Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Frank Lampard
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: pá červen 28, 2019 6:46 am    Předmět: Frank Lampard Citovat

Já zariskuji a ještě před oznámením tady vytvořím pro Frankieho téma.

Vše je prakticky hotové, chybí doladit detaily. Hotový je i jeho tým asistentů. Prim budou hrát dva dlouhodobí trenéři naší akademie – Jody Morris a Joe Edwards.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: pá červen 28, 2019 6:47 am    Předmět: Citovat

A mě by zajímalo, co myslíte, že budeme hrát za rozestavení? Respektive, jestli je šance, že se vrátíme ke třem stoperům?

Akademie měla poslední roky úspěch s rozestavením 3-4-3, jako tady preferoval Conte. Schválně jsem si dohledal jednotlivé zápasy a kdo trénoval.

Jody Morris vyhrál back-to-back FA Youth Cup (2016/17, 2017/1Cool a ve většině zápasech se hrálo právě 3-4-3 (mimo jiné CHO jako levé křídlo, Mount pravé, Reece James pravý stoper, Sterling/Castillo jako křídelní obránci). Druhý rok hrál více 4-2-3-1.

Joe Edwards dovedl tým dvakrát do finále mládežnické Champions League. Letos se dost často hrálo rozestavení 3-5-2. Loni naopak 3-4-3, když byl k dispozici Hudson-Odoi.

Ještě doplním, že Frank ve své první sezoně začal s 4-3-3, ale postupně se ustálil na 4-2-3-1. Dokázal to ale vhodně promíchat a třeba Leeds přechytračil střídáním a přechodem na 4-4-2.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá červen 28, 2019 7:48 am    Předmět: ... Citovat

To je skvělá úvaha a hodně zajímavý rozbor.

Ofenzivní trojici: Abraham, CHO a Pulišič by to mohlo sedět. Obě křídla mají rádi ( Very Happy ) celoplošný fotbal, dojdou si pro míč, udělají prostor bekům. A zároveň se tím otevírá prostor využít zde i Mounta, který by samozřejmě nějakým broušením lajny v jiném systému dost ztrácel na síle.

Jsem velmi zvědavý, jaký prostor dostane Castillo v prvním týmu - asi to snad není náhoda, že podle všeho otočil a v klubu bude chtít zůstat (i z rozhovorů bylo jasné, že mu jde primárně o herní čas ... no asi věří, že jej nyní dostane, spíš mu to tedy dokonce někdo i "slíbil" - Jody podle mého poslal SMS Very Happy ).

Oživit Alonsa a doplnit jej Castillem zní moc dobře - uvidíme, co by předváděl Emerson.

Budeme povolávat Mosese zpátky? Very Happy

Postavit silnou a perspektivní stoperskou trojku také vůbec nezní jako nesplnitelný úkol.

Postavit zálohu na Kantem je logický a chytrý tah - tam není co řešit a ve výsledků nakonec těch otazníků nemusí být tolik.

Rozhodně je to alternativa, která se bude Frankiemu nabízet, já osobně mám asi nejraději 4-2-3-1, ale tak jak jsi to napsal a jak o tom člověk musí přemýšlet, tak další hádanka, na jejíž řešení se moc těším Wink

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blade115

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá červen 28, 2019 8:23 am    Předmět: Citovat

Já vzhledem k možnostem kádru doufám v 4-2-3-1. Kepa - Alonso, Rüdiger, Azpi, James - Jorginho, Kanté - CHO, RLC, Pulisic - Abraham, to je asi taková snová sestava, kterou snad letos aspoň jednou uvidím. Zkraje teda nejspíš místo Calluma Pedro/Willian a místo RLC Barkley. Toho by ale pak možná stáli za to zkusit stáhnout hlouběji. Mít prostě na ty dvě pozice Kovacice, Jorginha, Kantého a jeho, na desítku raději RLC a Mounta. Dalsi léto to pak zřejmě nutně bude chtít křídlo, hrot a levého beka, tam to je fakt bída.

Obecně mi je ale celkem jedno, jak ty hráče Lampard na hřišti poskládá, důležitější bude, kteří budou hrát.

Co se realizačního týmu týče - bez výhrad, spíš s nadšením. Morris a Edwards velmi dobře znají kluky z akademie, Chris Jones se taky spíš vrací domů a jestli bude mít roli i Ballack, mohla by se vrátit i mentální síla do kabiny. Moc lídrů na hřišti není, tak ať jsou aspoň na lavičce. Naopak jsem celkem rád, že odchází Zola. Bude lepší začít od nuly a všechno, co zůstalo po Sarrim, poslat pryč.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: pá červen 28, 2019 8:28 am    Předmět: Citovat

Skutečně je náš kádr z větší části stavěný právě pro toto rozestavení.

Jistý si nejsem dvojicí Loftus-Cheek a Barkley. Sarri jim pomohl zamakat na taktické stránce, hlavně Ruben se vypracovat, takže možná by tu roli vedle Kantého zvládli. Více jim ale prospívá jakékoliv rozestavení, kde jsou tři středoví hráči.

RLC bohužel v akademii nikdy na tři stopery nehrál. Tehdy to byla záloha Baker, Swift a Loftus-Cheek.

A neobsazená je pozice pravého krajního beka. Moses? Dujon Sterling asi těžko, ten potřebuje udělat krůček hostováním o ligu výše. Jistý Ola Aina by tam sednul, ale ten je pasé.

Osobně čekám spíš tradiční rozestavení, ale rozhodně bude cítit vliv těch dvou asistentů. Morris byl i v Derby považován za strůjce taktiky. Pokud budou dva, tak může klidně převážit tento názor.
blade115

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2019 7:29 am    Předmět: Citovat

Telegraph Sport understands that one of Lampard’s first moves will be to allow the academy players to mix with the senior professionals at the Cobham training complex.

Lampard will also instruct the youth coaches to vary training times, so that he can watch either after or before working with the first team.

Former head coach Maurizio Sarri did not watch a single academy training session and did not attend any under-23 games during his year in charge.

But Lampard’s plan is, along with his assistants Jody Morris and Joe Edwards, to watch as many youth games as possible and invite academy players to train with the first team on a regular basis.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2019 8:11 am    Předmět: Citovat

TD;LR: Samotného mě fascinuje, že jsem schopen vygenerovat dalších 300 slov na téma zapracování mladých hráčů.

Budu zvědavý, jak to bude fungovat. Rozhodně bych do dvou let nečekal tým prvný 18letých kluků, anebo vše postavené na odchovancích. V první řadě je potřeba, aby to znamenalo otevřenou cestu pro ty nejlepší. Řekněme jako Odoi, ale bez těch zbytečných tanečků kolem. Převyšuje o hlavu o dva roky starší hráče? Neztratí se v tréninku prvního týmu? Tak šup a dát mu prostor.

Druhá věc je, abychom tímhle nahradili dlouhodobé náhradníky, který my kupujeme fakt za draho. Borci jako Zappacosta, Drinkwater, Giroud, jindy Pato, půlroku Essien za Mourinha, atd.

Lampard chce pravidelně sledovat tréninky a propojit mladé s prvním týmem. Pak už je to jen krok od toho, aby v případě problému ukázal na hráče s nejlepší formou, co se mezitím stihl otrkat alespoň tréninky. Podle mě hráč v tempu zákonitě musí podat lepší výkon než borec, co naposledy hrál dva měsíce zpátky, dolečuje zranění nebo je totálně z formy a kazí jednoduché míče.

Doteď se občas na mladého hráče ukáže, ale chybí v tom spontánnost. Nejdřív jde k prvnímu týmu, tři měsíce trénuje a nehraje žádné zápasy. Pak dostane pár minut. Přitom vždy nejúspěšnější bylo, když přišel průser a ukázalo se na mladíka. Žádné plánování, ale hráč ve formě dostal prostor.

Příklady jsou nabíledni. United měli několik nadějných útočníků. Vždy kolem toho měli milion tanečků a žadný se neprosadil. Pak přišla krize, ukázalo se na páteho vzadu a Rashford tam foukl několik branek. Osobně pamatuju, jak měl Arsenal velkou marodku a proti nám tehdy šli hrát Flamini a 16letý Fabregas. A porazili nás. Oba měli parádní karieru. Milion dalších talentů, které si Wenger přivedl do tréninku, aby je postupně zaučil, se naopak nikdy neprosadilo. Naposledy Reine-Adélaide, na kterém dokonce prodělali. O rok později vydělal svému novému klubu myslím 15 milionů liber.

Pro opačný příklad není potřeba chodit daleko. Asi nejvíc je Kalas, který se z té jedné sezony plánovaného zapracování pod Mourinhem nevzpamatoval. Loftus-Cheek tu taky ztratil dva roky. Naopak nejlepší výkony pod Contem z mladých podal Ampadu, který příšel do rezervy, ale pak měl s prvním týmem pár tréninku a okamžitě šel na věc. 18. října hrál mládežnickou LM. 25. října celý zápas proti Evertonu. Hned 31. října opět mládežnickou LM. Zápasové tempo a podal výborný výkon. Loni rok trénuje a těch pár minut sem a tam nestojí za řeč.
Motas_CZ

10000.0 points

PříspěvekZaslal: st červenec 03, 2019 7:19 pm    Předmět: Citovat

https://mobile.twitter.com/Thiban_ben/status/1146478407519219713?fbclid=IwAR1-Xi5wCVtPcWSbuclDqMxpAMOd4SIf9oDcjo-g8ZgSv580tH283C1P9SI

Už je to jen otázka času Smile
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 9:03 am    Předmět: ... Citovat

Jsem natěšený na tu přípravu úplně neuvěřitelně - Willian se proti Argentině zranil a jsem zvědavý, jak to za ten týden nebo kdy hrajeme první zápas poskládáme.

Castillo by klidně mohl vážně tu šanci dostat v přípravě ... vůbec nevím, jak je na tom zdravotně Musonda. Jody a Frankie to už určitě probírají - Pulišič (nebo Pulisic kluci? vzhledem k tomu, že on sám preferuje "pulysyk") jim ale musí dělat radost.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 9:05 am    Předmět: Citovat

Jak jsem se na to jmenování těšil, tak jsem najednou nervozní. Snad přinese zpátky tu radost ze sledování fotbalu a natěšení se na další zápas.
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 9:14 am    Předmět: Citovat

https://www.telegraph.co.uk/football/2019/07/04/frank-lampards-big-decisions-chelsea-manager-will-team-line/

Law spekuluje, jak to Lampard postaví. Myslím, že dost předčasné a narozdíl od Sarriho zatím nečitelné.

Zmiňuje ale Azpilicuetu jako levého obránce, upřímně, vadit mi to nebude. V první sezoně Azpi hrál na pravé obraně dobře i směrem do ofenzívy, ale ty další sezony jeho profil změnily. Nyní je fuk, jestli bude hrát vlevo nebo vpravo. Pokud bude druhý nejlepší krajní obránce taky pravák, tak klidně bych ho tam fouknul.

Co myslíte?
Georgewon

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 9:15 am    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Jak jsem se na to jmenování těšil, tak jsem najednou nervozní. Snad přinese zpátky tu radost ze sledování fotbalu a natěšení se na další zápas.

Tím jsem si takřka jistý. Bude to jak první sezona pod Contem Very Happy Škoda té marodky, takhle musíme být smíření s tím, že na startu v sestavě uvidíme dost hráčů, které bychom nejradši neviděli vůbec...
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 9:48 am    Předmět: Citovat

Alex napsal:
https://www.telegraph.co.uk/football/2019/07/04/frank-lampards-big-decisions-chelsea-manager-will-team-line/

Law spekuluje, jak to Lampard postaví. Myslím, že dost předčasné a narozdíl od Sarriho zatím nečitelné.

Zmiňuje ale Azpilicuetu jako levého obránce, upřímně, vadit mi to nebude. V první sezoně Azpi hrál na pravé obraně dobře i směrem do ofenzívy, ale ty další sezony jeho profil změnily. Nyní je fuk, jestli bude hrát vlevo nebo vpravo. Pokud bude druhý nejlepší krajní obránce taky pravák, tak klidně bych ho tam fouknul.

Co myslíte?

Tak Aspik mi pride dopredu slaby aj na svojej prirodzenej pravej strane. Na lavej strane co si pamatam, tak ta ofenziva bola faktze nulova....Minimalne jedneho ofenzivneho krajneho beka, ktory si to vie hodit a zaroven sa stiha aj vracat dozadu fakt potrebujeme. A jediny taky je Emerson aktualne. Aj ked ma X nedostatkov ale aspon typologiu ma modernu...
bluescfc

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 1:27 pm    Předmět: Citovat

Lampard on other backroom staff apart from Morris:

"Chris Jones similarly was at Derby will be with me."

"Joe Edwards will move up from working with the U23s."

"Eddie Newton will be working with us in the first team staff."
milan.cech

8664.0 points

PříspěvekZaslal: čt červenec 04, 2019 1:59 pm    Předmět: Citovat

Nečekal jsem, že se Franka velikého dočkám na lavičce tak brzy. Od samého rána jsem vyhlížel tuto novinu a třásl jsem se nedočkavostí. Po oficiálním oznámení jsem pocítil něco, co ohledně trenérského postu už dlouho ne. Jsem jaksi šťastný Smile
Bohužel nemůžu sledovat live konferenci, ale narazil jsem na tato slova - I want players, whether you’re 18 or 32, who feel like Chelsea’s their club. You’re not just passing through on the way to something else.
Po něčem takovém křičíme pořád, a jestli to bude teď prosazovat i 'kápo', tak výborně. A už teď, po přečtení toho, by se mělo pakovat pár jedinců...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: