Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Úvahy, postřehy a statistiky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2021 11:52 am    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
Talker napsal:
Bohužel, štěstí nám letos nepřeje.

Jo, tak na tenhle analytickej závěr jsem dlouho čekal. S tímhle si vystačíme hodně dlouho...

Tak já neříkám, že máme být spokojení. Fotbal nefunguje na statistikách, jen jsem chtěl ukázat, že štěstí zrovna nemáme. Šance pálíme jak na běžícím pásu, kdežto soupeř dá z každé sračky gol.

Ať už proti Aston Ville, kdy se nám na trávníku válí Christensen a soupeř dá gol, kdežto Pulišič zahodí několik hodně dobrých šancí.
Nebo proti Arsenalu, který dostane penaltu (která byla spíš dive), pak kopnou fantastický přímák (kdežto Mount trefí tyčku) a pak neproměníme penaltu.
Nebo proti Wolves, kdy Zouma trefí břevno z rohu, kdežto soupeř pak dá gol díky teči Jamese.

Neříkám, že jsme měli ty zápasy vyhrát. Ale zároveň říkám, že při troše štěstí z těch posledních 4 zápasů mohlo být místo 4 bodů třeba 7-10 a vypadalo by to úplně jinak. Na kdyby se ale nehraje, jsme v krizi a musíme se z ní vyhrabat.

MU naopak to štěstí mají - třeba proti Aston Ville, stoper odvrátí centrovaný míč na hlavu za ním stojícího Martiala, od kterého to jde do branky. Penalta následně pískatelná, ale nevím, no.
Proti Wolves v poslední minutě nastavení vystřelí Rashford přes 3 hráče a tečovaná střela zapadne do brány.
Proti Leicesteru se Rashford natahoval, aby přihrál hráči na přední tyči, ale jen to tečnul a přistálo to na noze úplně jinému hráči před bránou.
Proti Sheffieldu jim projde míč pod golmanem, kdy by to standartně měl mít.
Proti City proti nim jde Mahrez sám na branku pomalu na malém vápně a nedá.

Neříkám, že měli ty zápasy prohrát, to vůbec - jen říkám, stačilo trošku smůly a mohli mít výrazně méně bodů, než mají. My naopak to štěstí nemáme a ty body ztrácíme.

Očekávám, že budeme hrát lépe? Samozřejmě, současná forma je velmi špatná a herně to není dobré. Každopádně je to dáno zraněními, absencí přípravy, mladým kádrem, zapracováváním hráčů, kteří mají formu velmi špatnou. Vidím tam zlepšení (obrané standartky, útočné standartky, celkově fungování defenzivy, kdy dostávámeméně golů, než loni). Chce to teď vyladit ofenzivu, aby fungovala - a k tomu potřebujeme, aby nám vydrželi alespon 2 křídelníci zdraví a ideálně se rozjeli i posily (Werner, Havertz), kteří patří mezi nejhorší hráče zatím.

Ale jak jsem od začátku sezony říkal, neočekával jsem, že budeme mít dobrý podzim. Ale to jsem opakoval už Xkrát a ty to vytrvale ignoruješ. Very Happy
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2021 8:49 pm    Předmět: Citovat

No ale ked sa tu chceme hrat na to co mohlo byt, tak ak by James netrafil zivotnu trefu, tak mozno remizujeme s Brightonom..Ak by Rashford dal trochu viac doprava tu obalovacku, tak United beru 3 body...Ak by Rennes nezarezal rozhodca v prvom maci ked nas 25 minut tocili a my nedali tu haluz na konci od girouda v druhom maci, mohli mat s nami kludne 2 remizy.

Podla mna sa fakt neobzerajme po stasti a smole, ja si pamatam sezony ked sme mali smolu, toto nie je jedna z nich. Uz ani v brane nemame hologram. Toto je sezona kde je aktualna projekcia na titul 79 bodov...Posledne roky to bolo 100 bodov...A my miesto toho aby sme sa o to pobili, tak hrame este vacsi shit ako vseci konkurenti...United urobili mierny pokrok v hre, hraju rychlejsie, jednoduchsie a ono to staci na prve miesto viac menej...Co pozeram statistiky, tak superov prestrielavaju teraz. Mozme sa tvarit ze to je o stasti, ale ta liga je realne tento rok tak strasna ze ju mozu vyhrat United aj Tottenham Rolling Eyes A my nie sme ani v top 4, po dohravkach budeme mozno 8mi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2021 10:40 pm    Předmět: Citovat

Freddie napsal:
No ale ked sa tu chceme hrat na to co mohlo byt, tak ak by James netrafil zivotnu trefu, tak mozno remizujeme s Brightonom..Ak by Rashford dal trochu viac doprava tu obalovacku, tak United beru 3 body...Ak by Rennes nezarezal rozhodca v prvom maci ked nas 25 minut tocili a my nedali tu haluz na konci od girouda v druhom maci, mohli mat s nami kludne 2 remizy.

Podla mna sa fakt neobzerajme po stasti a smole, ja si pamatam sezony ked sme mali smolu, toto nie je jedna z nich. Uz ani v brane nemame hologram. Toto je sezona kde je aktualna projekcia na titul 79 bodov...Posledne roky to bolo 100 bodov...A my miesto toho aby sme sa o to pobili, tak hrame este vacsi shit ako vseci konkurenti...United urobili mierny pokrok v hre, hraju rychlejsie, jednoduchsie a ono to staci na prve miesto viac menej...Co pozeram statistiky, tak superov prestrielavaju teraz. Mozme sa tvarit ze to je o stasti, ale ta liga je realne tento rok tak strasna ze ju mozu vyhrat United aj Tottenham Rolling Eyes A my nie sme ani v top 4, po dohravkach budeme mozno 8mi.

Jak říkám, nevymlouvám se na to - jen říkám, že jsme štěstí v téhle sezoně neměli. Fotbal není o tom, kdo si co zaslouží, ale kdo co uhraje - bohužel jsme uhráli méně, než jsme mohli (a měli).

Co se týče této sezony, tak ta negativa postihla kupodivu nejen konkurenci, ale i nás. To je fakt překvapení, že tým, který je extrémně mladý, který je poskládaný prakticky za poslední rok, bez přípravy nejede bez problémů.

Máme krizi. To je fakt divné, že se nám jeden měsíc nedaří. Zvlášť měsíc, kdy máme všechna křídla zraněná a ofenzivního záložníka po zranění, tak se nám nedaří vytvářet hromadu šancí. Na podzim jsme měli slušnou sérii, dařilo se nám, vypadalo to dobře. Důležité je se z té krize vyhrabat. Po Citizens nás čeká repre pauza a snad se nám podaři ty věci řešit následně.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2021 4:51 pm    Předmět: Citovat

Na nějakou pozitivnější notu:
https://onefootball.com/en/news/image-mason-mount-ranks-with-europes-top-creators-32091388

Mount patří do desítky hráčů s nejvyšším počtem vytvořených šancí v Evropě.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2021 6:53 pm    Předmět: Citovat

Ještěže máme ty statistiky Very Happy Každopádně to zkresluje fakt, že půlka těch šancí je z rohů. Což nijak neshazuju, aspoň něco nám díky Mountovi a Zoumovi ofenzivně funguje, ale je to podstatné zmínit. Bez toho by to žádná sláva nebyla...

V tomhle ohledu zase čumím na toho Grealishe. Nestálo by za to se o něj pokusit? Vždycky když ho vidím, tak jsem z něj nadšenej. Tedy nemusel by tak často na sílu předržovat balon, ale s tím by se snad dalo pracovat...

Jo, a Bruno Fernandes je absolutní ďábel. Pamatuju si, jak jsem si tady z toho dělal prdel, že jeden hráč sám nic neudělá...a musím uznat, že v tomhle případě jsem byl hodně mimo. Ale že teda bude dělat 60 procent výkonu United, to snad nečekal nikdo. Nebo jo?
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2021 7:48 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:
Ještěže máme ty statistiky Very Happy Každopádně to zkresluje fakt, že půlka těch šancí je z rohů. Což nijak neshazuju, aspoň něco nám díky Mountovi a Zoumovi ofenzivně funguje, ale je to podstatné zmínit. Bez toho by to žádná sláva nebyla...

V tomhle ohledu zase čumím na toho Grealishe. Nestálo by za to se o něj pokusit? Vždycky když ho vidím, tak jsem z něj nadšenej. Tedy nemusel by tak často na sílu předržovat balon, ale s tím by se snad dalo pracovat...

Jo, a Bruno Fernandes je absolutní ďábel. Pamatuju si, jak jsem si tady z toho dělal prdel, že jeden hráč sám nic neudělá...a musím uznat, že v tomhle případě jsem byl hodně mimo. Ale že teda bude dělat 60 procent výkonu United, to snad nečekal nikdo. Nebo jo?

Nemám sem statistiky posílat, nebo jak to teď myslíš? Já myslel, že se tohle jmenuje "Úvahy, postřehy a statistiky", takže se moc omlouvám, že jsem postřehl nějakou statistiku a poslal jsem ji sem.

Asi bych to dělat neměl, chápu, měl bych být nasraný a vztekat se, jak je všechno na hovno, nic nefunguje a celkově bych měl být extrémně nespokojený. Zkusím hledat jen ty negativní věci, abych je sem dával a snad budeš následně šťastnější.

Tak pokud jde o TOP5 lig, tak tu nějakých cca 100 klubů, kde kope rohy cca 100 hráčů. Pokud jsou důvod rohy, tak je má zdaleka nejlepší v Evropě.

Co se týče Grealishe, tak to mělo smysl v létě místo Havertze. V tuhle chvíli už to takový smysl nedává. On sice hrává zleva, ale tam už chce hrát Pulišič, chce tam hrát Werner, teď tam přidat ještě dalšího hráče?

Ona stačí jedna špičková posila a ten tým se posune jinam. Bylo to vidět na Hazardovi, který průměrný tým Conteho a Sarriho tahal na špičku prakticky sám. A Bruno je podobný případ - jeho goly/asistence rozhodly přímo (tj výhra o gol) 5 zápas, 1 remízu. A to tam nepočítám WHU (kde jeho gol srovnal na 1:1 a pak vyhráli) a Newcastle, kde je posunul na 2:1 (aby taky následně vyhráli).

On ten jeden hráč udělá strašně moc, pokud podává takové výkony.
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2021 8:33 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Jiří, souhlas se vším.

Jinak u toho Grealishe jsem tu před nějakou dobou psal, jak jsem byl v šoku, jak zesílil a jak vyzrál. Sice je to už asi dávno, ale platí to pořád.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2021 4:14 am    Předmět: Citovat

Ty voe, kolem vás aby člověk našlapoval hodně opatrně. Tak nějak jsem po těch letech doufal, že ten nevinný vtípek a poukázání na fakt, že Mount ze hry v tomhle ohledu fakt žádné velké terno není, přejdeš víc v klidu Wink

A budeš se divit, ale nasraný nejsem ani trochu...
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2021 10:24 am    Předmět: Citovat

https://www.facebook.com/stamfordbridge1905/photos/a.489558097787725/3588119621264875/

Taky jedna zajímavá statistika...Lamps nejhorší bodový průměr v PL v celé Rusákově éře
steiner

7366.0 points

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2021 10:42 am    Předmět: Citovat

A je to o parník. AVB to tu neměl lehké a to na tom byl lépe, než Lamps.
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2021 12:13 pm    Předmět: Citovat

📊 Frank Lampard je 4. nejhorší dlouhodobý manažer Chelsea podle průměru bodů na zápas (1,67) v éře Premier League.
📊 Chelsea pod Lampardem obdržela v průměru 1,35 branky na zápas, což je nejvíce ze všech dlouhodobých manažerů.
📊 Proti Leicesteru utrpěl Frank Lampard 18. ligovou prohru z 57 zápasů. Tím vyrovnal počet porážek během Mourinhova druhého působení na lavičce Chelsea. Portugalský manažer ovšem odtrénoval o 35 zápasů více.
📊 V prvních 29 venkovních ligových zápasech pod Lampardem inkasovala Chelsea 50 branek. To je ze všech trenérů nejvíce (Hoddle 46, Gullit 45, Ranieri 35, Vialli 31, Acelotti 29, Mourinhovo 2. angažmá 27, Conte 23, Mourinhovo 1. angažmá 13).

Aneb "potřebujeme jeden dobrý zápas a chytneme se"...
milan.cech

8664.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2021 1:24 pm    Předmět: Citovat

Georgewon napsal:

Já už se k tomu nechtěl tehdy vracet, ale začíná to být vyloženě absurdní, když už se argumentuje stylem, cituji, "Ndidi to trefil parádně, ale stačilo centimetry vedle nebo teč a gol z toho není."
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2021 2:18 pm    Předmět: Citovat

milan.cech napsal:
Georgewon napsal:

Já už se k tomu nechtěl tehdy vracet, ale začíná to být vyloženě absurdní, když už se argumentuje stylem, cituji, "Ndidi to trefil parádně, ale stačilo centimetry vedle nebo teč a gol z toho není."

Tak tam byla ta logika toho, že třeba takový Mount trefil konstrukci tuším 4x letos a vždy to šlo ven. Soupeř ale prostřelí po rohu 5 hráčů v cestě, dá to přímo od tyče do brány. Pak je otázka, jestli se to dá brát jako smůla, štěstí nebo jen špatná muška.

My se na goly strašlivě natrápíme a nadřeme. Soupeři oproti tomu pravidelně využijí pár chyb a napálí to tam. Oproti tomu takový Werner žádnou chybu soupeře není schopný potrestat a ani slušnou akci zakončit.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2021 4:03 pm    Předmět: ... Citovat

Začátek Premier League jsem sice "zažil", ale nevnímal, takže pár manažerů nedokážu hodnotit. (A hádám, že to budou skoro všichni ti, co jsou podle statistiky horší než Lamps)

Každopádně vzhledem ke kvalitě a složení kádru si myslím, že ta statistika celkem odpovídá a zajímalo by mě, o kolik bodů a příček lepší by byl v loňské sezóně tedy jiný manažer v Chelsea (tu letošní zatím nehodnotím, protože neskončila - na náhodně zvolený 23.leden úplně nevěřím Very Happy ).

Je to stejně zvláštní, že tady se v celkovém kontextu brala loňská sezóna jako plus mínus povedená. Letos řekněme do listopadu taky Georgewon nesdílel nijak moc přehledů strašidelných statistik ... a pak po sérii zápasů se vytáhnou data, která poukazují na to, že vlastně celé to angažmá zavání průserem.

Já osobně nechápu tu neustálou snahu dokazovat, že jsme v krizi - vždyť to snad každý vidí ne? A že Lampard nemá dobrá čísla? Tak vždyť minimálně celou loňskou sezónu měl objektivně nejhorší kádr z těch, co my tady na fóru pamatujeme. Tak v čem je ta statistika zajímavá a objevná?

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2021 5:08 pm    Předmět: Citovat

Tak jak už tady zaznělo nedávno, je to téma o statistikách a to, co jsem sem hodil, statistiky jsou. Tady bych asi mohl i skončit, ale trochu navíc podotknu, že jestli ti ta jeho čísla příjdou adekvátní kádru, tak pak chápu, že na tom nic objevného nevidíš.

A mimochodem já si třeba myslím, že Sarri měl o dost horší tým (byť s Hazardem). Minimálně se to tady tak všeobecně vnímalo a hodnotilo, že v něm měl spoustu naprosto zbytečných vyžírek, které nejenže adekvátní výkony neodváděly, ale navíc pro ně ani neměly potenciál. Vždyť jsme všichni souhlasili s tím, že mladíci (a nové posily, které chtěla půlka Evropy) přinesou mnohem víc a já na tom teda nemám co měnit.

A jinak loňská sezona samozřejmě není problém. Role "outsidera" Lampardovi sedla a nakonec plus minus vlastně splnil veškerá očekávání. Problém je, že v roli "favorita" má hru i výsledky jako outsider...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Další
Strana 31 z 33

Přejdi na: