Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Leto 2022
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7792

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2022 1:02 pm    Předmět: Leto 2022 Citovat

Tak pánové, jak hodnotíte sezonu a co čekáte od léta?

Víceméně máme hotovo - pohár už žádný nepřidáme, TOP4 máme jistou, stačí 1 bod na 3. místo. Z tohoto pohledu máme asi splněno (úspěšně?). Z boje o titul jsme vypadli už na podzim. K tomu Superpohár a Mistrovství světa klubů.

Je to úspěšná sezona vzhledem k těm problémům (zranění, válka a prodej klubu)? Za mě akceptovatelná, byť velmi zapomenutelná sezona. Trofeje jen "vedlejší", v lize akorát relativně safe boj o TOP4 většinu sezony, hra z mého pohledu nezáživná celoročně, nějaké nadšení z mladíků taky ne.

Co se týče odchodů, máme jasno u dvou hráčů. Alonso prý taky na cestě do Barcelony, vypadá to, že se přidá i Azpi dost možná. Uvidíme, kdo zůstane v ofenzivě, podle mého minimálně 1, možná i 2 hráči budou chtít jít - herní prostor nejistý/nedostatečný, nehrají svojí oblíbenou roli, k tomu ani ty trofeje úplně nepadají do klína.

Osobně doufám, že vyčistíme tu soupisku i o ty zbylé průměrné/podprůměrné hráče (Saul, Barkley), klidně bych se nebál pustit i ty stárnoucí hvězdy v záloze, kterým končí smlouvy za rok (Kante, Jorginho), pokud za ně něco dostaneme.

Chtěl bych ideálně změnu na 4-3-3 s tím, že udělat 2 velké přestupy - DM (Rice) a CB (?), kde koupíme world class hráče.

Tu základní sestavu máme položenou relativně slušně (většinově) na 4-3-3, podle mého primárně udělat backupy a máme slušný tým. Srážely nás absence hráčů, za které jsme neměli typologické náhrady. To můžeme v létě vyřešit.

Chilwell,Silva,posila (Kounde/Koulibaly?),James - posila(Rice?)-Mount,Gallagher/Kova - Puli-Havertz/Lukaku-Ziyech

Backup (pokud bychom to vyčistili
Maatsen,Colwill,Chalobah,Sarr,Sterling(?) - Gilmour/Ampadu,Kova,RLC(Vale?) - Werner, Havertz/Lukaku, CHO, Broja(?).

Každá pozice zdvojená hráčem, který má zkušenosti z TOP ligy nebo z Championship. Gallagher hráčem sezony v CP, Broja je 2. nejproduktivnějším hráčem Sotonu (za JWP, který má v lize o 1000 minut více a kopal penalty), Maatsen YPOTY v Huddersfieldu, Colwill odehrána sezona v Champu úspěšně, Ampadu sezona v Itálii v základu, Gilmour sezona v základu v PL, byť nijak špičková, tak stejně zkušenost v nejhorším týmu ligy...

Možná by to bylo až moc, každopádně za mě asi ideální scenário. Osobně hlavně nechci další (téměř) třicátníky, které bude za pár let potřeba zase měnit a už teď jsou na vrcholu/za vrcholem.
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pan trampolin



Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 669
Bydliště: Česká Skalice
9200.0 points

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2022 4:05 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že rozestavení 4-3-3 je lepší než to co hrajeme primárně. Ostatně s tímto rozestavením mě ani jednou nepřesvědčili nejen hrou vzadu, ale hlavně vepředu. S Chillym a Reesem na Wingbacku jsme daleko nebezpečnější. Navíc Tiago taky není ideální v dvoučlené stoperské dvojici.

Co se obrany týče rád bych viděl Koundeho. Ještě jednoho na druhou stranu. A klidně ať je to třicátní, s tím nemám sebemenší problém. Hráč typu Koulibaly by se mi líbil.

Záloha je víceméně jasná. Silná trojka + příchozí Gallagher by měla vystačit minimálně na další rok
Nejsem příznivcem Rice, už jen kvůli jeho ceně. Zbytečně předražený anglický hráč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7792

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2022 4:08 pm    Předmět: Citovat

Díky za opravení názvu! Very Happy

Ono 4-3-3 jsme hráli párkrát, nebylo to natrénované a navíc ve složení, které bylo naprosto tragické a neměli jsme k dispozici ani Chilwella, ani Jamese... V tu chvíli nemůžeš čekat slušné výkony, když máš na krajích obrany hráče jako Sarr/Alonso a Azpi/Christensen/Chalobah... Very Happy

Když dáš na kraje hráče, kteří zvládnou obstarat celou lajnu, tak to bude vypadat trošku jinak. Stejně jako když budeš mít opravdové DM a před ním proti slabším soupeřům Gallaghera s Mountem.

Já se třicátníkama problém osobně mám v tuhle chvíli. V tuhle chvíli řešíme nejen Christensena s Rudigerem, ale i možná Alonsa s Azpim a v dohledné době budeme řešit i Silvu, Kanteho a možná Jorginha, kde se mluví o odchodu do Juventusu od jeho příchodu.

Když se mrkneme na třicátníky posledních X let, tak Silva je výjimkou v životnosti. Většina šla ostře dolů kolem 32-33 let. Současná generace? Alonso je prakticky done jako jednička, Azpi už nemůže hrát konzistentně u lajny, Kante je rozbitý za svojí kariéru a pronásledují ho zranění v posledních letec, Jorginho taky nezvládá množství zápasů. Cahill, Luiz, Willian, Higuain, Fabregas, Pedro... Prakticky naposledy hráč, který konzistentně hrál u nás v 34+ byl asi Terry nebo Lampard a i ti v té době už nebyli world class konzistentně. Hazard se rozbil už ve 29 letech.

Pokud bychom měli mladý tým a dodělali tu Lampardovu obměnu, tak by to možná smysl dávalo. V tuhle chvíli ale řešíme potenciálně odchod 6 hráčů, kteří hrají základ (+1 Alonso jako první náhradník) - Christensen, Rudiger, Azpi, Silva, Kante, Jorginho - všem končí smlouva nejpozději příští léto), tak bych asi proti nebyl.

K tomu je otázka, co Lukaku, budou spokojeni Ziyech, Werner, Puli, CHO, Chalobah, Sarr se svojí rolí v týmu... Možná budeme muset během tohoto a příštího léta obměnit půlku kádru a do toho si přiděláme to, že budeme potenciálně řešit dalšího třicátníka.

Tohle udržování kádru při životě mně nebaví. Půlka hráčů se nemá kam posunout, o titul to nejspíš nebude, i kdybychom přivedli 3 world class hráče a můžeme rovnou začít znova přestavbu.
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pan trampolin



Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 669
Bydliště: Česká Skalice
9200.0 points

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2022 5:10 pm    Předmět: Citovat

Chápu jak to myslíš.
Já bych se nerad pouštěl do žádnejch velkejch akci. Přeci jen neznám celou situaci tak detailně a nevidím do Tuchelova myšlení, ale dost silně pochybuju, že se bude chtít zbavit Kantého...ostatně kdo rozumnej by něco takovýho dělal...Jak sám Tuchel řiká je to jeho nejdůkležitější hráč. U Jorginha je to zcela jiná story, toho bych se zbavil. Dobře víme, že ten by šel za rok zadara. Aspoň se dá trochu zpeněžit. A tím pádem i s potencionální náhradou omladit kádr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7792

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2022 9:42 am    Předmět: Citovat

pan trampolin napsal:
Chápu jak to myslíš.
Já bych se nerad pouštěl do žádnejch velkejch akci. Přeci jen neznám celou situaci tak detailně a nevidím do Tuchelova myšlení, ale dost silně pochybuju, že se bude chtít zbavit Kantého...ostatně kdo rozumnej by něco takovýho dělal...Jak sám Tuchel řiká je to jeho nejdůkležitější hráč. U Jorginha je to zcela jiná story, toho bych se zbavil. Dobře víme, že ten by šel za rok zadara. Aspoň se dá trochu zpeněžit. A tím pádem i s potencionální náhradou omladit kádr.


Tak Kante je z mého pohledu něco jako Hazard. Absolutní world class. Jenže dostává šíleně naloženo a projevuje se to na jeho zdraví, úrovni fitness, stárne.

Pokud by nám někdo poslal slušnou sumu, tak jsem pro. Nahradit ho budeme muset tak jako tak - ať už letos, za rok nebo za dva. Je otázka, co bude schopný odehrát a na jaké úrovni.
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 13340

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 9:19 am    Předmět: Citovat

Asi je na čase to tu trochu oživit. Tedy hlavně klub by měl oživit své plány na léto a začít kompletovat přestupy. Konkurence nespí. City mají Haalanda, Liverpool představil posilu do už tak nabitého útoku. U nás to zatím vypadá, že celé léto budeme řešit pokračování Lukaku.

Hlavní problém jsou ceny. Liverpool napálil 100 milionů eur za Núñeze, Real Madrid pak 100 milionů eur za Tchouameniho. Při takových částkách těžko čekat, že nám Sevilla něco sleví u Koundého (navíc když už mají peníze za prodej jiného stopera). Podle posledních informací je rozdíl v nabídce a poptávce 15 milionů eur. To je docela dost a klidně se v tom můžeme koupat celé léto.

Do útoku je také plno spekulací, ale zatím jsem neviděl nic od zdrojů, kterým bych důvěřoval. Nezamlouvá se mi ten Dembélé. Chápu, že s ním Tuchel dříve spolupracoval, ale dost se toho od té doby změnilo. Neustále zraněný, výkonnostně šel dolů. Aby to nebyl náběh na druhého Saúla. Navíc v hlavě toho moc nemá. Naopak by se mi líbil Jesus ze City, který je na odchodu. Snad ho nenecháme jít do Arsenalu. Zakončení sice podprůměrné, ale je to spolehlivý hráč v mezihře a díky svému přístupu s minimálními herními výkyvy. Umí být produktivní i z křídla, slušný driblér. Klidně pustit dvojici Pulišič, Ziyecha a nahradit je právě Jesusem. To bych bral.

Do zálohy jsem neviděl skoro žádné jména, jen že nemáme vylučovat nabídku za Rice. Ono také jedno z alternativních jmen (Tchouameni) je nenávratně pryč. Navíc za peníze, které oprávňují WHU požadovat nejméně 100 milionů liber.

Každopádně je na čase jednat. Nového majitele už nějaký pátek máme. Koukat na konkurenci, jak posiluje, mě už nebaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7792

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 10:28 am    Předmět: Citovat

Taky jsem se chtěl zeptat, jak vidíte ta jména, o kterých se spekuluje, včera jsem to rozepsal a neodeslal... Very Happy

Do obrany jsou celkem zajímavá - Kounde, Koulibaly, nově i Bremer - všechno relativně "hvězdní" stopeři. Na WB se spekuluje o Cucurellovi, ale nějak nevím, zda se mu bude líbit jít k nám, když do základu máme Chilwella. To spíš k Citizens, který je stejně starý, k tomu je to anglický reprezentant. Navíc jako backup asi nebude levný.

Do zálohy slyším jen o Riceovi, ale nevím, zda do toho půjdeme. 100+ je celkem raketa, zvlášť když potřebujeme investovat (i) jinde. Pokud by se nám podařilo střelit Jorginha a alespon částečně tím zafinancovat Riceho, tak by to bylo super. Podle mého jsme to měli udělat už loni po šampionátu, kdy měl největší cenu.

Co se týče ofenzivy, tak je otázka, koho si budeme chtít nechat/kdo bude chtít odejít - máme 7 ofenzivních hráčů na 3 pozice přičemž prakticky všichni kromě Mounta a Havertze můžou mít zaječí úmysly (CHO na hostovačku, zbytek na přestup, aby získali místo v základu) a reálně ani jeden by nám nechyběl, protože nikdo z nich neprodukuje konzistentně kvalitní výkony.

Přitom tam slyším jména, která moc zajímavá nejsou z mého pohledu - IP Dembele, který má navíc problémy s morálkou a přístupem prý (klidně je schopný pařit do rána na PS noc před treninkem/zápasem) a Sterling, kdy to není hráč, který by uzavřel tu propast mezi námi a Citizens.

Jsem zvědavý, jestli vymyslíme nějaké eso, které mě nadchne a budu si říkat "fakt skvělý přestup", ten nás posune dál. Zatím jediným jménem tohoto formátu je Rice, pokud si odmyslím obranu, kde to bude jen náhrada do základu.
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgewon



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 8433
Bydliště: Brno
10000.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 1:38 pm    Předmět: Citovat

Já rozhodně beru Koundého, ani Koulibaly mi k němu vadit nebude. Šanci v přípravě má dostat i Colwill. Pokud by tihle tři byli náhradou za trio Rüdiger, Christensen, Sarr, naštvanej fakt nebudu Smile

Co se Rice týče, tam zaplatíme "moc" v podstatě vždycky, takže pokud je šance ho vzít už teď, měli bychom do toho jít. Už jen vzhledem k problémům, které jsme si na tomhle postu vyžrali v poslední sezoně. Rice je jistota a okamžitý tuning.

Do ofenzivy bych jistojistě nechal Mounta, Havertze i Wernera. K nim/na dolní pozice počítám i Gallaghera. Kdyby to bylo na mně, dám další šanci i CHO. Naopak Pulišič ani Ziyech by mi nechyběli.

Lobboval jsem za další šanci pro Lukaka, ale pokud se opravdu chová jako idiot, nezbývá než uznat chybu a zkusit z toho vytřískat něco zajímavého. Ačkoliv na hrot máme Havertze, náhrada by byla nutná. Proti vytuněnému City a Liverpoolu fakt nemůžeme jít do sezony jen s ním a Brojou. Co vy a Gabriel Jesus? Mně by to snad i dávalo smysl...

Dembélého nebrat, to je fakt naivní, že vydrží v celku. A nechal bych plavat i Sterlinga, byť ten rozhodně má co nabídnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 13340

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 2:24 pm    Předmět: Citovat

Jirka to doplnil podobně mým představám. Koulibalyho bych také bral jako přímou náhradu za Rüdigera. Jesuse už jsem zmiňoval, že se mi líbí. Případně bych volil výměnu Lukaku – Lautaro Martinéz. Nikdo nikomu nic neplatí, hráč si domluví plat s klubem a je vyřešeno. Už loni jsem ho chtěl více a podle mě by se k nám lépe hodil. Ale Inter k nám nemá žádný respekt, ti se nás budou snažit oškubat na Lukaku a cokoliv naším směrem si nechají zaplatit zvlášť.

Tak jako tak bych chtěl do ofenzívy alespoň jednoho jihoameričana (skoro se mi chce napsat až horkokrevného). Tito hráči nám dlouhodobě chybí. Ať už Jesus, Lautaro nebo třeba Richarlison.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7792

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 4:03 pm    Předmět: Citovat

Inter nesleduju, ale není Lautaro takový second striker, který potřebuje pro nejvyšší efektivitu mít před sebou ještě hrota, o kterého se "opře" a ideálně má volnou roli, kterému sedí přímočará hra?

Aby to nedopadlo tak, že prodáme Wernera a koupíme si akorát Wernera z Argentiny... Very Happy
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 13340

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 7:17 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Inter nesleduju, ale není Lautaro takový second striker, který potřebuje pro nejvyšší efektivitu mít před sebou ještě hrota, o kterého se "opře" a ideálně má volnou roli, kterému sedí přímočará hra?

Aby to nedopadlo tak, že prodáme Wernera a koupíme si akorát Wernera z Argentiny... Very Happy


Já si v první řadě nemyslím, že bychom potřebovali hroťáka ala Lukaku. Proto se mi ze všeho nejvíc líbí ten Jesus. Útočník, ale který umí všechno kolem práce s míčem a taktických pokynů. Problém Wernera je, že má slabou techniku, je neustále v ofsajdu a pak měkký přístup. Není houževnatý, aby dotahoval akce. Pravý opak je Jesus i Lautaro. Mít Werner alespoň 2 z těch věcí správně, tak je ve výsledku v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pan trampolin



Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 669
Bydliště: Česká Skalice
9200.0 points

PříspěvekZaslal: po červen 13, 2022 8:45 pm    Předmět: Citovat

Jenže narozdíl od Lukaka se Wernerovi nedá upřít snaha a nasazení jakév zápasech má. Já bych si ho v kádru nechal. Naopak Ziyecha bych prodal...

Lukaku je pro mne uzavřená kapitola, tam asi není nějaký důvod ho neprodat.. Je to mašina, ale styl který praktikujeme je jiný....A pochybuju, že přes léto si řekne budu víc makat, napadat a pracovat pro tým...

Upřimně je mi to jedno kdo příjde, jestli si posily bude opravdu vybírat sám Tuchel bez doporučení z klubu atd. Myslím si, že se dostatečně poučil a moc dobře už ví na čem stavět a jaký typy dovézt. Né jen jména co umějí hrát fotbal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Freddie



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 2931

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2022 12:51 pm    Předmět: Citovat

Ja dufam ze sa uz vykasleme na hviezdneho zakoncovatela, vobec ich nevieme kupovat a vlastne s nimi ani nevieme hrat. Jesus je za mna v pohode..Lautaro je tiez typologicky dobry, ale talianska liga je taka sracka ze by som radsej siel na istotu s Jesusom...

O to viac ale potrebujeme kridla ktore vedia kde je brana. Sterling sa hybe bez lopty vyborne, a mal pod Pepkom silne strelecke sezony. Takychto behavych agresivnych hracov my vieme vyuzit. Werner je taka ista typologia, akurat je tragicky pri finalizacii, tam by stalo za zvazenie vymenit ich...Pulisic neprinasa nic, toho prec...Zyiech je lavak a prinasa nejake takticke moznosti, tam by som uvazoval o zotrvani, predsa len neviem ci na trhu vobec budu nejake uzasne moznosti do utoku. CHO dufam ostava u nas, medzi tymi vsetkymi tragedmi ktori sa vedla Mounta vystriedali si ako jediny drzal urcity standard.

Dembele mi pride ako hrozna zufalost, on je vlastne uz X rokov strasny , je to decko a nonstop zraneny...Takyto prestup nech robia Arsenal a United, my fakt nie sme klub ktory ma zobudzat skrachovancov, do tohto by som kludne aj hodil Tuchelovi stopku keby na nom trval...Aktualne to ale asi nema kto zablokovat..

Dopredu to zial vyzera max na kozmeticke zmeny, vzadu ideme hasit odchod Rudigera...Jedina moznost ako upgradenut ten kader aspon o par percent vidim v Riceovi...Snad sa pochlapime a najdeme este nejakeho Diasa za par supiek na styl Liverpoolu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Georgewon



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 8433
Bydliště: Brno
10000.0 points

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2022 4:19 pm    Předmět: Citovat

🔵 Hráči, kteří se vrací ze svých hostování a dostanou šanci zapůsobit na Thomase Tuchela v předsezónní přípravě… 👇

🇦🇱 Armando Broja
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Conor Gallagher
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Levi Colwill
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dujon Sterling
🇮🇹 Emerson Palmieri
🇳🇱 Ian Maatsen
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Billy Gilmour
🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Ethan Ampadu

No, pěknej výčet, jsem zvědavej. Gallagher je jistej, snad přibude Colwill. Emerson jako pojistka za Chilwella by mi nevadil, investovat potřebujeme jinde. Setrvání Broji a Gilmoura bude dost závislé na posilách. Zbytek je spíš utopie, ale třeba si někdo zahraje na Chalobaha...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker



Založen: 8.2.2012
Příspěvky: 7792

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út červen 14, 2022 6:17 pm    Předmět: Citovat

Upřímně bych preferoval, abychom si nechali jako dvojky na wingbacky Maatsena se Sterlingem. Sice nemají takové zkušenosti, ale na druhou stranu jsou to mladí hráči, kteří by se hodili do fotbalu, který je závislý na těch hráčích na kraji, aby byli aktivní, pohybliví.

Nějak nevidím důvod nechávat si Emersona, který už u nás zklamal a nikdy se neprosadil. To je jako dávat další šance v pre-season Zappacostovi.
_________________
Guuus Hidiiiiink!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Diskuze Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com