Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

The Blues vs. Arsenal
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blade115

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 6:36 pm    Předmět: Citovat

Já teda mám naopak Kovačiče hodně rád, trochu mi připomíná Ballacka a takový hráč mi už dlouho chyběl. Takový všestranný středopolař a náturou ohromný bojovník. Líbí se mi, jak přidává do hry i takovou tu tvrdost a důraz, nic nevypustí. Nemusí třeba hrát základ, ale osobně budu rád, když se bude na hřišti objevovat často. Loni byl s jeho čísly určitě problém, když měl hrát toho nejofenzivnějšího ze záložníků, ale na téhle zatažené pozici si nemyslím, že by to byl až takový problém. Rýsuje se nám nabouchaná ofenziva, která by gólů měla zařídit dost i sama, tak bude podle mě klíčovější, aby tam někdo za nimi dělal i tu černou práci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 7:40 pm    Předmět: Citovat

Promiň, ale jména a slova jako Kovačič, Ballack, černá práce, důraz fakt nejdou dohromady. Přitom by u tohodle hráče stačilo fakt málo. V defenzivní fázi aby tolik nefauloval, aby se dokázal vrátit sprintem za míč když je soupeř v přechodu, ale hlavně aby v ofenzivě dotahoval své akce.

Schválně. Kolikrát si vybavíš, že skvěle přešel kolem středového kruhu přes dva soupeře. A teď kolikrát si vybavíš, že tuhle svou akci rozvinul do ohrožení brány soupeře. Strašný nepoměr mezi na pohled pěknou kudrlinkou a skutečným přínosem pro výsledek.

Ballack měl spoustu dalších věcí. Měl výšku při bránění centrů. Dal 9 ligových branek hlavou. Měl dobrou střelu. Mohl jít na penaltu. Uměl dát dlouhý míč. Dokonce velmi často centroval a s vysokou úspěšností. Jen první dvě přednosti by pro nás letos znameny sakra rozdíl. Kdežto přednost Kovačiče vyjde ve výsledku naprázdno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
blade115

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 8:12 pm    Předmět: Citovat

Napsal jsem, že mi ho "trochu připomíná", ne že se jedná o naprosto totožné hráče. A popsal jsem, v kterých směrech mi ho připomíná, moc víc k tomu tím pádem ani nemám co říct. Snad jen že pořád beru v potaz, že může jít ještě nahoru. S výškou už teda nic moc neudělá, ale může přidat něco třeba směrem dopředu - v sobě to mít musí, když si vzpomenu, jak hrál v Interu.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 8:29 pm    Předmět: Citovat

Já to spíš dávám do kontextu, že Ballack byl kritizovaný, měl nedostatky, ale měl tam ty skutečné nedocenitelné kvality, které Kovačič nemůže nabídnout. Tam ta kritika na adresu Kovačiče je opodstatněná. S Ballackem šly vyhrávat tituly, s Kovačičem jen menší poháry.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 9:08 pm    Předmět: ... Citovat

Tak na jednu stranu slyším, že u něj stačí vylepšit "málo" - ale pak zase na druhou stranu nemá v základu budoucnost, když budeme chtít trofeje.

Kovačič patřil k nejlepším hráčům, které jsme letos na hřišti měli. Pokud se bude i nadále zlepšovat, tak jen dobře, pořád je to relativně mladý hráč.

Jen z těch zápasů FA Cupu si vzpomenu na semifinále proti United, kde nám pomohl získat kontrolu nad zápasem, skvěle přistupoval, nenechal soupeře dýchat a pomáhal udělat rozdíl.

Proti Hullu nebo kdo to byl, tam měl tuším jeden vlastenec Very Happy a dvě skvělé přihrávky.

Nemyslím si, že bychom bez Kovačiče tuto sezónu hodnotili pozitivně - o Lize Mistrů bychom si mohli nechat jen zdát.

Uvidíme, co s ním bude v příští sezóně, jakou dostane úlohu v týmu, který se i díky nových posil značně promění.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 10:01 pm    Předmět: Citovat

No nevím, Ballack měl dobrou přihrávku. To Kovačič dost postrádá, je to čistě tahový hráč a málokdy dá v ofenzivní třetině, když vyveze skvěle míč, přesnou přihrávku, natož průnikovou. Dost často ji naopak dost zkazí, podobně jako třeba Barkley. To je slabina, na které by měl zapracovat z mého pohledu. Protože na mě občas působí jako Ramires - potáhne skvěle míč, projde přes linii obránců a pak to nedá přesně nebo to zachytí obránce. Což je extrémně limitující pro ofenzivu, ale i defenzivu, protože to přímo vybízí k protiútoku. Pokud by tohle zlepšil, tak je super box2box. Rozhodně to byla od něj dobrá sezona, ale chybí tam ta rozehrávka.

Ale neřekl bych, že se s ním nedají vyhrávat tituly. Vyhráli jsme titul s Willianem, který má také obrovské limity. Vyhráli jsme titul s Mosesem a Alonsem na wingbecích, to jsou hráči pod úrovní Kovačiče. Vyhráli jsme titul s Mikelem.

Kovačič asi nebude tahounem (i když je stále mladý, přišel o 7 let mladší, než Ballack), ale může to být dílek skládačky, který bude platný. V takovém Liverpoolu by podle mého nebyl špatný, oni velkou kreativitu ani produktivitu ze zálohy nemají a ani neočekávají. Jejich nejproduktivnější záložník byl Henderson se 4 goly a 5 asistencemi.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 5:45 am    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Tak na jednu stranu slyším, že u něj stačí vylepšit "málo" - ale pak zase na druhou stranu nemá v základu budoucnost, když budeme chtít trofeje..

To jsem zapomněl dopsat. Stačí málo, ale u Kovačiče je to stále sakra moc.

Pokud s ním rok pracuje Lampard, úmyslně řeší zakončení, tak výsledek je v jeho podání tristní. Možná ho naučíme dát přihrávku, ale on to tam prostě nevidí. Sám to vidíš jak se kolikrát snaží někoho vybrat a nakonec to dá do prostoru, kde si pro to přijde brankáře. Úpřímně nevím, jak to tehdy hrál v Interu. To bych rád viděl.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 5:49 am    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Ale neřekl bych, že se s ním nedají vyhrávat tituly. Vyhráli jsme titul s Willianem, který má také obrovské limity. Vyhráli jsme titul s Mosesem a Alonsem na wingbecích, to jsou hráči pod úrovní Kovačiče. Vyhráli jsme titul s Mikelem.

Všichni jmenovaní mají na své pozici některé world-class atributy. To že to fanoušci nechtějí vidět, že to není na hřišti sexy, tak to neznamená že to tam není.

Třeba s Mikelem jsem přehodnotil dost pohled na výšku. Pokud on pokryje prostor lépe než Kovačič, pokud udrží míč na zádech lépe než Kovačič a přidá výšku při bránění centrů, tak je to špičkový hráč. Stejný případ byl Matič. Kovačič je mnohem horší defenzivně, do ofenzívy přidá jen kudrlinky bez ničeho nebezpečného, a stejně je tu obhajován více než Mikel za celou karieru. Mikel, který třeba proti Bayernu předvedl kolosální výkon.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 7:40 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Talker napsal:

Všichni jmenovaní mají na své pozici některé world-class atributy. To že to fanoušci nechtějí vidět, že to není na hřišti sexy, tak to neznamená že to tam není.

Třeba s Mikelem jsem přehodnotil dost pohled na výšku. Pokud on pokryje prostor lépe než Kovačič, pokud udrží míč na zádech lépe než Kovačič a přidá výšku při bránění centrů, tak je to špičkový hráč. Stejný případ byl Matič. Kovačič je mnohem horší defenzivně, do ofenzívy přidá jen kudrlinky bez ničeho nebezpečného, a stejně je tu obhajován více než Mikel za celou karieru. Mikel, který třeba proti Bayernu předvedl kolosální výkon.

Já byl Mikelovým velkým fanouškem a obhajoval jsem ho tu neustále. Pro mě to je jeden z mých nejoblíbenějších hráčů ever. Wink I když dostával čočku, že je pomalý, nekreativní atd, tak jsem ho tady bránil a hodně jsem doufal, že z Turecka půjde do PL.

Stejně tak Kovačič má world class atribut v tom, že vezme míč a dokáže ho vyvézt z defenzivní třetiny na ofenzivní třetinu zdánlivě bez problémů. To umí líp než třeba Ramires, kterému se míč zašmodrchal mezi nohy pravidelně. V tomhle je naprosto úžasný. Musí samozřejmě přidat další věci, ať už do defenzivy (správné postavení, přesné přihrávky). Bez toho to fakt bude přinejlepším na lavičku a za rok-dva se bude pakovat.

A jak jsem psal, oproti Ballackovi je stále o půl dekády mladší v době příchodů, což udělá rozdíl. Musí na sobě makat, protože to, co předvádí letos, to je na úrovni těch letošních mladíků, které jsme dostali do kádru. A díky tomu je pro mě jeden ze 4 hráčů, kteří mají šanci na POTY u nás. Z obránců možná Azpi, ze zálohy on a Mount, z ofenzivy asi Willian.

Pro mě je na 3. místě, co se týče individuálních výkonů v této sezoně. Na podzim byl výborný, na jaře je to slabší. Mimochodem na ty podzimní výkony si nikdo nepamatuje.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 8:19 am    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Jestli bereš u Ramires zašmodrchání v tom, že za nás dal 33 branek, tak ok. Problém Kovačiče je, že on sice vyveze míč, ale pak spoustu případů zadrbe do pozice, kterou soupeř dokáže presovat. Následuje defenzivní přechod, kde se nedokáže vrátit do pozice. Kanté nebo Ramires by nikdy nevypustil návrat jako Kovačič při druhé brance.

Za mě byla záloha v této sezoně víc nedostatečná než třeba útok, který posilujeme jako diví. Všímám si toho jak je rok dlouhý. Protekce obrany byla sakra slabá. Navíc se všemi ztrácíme na hřišti potřebné centimetry a ani jeden je nedokáže nahradit ofenzivním přínosem. Pozice DM je nejjednodušší místo v sestavě, kde se dá přidat výška. Fanoušci nadávají, že ten hráč nemá kreativitu, ale to nahradí solidita při bránění centrů, kterou nikdo pak nevyzdvihne. Bohužel Kovačič nemá ani jedno, podobně jako Jorginho.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 9:27 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Talker napsal:

Jestli bereš u Ramires zašmodrchání v tom, že za nás dal 33 branek, tak ok. Problém Kovačiče je, že on sice vyveze míč, ale pak spoustu případů zadrbe do pozice, kterou soupeř dokáže presovat. Následuje defenzivní přechod, kde se nedokáže vrátit do pozice. Kanté nebo Ramires by nikdy nevypustil návrat jako Kovačič při druhé brance.

Za mě byla záloha v této sezoně víc nedostatečná než třeba útok, který posilujeme jako diví. Všímám si toho jak je rok dlouhý. Protekce obrany byla sakra slabá. Navíc se všemi ztrácíme na hřišti potřebné centimetry a ani jeden je nedokáže nahradit ofenzivním přínosem. Pozice DM je nejjednodušší místo v sestavě, kde se dá přidat výška. Fanoušci nadávají, že ten hráč nemá kreativitu, ale to nahradí solidita při bránění centrů, kterou nikdo pak nevyzdvihne. Bohužel Kovačič nemá ani jedno, podobně jako Jorginho.

Já nevím no, ty si to určitě z palce necucáš, takže to asi nějak statisticky podložené bude, ale mně teda Kovačič vůbec nepřipadá líný na krok směrem do obrany.

Já na ty zápasy koukám jako naprostý laik a žádné analýzy si pro sebe nedělám, ale fakt jsem měl za to, že Kovačič byl letos spíše chválen a podával velmi dobré výkony. O to víc mě tahle hodně tvrdá kritika překvapuje. Nemám problém s tvrzením, že primárně nepatří do základu a že má co zlepšovat, ale vzhledem k tomu, co se dělo a jaké výkony někteří jiní podávali mi skutečně přišel jako jeden z těch nejlepších, co jsme letos měli.

FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 9:53 am    Předmět: ... Citovat

Btw, pamatujete, jak se tady spekulovalo, že by Pedro třeba už ani neměl být v nominacích, protože už to odflákne a bude se bát zranění, když jde jinam ... tak myslím si, že poslední zápas ukázal, že ať je jakýkoliv, tak charakter ukázal Wink

Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 10:01 am    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

Chválen asi ano, ale v kontextu že pomohl k dosažení cíle, kterým bylo doklopýtání ke 4. fleku. Protože koho ve výsledku chválit, pokud se chceme dívat optikou boje o titul? Fanoušci hlásí, že potřebujeme nového brankáře, LB, dva stopery. Útok posilujeme o 3 nové hráče. Za mě je záloha na tom velmi podobně.

Zbývá:
Spolehlivý Azpilicueta, nadějný Reece James
Mount
Pulišič za výkony po přestavce + celkovou produkci
Pak za celou sezonu dvojka Abraham/Giroud. 23 ligových branek od útočníka je super výkon. Costa dal v titulové sezoně 20 a měl horší průměr než oba Abraham a Giroud.
Za mě překvapivě Zouma

Zbytek z letošní sezony nevidím jako základ pro boj o titul. Každý z jiného důvodu. Willian že je třeba obrátit list. Kanté protože letos marodil a nemá jasně definovanou pozici. Rüdiger, Christensen chybující. Jorginho defenzivně slabý na důležité pozici. Kovačič neslaný nemasný. Odoi se na hřišti momentálně neprojevuje jako hráč schopný udělat rozdíl.

Někteří se jistě hodí jako squad hráči. Třeba nemám problém, když Barkley půjde pryč a Kovačič bude hrát o trochu častěji než letos Ross. Alonsa bych nechal striktně do 3-4-3, určitě raději než Emersona.

Jsem fakt zvědav co Kanté. Na The Times píšou, že jsme ochotni poslouchat nabídky. Možná by tomu nasvědčoval i fakt, proč nehraje. Že ho Lampard šetří, ať se nezraní a neodradí to případného zájemce. To ale hodně spekuluju a neprojevuju svůj názor na další působení Kantého.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 11:31 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Talker napsal:

Tak hrál taky půlku kariéry z křídla. Wink To ti do toho dost golů započítá. To zašmodrchání jsem myslel tak, že ztrácel ty míče ještě častěji.

Co se týče zálohy, tak ta nedostatečná byla. Ale i díky tomu, že Kante půl sezony byl mimo. Reálně těch změn potřebujeme udělat hromadu, ale dokážu žít ještě rok se zálohou, kde bude Kante-Mount-Ziyech/Havertz. Kovačič je kvalitní hráč na lavičku. Havertz/Ziyech přinesou ofenzivní kvalitu do té zálohy.

Pozici DM by měl okupovat Kante. Tomu centimetry nepřidáš. Můžeme se bavit o přivedení ještě vysokého CM/DM vedle Kanteho, případně za něj, ale na 2 podhrotové posty tam máš už několik hráčů (pokud přijde Havertz).
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2020 11:44 am    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Ramires měl velmi podobnou brankovou potenci ať hrál záložníka nebo křídlo. Nejlepší ji měl před příchodem Mourinha, kde hrál výhradně záložníka. V roce kdy jsme vyhráli LM dal dokonce 12 branek.

O záloze Kanté - Mount - Havertz se nebavíme. Tu osobně považuji do příští sezony za nejlepší možnou a něco, s čím se dá nahánět nejlepší týmy. Víceméně podobné složení jako mají Manchester City. K tomu potřebujeme dva kvalitní krajní obránce, kteří zajistí defenzivní soliditu. Reece James, který se poslední zápasy hodně zatahuje do zálohy, je ideální hráč pro podporu středu pole. Chilwell to umí také.

To ale znamená, že Kovačič a Jorginho jsou lavičkoví hráči a to je za mě bez problému.

Kantému cenťáky nepřidáš, ale ten to vyváží jinými world-class atributy. Výšku by mohl přidat Havertz, který má skoro 190 cm.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Zápasy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: