Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Diskuze k potenciálním posilám
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 5:15 am    Předmět: Citovat

dixks napsal:
Jak se díváte na potenciální přestup Dewsbury-Halla? Co nám může přinést? Do zálohy jsme investovali 300M do Enza, Caiceda, Lavii a ještě k tomu je tu Santos, Ugochukwu, potenciálně Casadei nebo Chukwuemeka. Není to až přílišný overkill?

Odchod Gallaghera samozřejmě beru jako jistotu, protože čisté chechtáky na další příchody se sportovním ředitelům jistě hodí.

Já jsem si debaty z posledních dní konečně pozorně pročetl, tak se taky krátce vyjádřím. DH je evidentním nákupem Marescy, tak doufám, že kdyby čistě náhodou šel dejme tomu na konci ledna do prdele, tak mu ho páni kluci z kanceláří dají do nákladů. Protože Poche se do jejich extrémně smysluplné práce míchat nemohl...

Ten přetlak v záloze bude brutální. Takový Santos si opět sám (samozřejmě ne kvůli tomu, že je před ním šest jiných borců na dva posty) rovnou může říct o hostovačku. Už i Gallagher musí pochopit, že ho v Chelsea nikdo nechce. Teda kromě fanoušků, co macešsky neumí být nadšení z každého usrání sportovních šéfíků.

V tomto ohledu mě víc než cokoliv jiného zaráží ta absolutní rezignace na nějakého ducha týmu, který se nejlíp tvoří právě na základě odchovanců. Jenže ti jsou fakt jen účetní položkou a na konci léta už reálně zbudou jen Colwill a James. Ale pokud mu vydrží zdraví, tak i ten může jít za rok slušně zpeněžit.

Jinak si v tom nikdy nekončícím chaosu fakt budeme muset počkat, s čím Maresca reálně vyrazí do sezony. Trochu mě děsí ty zvěsti, že se nemusí řešit nový útočník, protože stejné chyby = stejné známky. A po dvanáctém a šestém fleku bych nás už rád viděl na pozicích, které odpovídají papalášskému "vytunění" kádru miliardou eur.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 8:46 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
V tomto ohledu mě víc než cokoliv jiného zaráží ta absolutní rezignace na nějakého ducha týmu, který se nejlíp tvoří právě na základě odchovanců. Jenže ti jsou fakt jen účetní položkou a na konci léta už reálně zbudou jen Colwill a James. Ale pokud mu vydrží zdraví, tak i ten může jít za rok slušně zpeněžit.

Tohle je naprosto zásadní a já opravdu nechápu, že v klubu v tomto ohledu panuje tak absolutní pragmatismus.

Kouká-li se na ekonomickou stránku, je zřejmé, že při stávajícím modelu odchovanci (či hráči přicházející za pakatel do U21) jsou a budou muset být zdrojem čistých zisků nejen letos (Omari, Maatsen, Hall, nejspíš Gallagher či Chalobah), ale i v dalších letech. Myslí-li si někdo, že Gilchrist, Matos, Samuels-Smith, ale dokonce i Colwill nebo James (byť u něj je to ještě o zdravotním stavu) tenhle terč na svých zádech nemají, tak je blázen.

Přitom stačí málo - mít v kádru opravdu 4-5 právoplatných členů z řad Akademie, kteří ukázali, že na to prostě mají (nyní James, Colwill, Gallagher, Chalobah a třeba Gilchrist) a nemusel jsem týden co týden od insiderů číst, jak jsou na prodej, protože 20 nákupů all over the world a vyrovnání FFP. V takovém případě jsem s tím modelem vedení (myslet na budoucnost, příchod top potenciální kvality na jednotlivý posty, budovat mladý hladový kádr) naprosto ok. Ale výměna D-Hall - Gallagher; Calafiori-Chalobah; nějaký náctiletý wonderkid - Samuels-Smith mě fakt jako netankuje a nemyslím si, že bychom ten tým zlepšovali jako kompenzaci k tomu, že toho ducha týmu ztrácíme úplně.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 9:30 am    Předmět: Citovat

Tak ono co si budeme povídat, za celé angažmá Romana jsme měli reálně v kádru jednoho odchovance (Terry) dlouhodobě a pak se tam možná občas někdo otočil a nedá se říct, že tam nebyl duch.

Stejně tak Citizens vyhráli většinu titulů v době, kdy měli v nějaké větší roli 0.5-1 odchovance ve Fodenovi, Liverpool měl většinu uplynulé dekády akorát TAA a Arsenal tam má Saku a Nketiaha a MU Rashforda a McTominaye.

Takže to, že jsme měli posledních 5 let 3-4 hráče v základu/první náhradníky je fakt unikátní. Tohle jen vypovídá o tom, že tu akademii máme absolutně špičkovou a mohli jsme se odlišit.

My jsme fakt mohli mít sestavu, kde budeme mít třeba 4-5 hráčů v základu (James, Colwill, Guehi/Aké, Mount, Gallagher) a na lavičce mít dalších 4-5 (Tomori/Chalo, Hall/Maatsen, RLC/Gilmour, Tammy).
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 10:24 am    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Tak ono co si budeme povídat, za celé angažmá Romana jsme měli reálně v kádru jednoho odchovance (Terry) dlouhodobě a pak se tam možná občas někdo otočil a nedá se říct, že tam nebyl duch.

Stejně tak Citizens vyhráli většinu titulů v době, kdy měli v nějaké větší roli 0.5-1 odchovance ve Fodenovi, Liverpool měl většinu uplynulé dekády akorát TAA a Arsenal tam má Saku a Nketiaha a MU Rashforda a McTominaye.

Takže to, že jsme měli posledních 5 let 3-4 hráče v základu/první náhradníky je fakt unikátní. Tohle jen vypovídá o tom, že tu akademii máme absolutně špičkovou a mohli jsme se odlišit.

My jsme fakt mohli mít sestavu, kde budeme mít třeba 4-5 hráčů v základu (James, Colwill, Guehi/Aké, Mount, Gallagher) a na lavičce mít dalších 4-5 (Tomori/Chalo, Hall/Maatsen, RLC/Gilmour, Tammy).

Taky ale jsme měli za Romana haldy trofejí, dlouhou dobu přicházeli top hráči a máš-li v klubu někoho tak výraznýho jako Terry, který byl klub skrz na skrz, nepotřebuješ další pro "uspokojení" fanoušků. City mají haldy trofejí, nakupovali jak zběsilí a taky v očích fans zrovna oblíbeností neoplývají. Liverpool měl dlouho image postavenou na Gerrardově auře a pak na Kloppově, který dokázal všechny strhnout s sebou a přinesl kontinuitu - to je ovšem něco, co my opravdu nemáme. Arsenal a MU..no comment. Myslím, že zrovna United by něco takového jako duch týmu potřebovali jak sůl. Ti jsou v ještě větším rozkladu než my.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 12:47 pm    Předmět: Citovat

dixks napsal:

Taky ale jsme měli za Romana haldy trofejí, dlouhou dobu přicházeli top hráči a máš-li v klubu někoho tak výraznýho jako Terry, který byl klub skrz na skrz, nepotřebuješ další pro "uspokojení" fanoušků. City mají haldy trofejí, nakupovali jak zběsilí a taky v očích fans zrovna oblíbeností neoplývají. Liverpool měl dlouho image postavenou na Gerrardově auře a pak na Kloppově, který dokázal všechny strhnout s sebou a přinesl kontinuitu - to je ovšem něco, co my opravdu nemáme. Arsenal a MU..no comment. Myslím, že zrovna United by něco takového jako duch týmu potřebovali jak sůl. Ti jsou v ještě větším rozkladu než my.[/quote]

Tak ono co si budeme povídat, bylo tam strašně silné core - nejen Terry, ale i koupení Lampard, Čech, Cole, Drogba, Essien, Ballack atd. Následně tam vyrostli zase další koupení hráči jako Azpi, Braňo, Cahill,... Tohle není vyloženě o odchovancích, ve výsledku trofeje a odchovanci se neslučují ani nevylučují, jsou to nezávislé věci.

My teď vychováváme úplně novou generaci, kde ti lídři musí teprve vyrůst, protože předchozí přestavba byla fail a navíc jsme ji smetli, takže to nestihli. Ve výsledku nám můžou vyrůst hráči jako Čech, Cole, Essien, Drogba a spol z hráčů, které jsme koupili.
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 1:58 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Určitě ano, avšak taky ruku na srdce, tehdy Akademie ani zdaleka neplodila takové hráče, které produkuje dnes. Dnes ti naši kluci pravidelně chodí do klubů PL a dokážou se dostat i do nejvyšších pater evropského fotbalu - Maatsen základ finále LM s Dortmundem, Aké stabilní člen ManCity, Hall a Livramento v ambiciózním Newcastlu, RLC, Tomori v AC Milán, i za toho mnohými pranýřovaného Mounta United poslali 55-60M liber. To dřív nebývalo nebo se mi to trestuhodně vykouřilo z hlavy. Pamatuji si, že snad jen Scott Sinclair měl jakous takous kariéru (Swansea, City).

To tvrdé jádro z minulosti tu bylo, ale točilo se kolem jejího středobodu, kterým byl Terry. Jsem na beton přesvědčený, že on hrál významnou roli v tom, v jaké leadery tihle hráči dorostli. Cole a Ballack přicházeli jako prověřená kvalita na svým postu. Essien přicházel v 23 letech se 70 zápasy za Lyon, takže žádné neotřískané kuře. Lamps a Čech byli profíci, kteří taky rostli po boku JT. Ti ostatní leadeři později (Azpi, Braňo, Cahill) už potom následovali ten duch, který se tu vytvořil. Na jeho počátku (jakkoli to zní pateticky) ale byl Terry. Stejně, jako Liverpoolu to byl Gerrard. Takový hráči už dnes ale pomalu nejsou, proto to je potřeba nahradit vícero lidmi, proto píšu o 4-5 hráčích Akademie, kteří vědí, na jakých základech a hodnotách ten klub stojí. A Gallagher i Chalobah se jako leadeři ukázali, protože v kritické fázi sezóny se na ně dalo (jako na jedny z mála) spolehnout.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 3:28 pm    Předmět: ... Citovat

Jen k té Akademii, aktuálně nejsme ani náhodou ve stavu, že bychom mohli vzpomínat na roky třeba 5 let zpátky.

To je jednak tím, že to bylo unikátní období a pak rovněž tím, že jsme probudili konkurenci, která do toho začala taky šlapat.

A od příchodu Američanů se hodně zainvestovalo opět do Akademie (a konec konců i ženského týmu viz aktuální dění).

To píše hlavně jako reakci na to, že teď prý tvoříme mladé hráče pro týmy v PL. Což je pravda, ale teď začne přijíždět ta vlna těch "slabších ročníků", ale to jen můj menších postřeh z toho mála, co mám nakoukáno.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 3:35 pm    Předmět: Citovat

Psal jsem, že "nejlíp se ten duch týmu tvoří na základě odchovanců", tedy ve smyslu nejsnáze. Existují samozřejmě i jiné varianty. Nějaký lídr jistě vyvstane i z té třicítky nákupů, co jsme udělali, ale že by jich bylo třeba pět jako v době Terryho a spol., nad tím netřeba dlouho uvažovat. Na pohádku už jsme, kluci, staří Wink
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 4:03 pm    Předmět: ... Citovat

Tak zvolila se jiná cesta, ta osa týmu bude hodně mladá a nezkušená... snad to bude fungovat.

Každopádně musím říct, že bylo docela cool, jak tu "cold palmer" oslavu udělal Paez i Estevao jen pár dní po sobě Wink

Bylo by fajn nezkurvit si ten tým plný talentu. Neopakovat tak tu "belgickou cestu", kdy jsme měli talentu a mládí plný Cobham, ale Mourinho se jim odmítl věnovat..

Btw, pamatujete jak Poch říkal po návštěvě Paeze, že by si ho už nejraději nechal v týmu a že se na něj moc těší a že doufá, že bude ještě manažer v té době? V tom fotbale se všechno mění hrozně rychle.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2024 4:36 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
Psal jsem, že "nejlíp se ten duch týmu tvoří na základě odchovanců", tedy ve smyslu nejsnáze. Existují samozřejmě i jiné varianty. Nějaký lídr jistě vyvstane i z té třicítky nákupů, co jsme udělali, ale že by jich bylo třeba pět jako v době Terryho a spol., nad tím netřeba dlouho uvažovat. Na pohádku už jsme, kluci, staří Wink

Tak stejně tak nenajdeme kapitána jako je Terry, že ano... Very Happy Prostě je jiná doba.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: ne červenec 07, 2024 8:11 pm    Předmět: ... Citovat

Tak schválně .. mluví se o tom, že se nebráníme prodeji na levé straně obrany - Chilly a Cucu.

Jeden bojuje se zdravím. Druhý většinu času v Chelsea s nepřesvědčivými výkony a do hry ho vrátila primárně nová úloha na hřišti - a dobrou formu dokázal přenést i na EURO.

Transfermarkt jim odhaduje dost podobnou cenu a ta neodpovídá ani u jednoho ani polovině částky, za kterou přicházeli.

Sice nevím, co je u těchto hráčů "správná cena" a ani kdo by měl ty nabídky poslat, ale zajímá mě, jestli byste prodávali a případně koho?

Já teda zatím nejsem úplně chycený do té Cucurellovi pasti a asi bych potřeboval od něj trochu delší sérii dobrých výkonů, ale tak je pravda, že je mu pořád "jen" 25 a laicky mi přijde, že by tam mohl Marescovi sedět.

Ale kdyby někdo poslal 60, tak Marca prodávám a vy?

dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: po červenec 08, 2024 12:24 pm    Předmět: Citovat

Za mě je alfou a omegou, jestli klub věří, že Chilwell dokáže být po delší časový úsek zdravý. Pokud ne, měl by jít.

Prodat Cucurellu je v současné chvíli z mého pohledu nonsens, pokud se chceme tvářit jako klub s ambicemi. Ten hráč po první sezóně byl vyloženě k smíchu, zvednul se, letos v druhé polovině sezony předváděl kvalitní výkony a na EURO patří k nejzajímavějším obráncům. Jeho výkonnost má rostoucí tendenci. Je-li podle propočtů z pohledu FFP splacen z 1/3, zbývá v jeho smlouvě amortizovat něco přes 40M eur. A prodávat hráče s prokazatelně rostoucí výkonností za zisk cca 20-25M, to by mi přišlo vyloženě jako další těžko obhajitelný krok z hlediska sportovní ambice. Argument, že se přivede nějaké mladé kuře nebo teď bude levé straně 10 let kralovat Veiga, mě opravdu neuklidňuje. Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97
Strana 97 z 97

Přejdi na: