, kterého si nové vedení dosadí už dají nejen DoF, ale i lidi, kteří budou řešit posily...pak je tu zásadní otázka. Když může GP mít svého člověka, který sleduje posily a bude spojkou mezi ním a vedením, proč tu nemohl zůstat třeba PČ a být spojkou mezi TT a TB?
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 3:20 pm    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Jiří, to je dle mého zásadní. TT byl na všechno sám. Někteří to tu prezentují, že za to měl být rád, že se po něm chce víc, neb jiné chtěli a neměli tu šanci. Tak to ale dle mého nestojí. Že by kouč měl mít slovo při výběru posil, to je fajn. Ale musí to mít svou míru. Klub vyhodí plno lidí ze starého vedení, pak v tom nechá TT vykoupat, a novému trenérovi, kterého si nové vedení dosadí už dají nejen DoF, ale i lidi, kteří budou řešit posily...pak je tu zásadní otázka. Když může GP mít svého člověka, který sleduje posily a bude spojkou mezi ním a vedením, proč tu nemohl zůstat třeba PČ a být spojkou mezi TT a TB?

Podle mě hochštapleřina, podle jiných promyšlený plán s logickým vyústěním. Tuchela se v tomhle už nemá cenu zastávat, každý si svoji cestu (opět) najde Wink

Já už se v tom ani moc hrabat nechci. Natěšenej jsem stejně, jako když přicházel Lampard nebo Tuchel, nebudu si to uměle kazit. S Potterem nemám sebemenší problém, ba naopak.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 4:42 pm    Předmět: Citovat

steiner napsal:
pak v tom nechá TT vykoupat, a novému trenérovi, kterého si nové vedení dosadí už dají nejen DoF, ale i lidi, kteří budou řešit posily...pak je tu zásadní otázka.

Je fakt, že pokud bychom si nechali Tuchela, tak o DoF určitě ani neuvažujeme a ani bychom nepřivedli nějaké další lidi do scoutingu. Boehly je takový zmrd... Wink.

Boehly se rozhodl prostě kompletně obměnit vedení a půl roku to táhnout s tím, že bude hledat své nové lidi. Koupil klub, investoval do něj hromadu peněz, je to jeho vize a jeho rozhodnutí.

Minulé vedení odvedlo hromadu práce, v některých oblastech byli skvělí, v některých udělali boty.

Teď jde o to, aby to fungovalo.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 5:10 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
steiner napsal:

Podle mě hochštapleřina, podle jiných promyšlený plán s logickým vyústěním. Tuchela se v tomhle už nemá cenu zastávat, každý si svoji cestu (opět) najde Wink

Já už se v tom ani moc hrabat nechci. Natěšenej jsem stejně, jako když přicházel Lampard nebo Tuchel, nebudu si to uměle kazit. S Potterem nemám sebemenší problém, ba naopak.

Tak tak.
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 5:31 pm    Předmět: Citovat

Cas ukaze...Ale ked Boehlymu tento all in nevyjde, tak si moze najst v hladisku pekne transparenty, mozno aj choral bude mat, na Old Trafford by vedeli hovorit. Tie stavky su velmi vysoke, on povyhadzoval plno ludi ktori to tu oddreli v najhorsom a ked sa mu ten domcek z karat rozsype tak sa rozhodne vynoria otazky preco vyborna spojka s hracmi Cech musel odist a preco top coach dostal vyhadzov pred tym ako mohol nieco natrenovat s kadrom ktory mu bol nakupeny...Zase za ludmi co odporucali transfery posledne 3-4 roky mi luto nebude, ti nech letia...

Ja som v tomto trochu konzerva a voci tejto americkej soccer revolucii mam dost pochybnosti, lebo uplne vsetko je naraz nove, nebola ani len snaha spravit plynuly prechod a to bude chciet velku trpezlivost od majitela pockat kym si to sadne...A ked si to nesadne, mozno ani nezisti preco, kedze vseci na vsetkom spolupracuju...Snad su aspon zodpovednosti jasne a Boehly zas nepovyhadzuje vsetkych ak to nahodou neklapne Very Happy
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 6:38 pm    Předmět: Citovat

Freddie napsal:
Cas ukaze...Ale ked Boehlymu tento all in nevyjde, tak si moze najst v hladisku pekne transparenty, mozno aj choral bude mat, na Old Trafford by vedeli hovorit. Tie stavky su velmi vysoke, on povyhadzoval plno ludi ktori to tu oddreli v najhorsom a ked sa mu ten domcek z karat rozsype tak sa rozhodne vynoria otazky preco vyborna spojka s hracmi Cech musel odist a preco top coach dostal vyhadzov pred tym ako mohol nieco natrenovat s kadrom ktory mu bol nakupeny...Zase za ludmi co odporucali transfery posledne 3-4 roky mi luto nebude, ti nech letia...

Ja som v tomto trochu konzerva a voci tejto americkej soccer revolucii mam dost pochybnosti, lebo uplne vsetko je naraz nove, nebola ani len snaha spravit plynuly prechod a to bude chciet velku trpezlivost od majitela pockat kym si to sadne...A ked si to nesadne, mozno ani nezisti preco, kedze vseci na vsetkom spolupracuju...Snad su aspon zodpovednosti jasne a Boehly zas nepovyhadzuje vsetkych ak to nahodou neklapne Very Happy

Hele, kde se vzalo to, že Čech byl odejit? Všechny zdroje a všechny citace, co jsem kdy kde slyšel a četl mluvily o tom, že jsme chtěli, aby Petr Čech v klubu zůstal.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 6:50 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:
Freddie napsal:

Hele, kde se vzalo to, že Čech byl odejit? Všechny zdroje a všechny citace, co jsem kdy kde slyšel a četl mluvily o tom, že jsme chtěli, aby Petr Čech v klubu zůstal.

Snazim sa citat medzi riadkami a beriem to tak, ze ak aj ponuka prisla tak tie podmienky neboli vyhovujuce...Nedava mi logiku preco by mal Cech rezignovat len tak z nostalgie k byvalemu vedeniu...
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 7:37 pm    Předmět: Citovat

Freddie napsal:
FairCop napsal:
Freddie napsal:

Snazim sa citat medzi riadkami a beriem to tak, ze ak aj ponuka prisla tak tie podmienky neboli vyhovujuce...Nedava mi logiku preco by mal Cech rezignovat len tak z nostalgie k byvalemu vedeniu...

No tak já mám za to, že se všeobecně chápalo, že ta pozice vznikla pro Čecha a byla pouze dočasná - buď časem vyroste výš nebo odejde. Já jsem už v minulosti zaznamenal, že Čech zvažoval, zda si nebude dělat trenérskou licenci a tak i on bral tu pozici jako mezi článek.

Nevím teď jestli to měl přímo ve své knize nebo to řekl v rozhovoru, ale když dělal dvojku Courtoisovi a přišla nabídka z Arsenalu (tuším nás trénoval Mourinho tehdy?!), tak asi teda José odpověděl, že přestup se nestane, že tam ho nepustí. Čech se tehdy prý sešel s Abramovičem a u něj v obýváku mu Rus řekl, že pokud si to Čech přeje, tak může odejít a nebudeme tomu dělat problémy - ale že na Stamford Bridge pro něj máme místo, až jeho kariéra skončí.

Nechci říct, že vůči němu měl Petr dluh, ale podle mě ta vazba byla silná nejen na Chelsea, ale i na ty lidi v klubu.

Já ho považuji za extrémně chytrého člověka a je vlastně možné, že on dokázal tu situaci číst x měsíců dopředu a věděl, že dost pravděpodobně bude jeho role umenšena tím, že přijdou lidé, kteří ho neznají, nemusejí v něj mít hned důvěru atd. atd. do toho skončila Marina a Buck taky jde do pozadí víc a víc.

Když to vezmu pragmaticky, tak vůbec bych se nedivil, kdyby Čech chápal, že ho tam bude chtít Boehly na půl roku, maximálně do konce sezóny, aby překlenul to období poznávání a pak si tam velmi pravděpodobně dosadí koho on bude chtít (pokud nebude extrémně spokojen s tím, co má). Takhle si třeba řekl, že to nemá zapotřebí, že chce zkusit něco jiného atd.

Ale opravdu mi spíš dává smysl odchod Čecha než jeho vyhazov hned na úvod.

Navíc je zjevné, že ten klub skutečně prochází naprostou přestavbou, že není jen o A-týmu a o pár jménech, které my známe a jsou mediálně známé - ale těch personálních změn je hodně a není to jen o tom, jestli byli nebo nebyli kompetentní, ale o tom, jak věci chtěli dělat a jak byli zvyklí je dělat.

Jediné, co víme oficiálně je to, že Boehly oficiálně řekl, že o něj stál, že ho v týmu chtěl a Petr Čech se rozhodl ukončit smlouvu a dohodl se s klubem na konci - takže ne, že dostal špatnou nabídku, ale ukončil tu stávající. Jeho rozhodnutí, můžeme spekulovat, že k němu byl "nepřímo dotlačen", ale to mi nedává smysl, mnohem více bych chápal, kdyby ho chtěl Boehly na čas zneužít a pak odkopnout.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 7:50 pm    Předmět: Citovat

Pěkně řečeno FC.

Tohle se podle mého dozvíme v budoucnu, jak to bylo - věřím, že Čechíno se rozpovídá za pár let.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 8:23 pm    Předmět: Citovat

Vedl Tuchel vůbec nějaký trénink nebo jen seděl v kanceláři a dělal všechny práce najednou? Působí to na mě jakoby i na přípravu do Ameriky za něj letěl dvojník, aby stíhal vytírat i ty hajzly na Stamford Bridge.

Geniální způsob provedení to určitě nebyl, ale plán existuje a plní se. Boehly evidentně ví, co chce. Chce síť klubů a snaží se dojednat odborníka na slovo vzatého. Chtěl kouče, který bude s klubem zajedno. Tuchelovi dal prostor tuto roli vzít pro sebe, ale nesetkalo se to s úspěchem. Když se k tomu přidaly spory s mnohými hráči, nedobrá výkonnost, tak rozhodnutí bylo na bíledni.

Vtípek jak se spletl s formací je určitě zábavný, ale když Tuchel na začátku léta nechtěl útočníka (a nám frknul Jesus, který k nám chtěl a mohli jsme ho mít), aby pak obrátil a nakonec žádal neperspektivního Aubameyanga, tak to mi přijde horší, protože to má dopad na kvalitu týmu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 8:35 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Vtípek jak se spletl s formací je určitě zábavný, ale když Tuchel na začátku léta nechtěl útočníka (a nám frknul Jesus, který k nám chtěl a mohli jsme ho mít), aby pak obrátil a nakonec žádal neperspektivního Aubameyanga, tak to mi přijde horší, protože to má dopad na kvalitu týmu.

Škoda, že nedal na experta Boehlyho a nekoupil mnohem perspektivnějšího Ronalda. To by kvalitu týmu zvedl okamžitě...
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po září 19, 2022 9:15 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem četl, že Koundé k nám chtěl a TT s ním i mluvil...ale nevyšlo to, neb Xavi ho chtěl víc.
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá březen 29, 2024 9:46 pm    Předmět: Citovat

citace:

🚨 Todd Boehly will be removed as Chelsea chairman in 2027 as majority owners Clearlake plan to switch to new figurehead, as Mail reports.

This was something already agreed before, decided when the group progressed to buy Chelsea in 2022.

Boehly will leave his position but could return in 2032.

Dokaze mi niekto vysvetlit co za masterplan sa tu deje?
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2024 2:44 pm    Předmět: Citovat

Je oprávněné klást si otázku, zda Mauricio Pochettino má na to, aby odemkl potenciál tohoto kádru, ale čím více se na Chelsea díváte, tím více je zřejmé, že tato malátnost sahá mnohem hlouběji než jen k manažerovi. Celý ten projekt Chelsea je jeden velký chaos, ale vyžaduje trpělivost. Ne proto, že by existovala jistota, že trpělivost přinese vytoužené ovoce, ale proto že hierarchie klubu utratila extrémním způsobem obrovskou sumu peněz, čímž si ponechali malou možnost volby. Ať už po finanční či strategické stránce, nezbývá jim doufat, že se jim tato investice časem začne vracet.

🟢 ~ (Oliver Kay - The Athletic)

Toto je dost vystizne, ajked nic nove. Trpezlivo cakat nie je volba ale jedina moznost ... Manevrovat mozme vo vacsom akurat s coachom, ale to nas az tak nevytrhne. Som velmi zvedavy co vykuzlime na trhu, my musime byt financne strasne na hrane a mozno sme aj pod vodou a v lete budeme len zachranovat nech nie su pokuty.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: