Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Manchester United - Chelsea (FACup)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Archiv - Chelsea FC
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: ne březen 10, 2013 11:40 pm    Předmět: Citovat

Arbiter napsal:
Tak já nevím, co přesně chceš slyšet? Druhou půli je rozhodně lepší než tu první. Ale co víc ke zkaženým (přetaženým) centrům chceš říct? Nebo k tomu, že kazil přihrávky a posílal je do našeho nebezpečného prostoru nebo zbytečně do autu?

By mě fakt zajímalo, co za agendu tu proti němu vedeš. Teď jsem dokoukal na první poločas a co popisuješ je nejspíš výkon úplně někoho jiného v jiném zápase..

Třeba centry: Měl celkem čtyři. Prvním našel Demba Ba, který přiťukával do střely FL. Ano, ten druhý přetáhnul. Třetí byl výborně prudký opět přímo na Demba Ba, před kterým jen pár cenťáků odhlavičkovával rybičkou Ferdinand. A při posledním si pohrál v rohu hřiště s Kagawou a centr posílal na první tyč nechytatelně pro brankáře. Ba chybělo opravdu maličký kousek, aby jej ztečoval do sítě (opět díky bloku Ferdinanda). Takhle to dál nejde, pokud u něčeho podobného napíšeš, že jsou to zkažené/přetažené centry. U zkaženého centru nechybí milimetry, aby jej útočník poslal do branky. Zkažený centr je bochánek přímo do rukou brankářovi nebo centr na nikoho.

Defenzivně neměl prakticky co dělat, protože United na té straně neměli tradičního křídelníka - Kagawa se hodně stahoval do středu hřiště. Když už tam byla práce, tak to měl většinou Moses z druhé vlny nabíhajícím Evrou. U rozehrávky pokud měl 2-3 opravdu pozkažené přihrávky a 1 delší odevzdaný míč, tak fajn.

Opět. Neříkám, že to byl bůhvíjaký výkon, řekněme takový průměr. Nicméně když řekneš, že si může s Cahillem podat ruku (který může za branku, několikrát odevzdal míč přímo soupeři, atd.), tak ho holt musím obhájit. Velká škoda, že na své straně měl dneska velmi špatného Mosese, u kterého končilo spoustu útoků. Několikrát tam měl 1na1, možnost zakončení, najít spoluhráče, ale byly z toho odevzdané míče. To pak sráží i výkon krajního obránce, protože tam chybí vzájemná důvěra. Však taky v druhém poločase to bylo lepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 12:17 am    Předmět: Citovat

No, naopak ve druhém poločase bych řekl, že byl o trochu horší. Ale tak tam se hrálo nahoru dolů a krajní obránci příliš nevynikali. Nicméně takové ty drobnosti jsou pro mě nejdůležitější. Jako když u prvního gólu na tři doteky vyšachovali s Matou celý blok United a šli jsme 4 na 4. Nebo když v 93. minutě vysokým presingem donutil Rooneyho s Evrou k zakopnutí míče do autu a tím nám vlastně dal ještě dvě další závěrečné šance.

Pochválil bych ale Davida Luize, který hrál fakt s výborným přehledem. Navíc to on zařídil druhý gól, když skvěle vypíchnul míč Rooneymu a ještě ho vyvezl a založil rychlý brejk. Pak to byl taky on, kdo vybojoval míč a nacentroval ho Matovi do té ložené šance. I Mikel hrál perfektně, jen škoda že tam měl několik opravdu laciných ztrát přímo na nohu soupeře. A Hazard hrál opravdu fantasticky, tyhle střídání mu vážně pasují.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 6:42 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Takhle to dál nejde, pokud u něčeho podobného napíšeš, že jsou to zkažené/přetažené centry.

Aleši, je docela srandovní to hodnocení tady číst v porovnání k tomu, jak ses vyjadřoval k Ivanovičovi po utkání se City. Tam jsi psal něco o tom, že by se měl jít posadit společně s Ramiresem na pár týdnů na tribunu, ale Arbiterova nadsázka s podáním ruky s Cahillem ti přijde příliš ostrá.

http://www.whoscored.com/Matches/615199/LiveStatistics/England-Premier-League-2012-2013-Manchester-City-Chelsea

http://www.whoscored.com/Matches/700620/LiveStatistics/England-FA-Cup-2012-2013-Manchester-United-Chelsea

Schválně jsem si ty výkony alespoň statisticky našel a nejsou si moc nepodobné. Navíc je dobré si přečíst některé tvoje myšlenky. Jakože i nepřesný centr může být dobrý (ač u Ivanoviče se to bere čistě statisticky), jakože výkon hráče před ním sráží výkon krajního obránce (to, že Ramires a Mata se na Ivanoviče proti City úplně vysrali se jako argument nebralo), jakože defenzivně Azpik nic moc dělat nemusel, protože Účka tam neměli křídelníka (Ivanovičovi se tam proti City dost často stahovali až tři hráči, minimálně však vždy dva), atd. atd.

Mně osobně přišel Azpik v první půli slabší. Minimálně si pamatuju, že nechal jednou nebezpečně zakončovat Chicharita, pár zbytečných ztrát tam bylo taky a nepřesné centry taky (to jsem ale ještě nevěděl, že ne každý nepřesný centr je nepřesný Smile ). V druhé půli se i díky vzepnutí celého týmu hodně zlepšil. Vzadu nebylo co řešit a líbilo se mi, jak se zapojoval do ofenzivy. Ty náběhy má prostě v krvi a nemusí se do nich tak nutit jako na druhé straně Cole (i když ten se po tom zjebání od Luize taky zlepšil).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Strike

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 8:31 am    Předmět: Citovat

Kluci jak zatim hodnotite pusobeni Mosese u nas? Ja se priznam, ze jsem od nej pred sezonou prilis necekal a ze zacatku me prijemne prekvapoval. Potom jsem si na nej ale vytvoril vetsi naroky a mam z nej celkem rozpacite pocity - stejne jako u Cahilla. Myslite, ze ma Moses na to stat se spickou? Ja doufam, ze ano, protoze to vypada, ze s nim asi dlouhodobe pocitame do zakladu - kdyz je zdravy, tak se tam totiz objevuje dost casto. Ja jen aby to nebyl druhy Kalou. Co na nem obdivuji je jeho fyzicka sila a vytrvalost. Kazdopadne cekal jsem od nej vice asistenci, vice presnych strel mirici na branku a tech povedenych klicek by taky mohl mit vice.

Mimochodem, pocita se Moses jako home-grown?
Arbiter

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 8:59 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Když už jsi tady hodil hodnocení z "whoscored", tak tam byl Azpi po první půli hodnocen jako druhý nejhorší obránce, měl hodnocení 5.9, Cahill 5.7. Ale na to hodnocení jsem se díval až poté, co jsem odeslal komentář.

Aleši, já se tu nic nesnažím rozjíždět, ba naopak, pokud si přečteš můj komentář, zjistíš, že jsem se o tom průniku zmiňoval. Ale to pro mě byla v první půli jediná povedená akce v podání Azpilicuety. Každopádně za druhou půli jsem Césara pochválil, líbil se mi, zbytečně nekazil.
M0rb1D4S

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 9:00 am    Předmět: Citovat

$trike.Lampard napsal:
Kluci jak zatim hodnotite pusobeni Mosese u nas? Ja se priznam, ze jsem od nej pred sezonou prilis necekal a ze zacatku me prijemne prekvapoval. Potom jsem si na nej ale vytvoril vetsi naroky a mam z nej celkem rozpacite pocity - stejne jako u Cahilla. Myslite, ze ma Moses na to stat se spickou? Ja doufam, ze ano, protoze to vypada, ze s nim asi dlouhodobe pocitame do zakladu - kdyz je zdravy, tak se tam totiz objevuje dost casto. Ja jen aby to nebyl druhy Kalou. Co na nem obdivuji je jeho fyzicka sila a vytrvalost. Kazdopadne cekal jsem od nej vice asistenci, vice presnych strel mirici na branku a tech povedenych klicek by taky mohl mit vice.

Určitě se počítá jako homegrown. Nikdy nehrál za klub v zahraničí a už jako dorostenec hrál za Crystal Palace.
Arbiter

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 9:23 am    Předmět: Citovat

$trike.Lampard napsal:

Moses je home-grown player. A co přinese budoucnost? Já nevím, on dokáže odehrát pěkný zápas se spoustou perfektních individuálních akcí a na druhou stranu dokáže být příšerný (viz včera). Jeho budoucnost bych viděl na pomezí základu a lavičky, hvězda z něj podle mého nebude...
Strike

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 9:47 am    Předmět: Citovat

Arbiter napsal:
$trike.Lampard napsal:

Moses je home-grown player. A co přinese budoucnost? Já nevím, on dokáže odehrát pěkný zápas se spoustou perfektních individuálních akcí a na druhou stranu dokáže být příšerný (viz včera). Jeho budoucnost bych viděl na pomezí základu a lavičky, hvězda z něj podle mého nebude...

To po nem ani nechci. Spis ocekavam kvalitnejsi konstantnejsi vykony a vice "kanadskych bodu". Kazdopadne hodne muze napovedet pristi sezona, kdy uz zde bude absolutne aklimatizovany. Opravdu tam v nem tu paraleru s Kalouem trochu vidim. Od Kaloua jsme cekali podobne veci jako od Mosese, navic byl i celkem golovy, ale dlouhodobe to nebyla zadna slava a na CFC to nebylo. Tak jen doufam, ze nepujde v jeho stopach, ale bude se jen zlepsovat, protoze predpoklady urcite ma.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 10:26 am    Předmět: Citovat

Úžasné je, jak se tu natírá tuhle Mikel, tuhle Aspik, tuhle Moses, tuhle Cole, tuhle Ba, tuhle Torres, ale Matu či Lampse tu jen málokdo zmíní. Holt jsou to miláčci a jsou populární. To samé jako kdysi, když nikdo nekritizoval Gudjohnsena, přitom ke konci hrál u nás tužku. To samé se týkalo Bridge, Žirkova a několika dalších.

Vybrat si nového hráče, mladého, který bere drobné, a natřít ho, tomu říkám odvaha. Pak se tu lidé trefují do Colea, už konečně je tu kritika na Torrese, neb hraje prd. Zajímavé je, že u Lampse se kritikou sakra šetří. Kapitán či vícekapitán, placený je TOP, a výkony tomu většinou neodpovídají. A všichni ho tu chtějí si ponechat i nadále. Maximálně se to odbude tím, že hrál průměr jako zbytek týmu. Ale to je dle mého málo.

Dle mého už má jen na omezený počet zápasů. A ne proti TOP týmům. Nechat si ho, ano, ale s platem odpovídajícím jeho pozici náhradníka, tedy třeba do 80.000 při nejlepším díky jeho jménu, ale pokud by chtěl 100.000 a víc, tak ani náhodou.

Na jeho pozici máme lepší hráče, takže nemusíme někomu cpát nějaké velké peníze.

A Mata musí podobné výkony jako včera opakovat, a proti TOP soupeřům.

Obecně jsem ale moc rád, že on i Hazard včera hráli dobře proti TOP týmu, je to moc důležité. Hazard speciálně na MU umí.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 10:27 am    Předmět: Citovat

$trike.Lampard napsal:
Arbiter napsal:
$trike.Lampard napsal:

To po nem ani nechci. Spis ocekavam kvalitnejsi konstantnejsi vykony a vice "kanadskych bodu". Kazdopadne hodne muze napovedet pristi sezona, kdy uz zde bude absolutne aklimatizovany. Opravdu tam v nem tu paraleru s Kalouem trochu vidim. Od Kaloua jsme cekali podobne veci jako od Mosese, navic byl i celkem golovy, ale dlouhodobe to nebyla zadna slava a na CFC to nebylo. Tak jen doufam, ze nepujde v jeho stopach, ale bude se jen zlepsovat, protoze predpoklady urcite ma.

Moses bude lepší než Kalou, to je jisté. Je ve všem lepší.
Strike

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 10:34 am    Předmět: Citovat

Tak clovek ma v povaze privrit oci ke spatnym vykonum spis k legendam a hracum, kteri dlouhodobe ukazovali kvalitu, nez k nekomu ke komu jeste nema uplne vytvoreny vztah.

Vim, ze by se nemelo koukat jen na zasluhy, ale taky by se k nim melo prihlizet. Navic pokud vim, tak tady Lamparda do zakladu nikdo necpe, k tomu neni horsi nez Ramires, tak proc by tam nebyl. Pokud budeme mit v pristi sezone na double-pivotu nekoho kdo bude hrat lepe nez on, tak s tim snad nikdo nebude mit problem. Podivej treba na Giggse.

Myslim, ze uz tady hodne lidi psalo x krat, ze Lampardovu pozici si predstavujeme tak, jako je prave treba ta Giggsova v MU. Nahradnik, ktery nebude naskakovat do zakladu pravidelne. Navic proc si zaloznika, ktery ma nejlepsi golovou statistiku co znam nenechat? ¨

Co se tyce Lampsova platu, tak prece byly i informace, ze by se nebranil jeho snizeni. Navic pokud bude brat Lampard nad 100 vadit mi to nebude tak moc, jako kdyz tyhle velke platy bere treba Hazard nebo Torres, kdy prvni se musi u nas teprve vypracovat a druhy hraje od zacatku hovno.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 10:49 am    Předmět: Citovat

steiner napsal:
Úžasné je, jak se tu natírá tuhle Mikel, tuhle Aspik, tuhle Moses, tuhle Cole, tuhle Ba, tuhle Torres, ale Matu či Lampse tu jen málokdo zmíní. Holt jsou to miláčci a jsou populární. To samé jako kdysi, když nikdo nekritizoval Gudjohnsena, přitom ke konci hrál u nás tužku. To samé se týkalo Bridge, Žirkova a několika dalších.

Vybrat si nového hráče, mladého, který bere drobné, a natřít ho, tomu říkám odvaha. Pak se tu lidé trefují do Colea, už konečně je tu kritika na Torrese, neb hraje prd. Zajímavé je, že u Lampse se kritikou sakra šetří. Kapitán či vícekapitán, placený je TOP, a výkony tomu většinou neodpovídají. A všichni ho tu chtějí si ponechat i nadále. Maximálně se to odbude tím, že hrál průměr jako zbytek týmu. Ale to je dle mého málo.

Dle mého už má jen na omezený počet zápasů. A ne proti TOP týmům. Nechat si ho, ano, ale s platem odpovídajícím jeho pozici náhradníka, tedy třeba do 80.000 při nejlepším díky jeho jménu, ale pokud by chtěl 100.000 a víc, tak ani náhodou.

Na jeho pozici máme lepší hráče, takže nemusíme někomu cpát nějaké velké peníze.

Mě by zajímalo, kdo tu píše, že jeho výkony odpovídají 150k týdně? Většina se shodne, že by ho tu chtěli za určitých podmínek a ty odpovídají těm tvým - nějakých 80k max. Nikdo tady od něj neočekává výkony na 130k týdně. Hraje pivota/DM a je třetím nejlepším střelcem týmu. Nevím, já prostě k němu mám očekávání jako k hráči širšího kádru, tj nějaká pozice 12.-13. hráče, který bude spolehlivě zaskakovat. A to pro mě prostě plní. Nehledě na to, že mladí hráči uvidí, že se o svoje legendy staráme a dohrávají u nás karieru, podle mě nám dost ubližuje případ Anelka, Alex, Malouda...

Další věcí je to, že máme na jeho pozici lepšího hráče - really? Je to 3. nejlepší střelec týmu, v přepočtu na minuty tipuju, že nejlepší. Ramires kouká z dálky. Přínesl nám několik důležitých bodů (Everton, Arsenal). Zprůměruj si ty výkony a stále ti (bohužel) vyjde jako nejlepší varianta na CM. Pokud přijde někdo, kdo bude lepší (Modrič, Fellaini?), tak nikdo nebude mít problém přijmout jeho lavičku. Nikdo neříká, že když nebude v základu, tak bude bojkotovat klub. Naopak, mě třeba vadí, že Mikel není v základu na úkor jednoho z dvojice Ramires-Lampard.

Uvědom si, že mu v létě bude 35 let a zimu hrál prakticky neustále v základu. To už je nějaký věk na fotbalistu, jen málokdo se udrží na vyšší úrovni. Vem si Giggse, Scholese - ty všichni odepisovali 4-5 let zpátky a pořád ještě hrají za United. Podobně dlouhověkých hráčů ve velkoklubech není mnoho a on pro nás má stále přístup - když už nic, tak alespon nastřílené goly. Giggs taky na začátku sezony nezářil a teď je zase na koni. U takových hráčů prostě nemůžeš čekat, že co tři dny budou ničit soupeře.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 11:00 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Jirko, já ho kritizoval proto, že mi přišel ten jeho výkon hodně unavený, v určitých chvílích až odevzdaný. Navíc dvakrát tam nechal soupeře nehlídaného u rohového kopu a jednou z toho byla tutová šance pro Nastasiče. K tomu všechny jeho odkopávané míče končily přímo na kopačce ManCity a tlak pokračoval. To ti whoscored nezachytí.

U toho statistického pohledu na centry to bylo pro srovnání právě s Azpim. Z dlouhodobého hlediska na tom nic není, to vzít takhle podle úspěšnosti, protože to dává věrný odhad. A byli na tom stejně. Nicméně když se bavíme o konkrétním zápase a existuje ta možnost, tak je mnohem lepší mrknout na konkrétní případy. To bych ostatně udělal i u BI, kdybych se na nějaký zápas s ním díval zpětně. Když totiž řekneš, že Bosingwa měl 0/5 centrů, tak víš, že 3 letěly bochánkem na tribunu, 1 přetažený a 1 si bez problému stáhnul brankář. Když se ale podíváš včera na Azpiho, tak vidíš, že jeden pohodlně zklepával Demba Ba, 1 byl přetažený a 2 byly prudké ve výšce hlavy přímo do ohně a chyběly cenťáky. A to je rozdíl, i když je to statisticky 1/4.

A jestli sis všiml, tak Ivanoviče jsem za centry kritizovat přestal, i když ten statistický pohled je podobný jako u CA. Jestli mu stejně jako Davovi ulítne 1-2 za zápas a dobré 3-4 mají velkou šanci na zakončení (i když třeba nakonec jsou započítané jako nepřesné), tak mi to vyhovuje. Mnohem víc mě sere, když včera Hazard má na výběr tři hráče a přihrávku pod sebe mu sebere první bránící hráč. Další jeho centr mu pak odhlavičkuje první bránící hráč. To jsou zkažené centry, kdežto míč, který prolítne ve výšce hlavy pokuťákem (i když na něj útočník o cenťáky nedosáhne) je pekelně nebezpečný a stát se může všechno (nehledě, když se míč odrazil na hranici vápna k našim dvěma hráčům)

S tou defenzívou: Tam Arbiter napsal vágně, že `dozadu byl docela špatný`. Proto jsem uvedl, že na té straně se zase tolik nedělo a těžko hodnotit někoho slovem docela špatný, když nemá žádnou práci.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 11:02 am    Předmět: Citovat

$trike.Lampard napsal:

Tak Moses má momentálně výhodu, že pravidelně hraje základ. On se může vypracovat třeba i v klíčového hráče, ale bude potřebovat čas. Kalou ho nedostal, byl náhradníkem a zápasové vytížení měl dost náhodné. Třeba takový Malouda naopak dostal důvěru, 2 roky hrál velký prd, ale hrál v základu a nakonec se rozehrál do klíčového hráče týmu.

Pokud bude mít Moses důvěru dlouhodobě, tak věřím, že dokáže střílet goly, dokáže se vyvinout ve špičkového hráče, který může být i tahounem. Taky je ale možné, že v létě přijde nějaké špičkové křídlo, které Mosese nepustí do základu a on se zasekne a nakonec dopadne jako Kalou. Ale i takové hráče potřebujeme.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 11:12 am    Předmět: Citovat

Mosese nemá cenu nějak zásadně hodnotit, u něj se to velmi rychle změní. Když jsem ho tu popisoval v létě, tak jsem se zaměřil na předchozí angažmá. I v Crystal Palace, i ve Wiganu měl první sezonu slabší, řekněme takovou aklimatizační. Pak šly postupně jeho výkony nahoru a v druhé polovině patřil k tahounům. Kdyby neodešel, tak tu následující je klíčovým hráčem. Letos to vidím podobně, ale některými výkony mě velmi příjemně překvapuje. Za rok ale bude úplně jinde, aspoň v to pevně doufám.

Nicméně nějaký rozdílový hráč to nejspíš nebude, za ty prachy je bláhové něco podobného očekávat. To budou Mata, Hazard, Oscar a třeba De Bruyne či pokud přijde nějaký křídelník/útočník. Po nich bude právě Moses. A lepší než Kalou bude určitě, toho se nebojím. Celkově je to posun k lepším zítřům, když tu Ušák bral na pomezí lavičky/základní sestavy takové love, a teď tu máme lepšího hráče s polovičním platem.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Archiv - Chelsea FC Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

Přejdi na: