Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Diskuze o hráčích prvního týmu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 203, 204, 205, 206, 207  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 12:49 pm    Předmět: Citovat

dixks napsal:
Blbý je, že nás čekají pekelné dva týdny - Atletico, ManUtd, Liverpool, Everton. A nejsme v situaci, kdy si můžeme dovolit ztrácet body. Naopak jsou to v lize všechno zápasy o 6 bodů. Pokud vypadne byť jen na tyhle dva týdny náš nejlepší hráč, je to velký problém. Z hlediska výkonů mu nikdo další z útočných hráčů nesahá ani po kolena.

Z jiného soudku. Jsem velmi zvědavý, jak to brzké stažení z placu ovlivní CHO. Tuchel říká, že mu pořád věří, ale prostě se musí z toho poučit. Taky to byla jasná známka, že chybějící 100% nasazení nehodlá tolerovat. No..takovýmu Wernerovi asi to nasazení nechybí, ale často je jeho přínos na hřišti limitně blížící se k nule.

To je myšleno vážně? Werner je ten hráč s číslem 11.

Někdo tady napsal, že je Tuchel king - k tomuto vzletnému označení se probojoval skrze vítězství na některými celky.

Wernerův přínos je tedy prakticky nula, jen je to tak, že poslední vyhraný zápas by vyhraný nebyl bez jeho přihrávky a gólu.

A jdeme dál ... i další vyhraný zápas by vyhraný nebyl, kdyby neudělal penaltu.

A zápas předtím? Jo, taky by nebyl vyhraný - opět udělal penaltu.

Takže fajn, můžeme pochybovat nad přínosem Tima Wernera, ale já jsem za ty body rád a jelikož nejsme aktuálně žádný brankový válec, tak je poměrně odvážné říct, že útočník, který snad z posledních 3 zápasů byl 2x MOTM nemá skoro žádný přínos.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 12:58 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:
dixks napsal:
Blbý je, že nás čekají pekelné dva týdny - Atletico, ManUtd, Liverpool, Everton. A nejsme v situaci, kdy si můžeme dovolit ztrácet body. Naopak jsou to v lize všechno zápasy o 6 bodů. Pokud vypadne byť jen na tyhle dva týdny náš nejlepší hráč, je to velký problém. Z hlediska výkonů mu nikdo další z útočných hráčů nesahá ani po kolena.

Z jiného soudku. Jsem velmi zvědavý, jak to brzké stažení z placu ovlivní CHO. Tuchel říká, že mu pořád věří, ale prostě se musí z toho poučit. Taky to byla jasná známka, že chybějící 100% nasazení nehodlá tolerovat. No..takovýmu Wernerovi asi to nasazení nechybí, ale často je jeho přínos na hřišti limitně blížící se k nule.

To je myšleno vážně? Werner je ten hráč s číslem 11.

Někdo tady napsal, že je Tuchel king - k tomuto vzletnému označení se probojoval skrze vítězství na některými celky.

Wernerův přínos je tedy prakticky nula, jen je to tak, že poslední vyhraný zápas by vyhraný nebyl bez jeho přihrávky a gólu.

A jdeme dál ... i další vyhraný zápas by vyhraný nebyl, kdyby neudělal penaltu.

A zápas předtím? Jo, taky by nebyl vyhraný - opět udělal penaltu.

Takže fajn, můžeme pochybovat nad přínosem Tima Wernera, ale já jsem za ty body rád a jelikož nejsme aktuálně žádný brankový válec, tak je poměrně odvážné říct, že útočník, který snad z posledních 3 zápasů byl 2x MOTM nemá skoro žádný přínos.

Ty asistence mu neberu, každopádně obě penalty v posledních zápasech byly spíš faily bránících hráčů.
Proti Tottenhamu naprosto stupidní faul Diera, kdy byl Werner v situaci, odkud nemohl nic moc udělat.
Proti Sheffieldu zas presing Mounta zapřičinil situaci Werner proti golmanovi, kdy Werner prakticky nahrával obránci a kdyby golman do toho nešel tak nešikovně a nesundal ho, tak z luxusní šance nic není - přitom stačilo ho nechytit rukama za nohy, když šel na druhou stranu.

Jako nenapsal bych, že nemá přínos, z té ofenzivy je podle mého hned za Mountem na úrovni CHO, vytváří šance a penalty, ale osobně bych čekal stále víc.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 1:16 pm    Předmět: ... Citovat

Já neřeším, jestli od něj čekám víc nebo míň, jen prostě reaguju na to, že se jeho přínos má blížit nule - to považuji za naprostý nesmysl.

A je to úplná kravina ještě navíc v kontextu současné Chelsea, kde nikdo neumí trefit bránu, branek jako šafránu a u ofenzivních hráčů už jsme si zvykli oceňovat hlavně snahu, než kanadské body.

Mizerný Werner by byl se svou aktuální hrou k smíchu ve většině velkoklubů, v Chelsea je aktuálně tahoun produktivity a důvod, proč ještě pořád můžeme snít o kvalifikaci do LM.

K té relativizaci těch penalt se vyjadřovat nebudu, protože tohle já neuznávám.

dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 1:34 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

Zachovej klid. Smile
CHO odehrál pod Tuchelem dobře zatím snad všechny zápasy, přesto ho Němec nemilosrdně v sobotu sundal po třiceti minutách. Co udělal Werner v zápase proti Southamptonu dobře, že si zasloužil být 90 minut na hřišti? Možná se tak maximálně snažil, na rozdíl asi tedy od CHO (ač mi nepřišlo teda, že by to z jeho strany měl být propadák). To takový nástup a působení Ziyecha na hřišti mi pilo krev mnohem víc. Snaha nesnaha, ten snad posral co mohl.
Zpět k Wernerovi. Beru zpět slovní spojení "často blížící se k nule", protože se odkazuje i na dobu za Lamparda. Pod Tuchelem ovšem byl Wernerův přínos skrz snahu = 2 vybojované penalty a 1+1 za 6 zápasů. Nicméně v sobotu byl jeho přínos blížící se k nule, přesto neotřesitelně na hřišti zůstal. Všichni hráči se točí, jen Mount, zcela po právu, a Werner mají místo jistý.

Steinerův komentář "Tuchel je king" rozvádět nehodlám. To je naprostý výstřel do tmy. Až v téhle sezoně udělá FA Cup, 2 místo v PL a i třeba projde přes Atletico, tak si řeknu, že je King.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 1:54 pm    Předmět: ... Citovat

Klid se pokusím zachovat, ale jde mi to velmi těžce Very Happy

Ještě jednou, já nesrovnávám Wernera s CHO, nenapsal jsem ani slovo o Ziyechovi (proto ho vůbec nebudu řešit), jen jsem naprosto nesouhlasil s tím, že ten hráč pro nás nemá přínos, protože v posledních zápasech ho měl obrovský a právě z tohoto důvodů taky nechápu to podivování se nad tím, že Werner hraje!

Píšeš, že se všichni hráči točí, kromě Mounta a Wernera ... cože? Very Happy Pokud by se mě někdo zeptal, kdo má aktuálně pod Tuchelem jistý základ, tak začnu: Rudiger, Azpi, Kovačič, Werner, Mount ... k tomu si můžeme přičíst, že na tiskovce řekl, že Mendy je bez debat jednička a je třeba, aby to kabina věděla.

A mám-li se pozastavit nad tím, proč toho Wernera staví, tak to nebude dlouhé zamyšlení. Kdo by ho měl nahradit? Zraněný Pulišič? Nebo Ziyech? A proč dumat nad tím, kdo by ho měl rotovat, když aktuálně jako jeden z mála ty branky pomáhá vypracovat (a opakuji, za mě je to víc kritika týmu než pochvala jednotlivce).

Jestli se to celé točí kolem toho střídání CHO, tak je to za mě zbytečná debata. Tuchel vysvětlil, proč to udělal, já to nedokážu rozporovat, nekoukal jsem na jeho contra-pressing, ale jako laikovi mi to střídání přišlo jako úplná kravina. Každopádně mě to ani na sekundu nijak nevede k Wernerovi právě z důvodů, které jsem napsal a které lze vyčíslit i bodově v rámci tabulky.

dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 2:46 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:

Jestli se to celé točí kolem toho střídání CHO, tak je to za mě zbytečná debata. Tuchel vysvětlil, proč to udělal, já to nedokážu rozporovat, nekoukal jsem na jeho contra-pressing, ale jako laikovi mi to střídání přišlo jako úplná kravina. Každopádně mě to ani na sekundu nijak nevede k Wernerovi právě z důvodů, které jsem napsal a které lze vyčíslit i bodově v rámci tabulky.

Celé se to točí okolo mé zvědavosti k dalšímu vývoji a jak tahle facka na CHO zapůsobí. Co nám poslední zápas ukázal? Na jednu stranu tam Tuchel Wernera mrdal v němčině kdo ví za co (já německy neumím), evidentně byl nespokojený, hráč nic nepředvedl a stejně odehrál 90 minut. Na druhou stranu se CHO pakoval po třiceti minutách. I za Lamparda, když hrál Werner hovno, tak hrál takřka plné porce minut a na tom hřišti byl k ničemu, stejně jako v sobotu. Tenhle přístup mě sere i v kontextu toho, že jsme Tuchela přivedli mimo jiné i proto, aby nastartoval Wernera s Havertzem, takže se dá očekávat i do budoucna. Pokud bude Werner hrát zápas co zápas tak, jako proti Newcastlu, nebudu mít námitek. Ale v celkovém kontextu je to od jeho příchodu žalostně málo na to, aby měl jistotu základu. Smile To ten Mount hraje TOP zápas co zápas, Azpi-Silva-Rüdiger se vykrystalizovala jako ideální obranná trojice, jsou prostě nyní lepší než Christensen/Zouma. Všude pak je konkurence, ale Werner jako kdyby žádnou neměl.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 3:09 pm    Předmět: Re: ... Citovat

dixks napsal:
FairCop napsal:

Celé se to točí okolo mé zvědavosti k dalšímu vývoji a jak tahle facka na CHO zapůsobí. Co nám poslední zápas ukázal? Na jednu stranu tam Tuchel Wernera mrdal v němčině kdo ví za co (já německy neumím), evidentně byl nespokojený, hráč nic nepředvedl a stejně odehrál 90 minut. Na druhou stranu se CHO pakoval po třiceti minutách. I za Lamparda, když hrál Werner hovno, tak hrál takřka plné porce minut a na tom hřišti byl k ničemu, stejně jako v sobotu. Tenhle přístup mě sere i v kontextu toho, že jsme Tuchela přivedli mimo jiné i proto, aby nastartoval Wernera s Havertzem, takže se dá očekávat i do budoucna. Pokud bude Werner hrát zápas co zápas tak, jako proti Newcastlu, nebudu mít námitek. Ale v celkovém kontextu je to od jeho příchodu žalostně málo na to, aby měl jistotu základu. Smile To ten Mount hraje TOP zápas co zápas, Azpi-Silva-Rüdiger se vykrystalizovala jako ideální obranná trojice, jsou prostě nyní lepší než Christensen/Zouma. Všude pak je konkurence, ale Werner jako kdyby žádnou neměl.

Tak bude záležet, jak k tomu CHO (a Tuchel) přistoupí nadále. Co jsme viděli CHO pod Lampardem, tak skousl zuby, makal na své hře, aby dokázal pomoci i dozadu a teď dokáže zahrát wingbacka. To by nikdo před rokem neřekl. Teď bych rád viděl od Tuchela zas krok kupředu (pokud CHO mákne na treninku) a dát ho do základu nebo ho poslat na hřiště jako prvního střídajícího. Celkově mi tohle problém nedělá, pokud to neodstřihne toho hráče od týmu. Což si nemyslím, že se stane - CHO mákne a Tuchel mu dával dost prostoru.

Werner ač hraje na hovno zápasy a posere kde co, tak stejně se mu musí nechat, že ten zápas odjezdí. On na tom hřišti hýří energií, maká, běhá. Sice zazdí šanci, nezpracuje míč nebo udělá nějakou blbost, ale aktivita tam je. K tomu jak říká FC, tak z toho jsou i goly, asistence a penalty.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 3:37 pm    Předmět: Re: ... Citovat

dixks napsal:
FairCop napsal:

Ok, já ti rozumím, ale to už jsem konec konců psal. Mně to trochu připadá jako takové uvažování stylem: Máma se na mě zlobí, že jsem dostal pětku z písemky, ale vždyť Honzík ji dostal taky a kdyby vyvolali Klárku, tak by byla v prdeli atd. atd.

Asi by nemělo smysl to rozvádět, ale sám píšeš, že je to tvá zvědavost, tak klidně napíšu svůj úhel pohledu. Podle mě Tuchel, kdyby měl dost alternativ na lavičce a bylo více možností střídání, tak by stáhl ze hřiště více hráčů - lépe řečeno, nemyslím si, že střídání CHO je signál, že jen on podával výkony, které se nelíbily Tuchelovi.

Abraham byl střídán, viděli jsme ho s ledováním a obvazem, takže dejme tomu, čistě problém zdravotní. Kovačič pomalý, extrémně chyboval v rozehrávce a ačkoliv jsem nulový odborník, tak jeho stažení ze hřiště jsem považoval za nutné (ovšem nahradit ho Jorginhem bych si nepřál a ukázalo se proč). Pak ti zůstává jedno volné střídání. Jak už jsem psal, já ve hře CHO neviděl žádné dramatické problémy, ale Tuchel řekl, že je viděl a tak dokážu pochopit, že se rozhodl pro tohle střídání.

Představa, že stáhnu hráče, který mi poslední zápasy zajišťoval (ať už náhodou nebo jakkoliv jinak) body místo hráče, se kterým jsem třeba i stejně nespokojený mi vlastně nedává smysl a docela by mě děsilo, že takový manažer bude trénovat Chelsea.

A je škoda, že tady řešíme jen Wernera, ostatní předvedli více? A přeci, když budeš trénovat tým, který si vede jako Chelsea, tak budeš zvažovat, co je větší zlo. Můžeš si říct, že tě sere, že jsi ztratil přechodovou fázi a nebo si můžeš říct, že horší je to, že Werner není schopen lépe otevírat prostory. To se přeci nedá stavět tak, že kdo odehrál celý zápas, tak toho Tuchel pochválí a ten si vedl skvěle. Vždyť máme jen 3 střídání a z toho prakticky jen 1 mohlo být "taktické".

A k tomu závěru, co jsi psal...

Já nad tím uvažoval včera a myslel jsem na to, jak mi chybí Havertz. A samozřejmě, že nenarážím na to, že by mi chybělo jeho fotbalové mistrovství, protože to prakticky v Londýně neukázal, ale je to hráč s potenciálem, který hrozně potřebujeme.

Jasně, můžu si za to namlsání sám, kouknul jsem na LM a ty individuální výkony některých mě nadchly a já si upřímně říkal, že vlastně nevím, o co se to chceme pokoušet, protože narazit třeba na PSG, tak se prostě balíme a konec a žádnou díru do světa nemáme šanci udělat, když obrana je vachrlatá, útok máme nulový ... a já si říkám, kdo má u nás potenciál nás dostat zpátky do hry? A ano, jsou to pro mě Havertz, Werner, James, Mount, Pulišič či CHO..

Já to řeknu jinak, já prostě věřím tomu, že na úrovni Leicesteru či West Hamu vlastně dokážeme být i bez těch Němců a velkých jmen. Fakt si to myslím, že kdyby rok či dva jsme tu sestavu stabilizovali a borci se sehráli, tak budeme ve hře o LM možná ještě víc než nyní. Ale tady byla přece snaha vytvořit tým, který půjde ještě o level výš k Liverpoolu a City.

Já si nemyslím, že je Klopp hlupák a nevěděl, co může Werner nabídnout nebo že Bayern a Real usilovali o Havertze, když je to vlastně kopyto. Já už sleduju Chelsea dlouho na to, abych u těch posil byl ochoten ten aklimatizační rok dát - Felipe Luís teď dal velký a zajímavý rozhovor a mluví tam třeba o Salahovi v Chelsea. Já ty nové hráče chci vidět na hřišti, chci aby se tou ligou co nejvíce otrkali. Proto bych třeba raději sledoval Chillyho, jak hraje místo Alonsa i za cenu, že se tam bude učit a něco nás to bude herně stát.

Vlastně by mi přišlo i úplně legitimní, kdyby Marina při těch jednáních jasně řekla, že je tady materiál a požadavek je, aby s ním dělal Tuchel výsledky. Bohužel si to mnozí interpretují tak, že má někomu nadržovat, ale já to chápu tak, že naopak na ně bude vyvíjet tlak, bude je tlačit ke zlepšování, adaptaci a výkonům - a to ne kvůli Marině, nebo vlastnímu egu, ale proto, že bez toho, aniž by fungovali TOP hráči v klubu, tak jsme průměr. Já doufám, že Mount bude produktivnější, Werner gólovější, Pulišič odvážnější a dravější, Havertz sebevědomější, ale nemyslím si, že oni půjdou nahoru, když budou sedět na lavičce.

dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 4:03 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Talker napsal:

Proto jsem to téma otevřel - že mě zajímá, jaký tam bude další vývoj.
Srovnání s Wernerem plyne z toho, že už od příchodu dostal v podstatě bianko šek od Lamparda, teď ho dostává od Tuchela. Bojovnost mu neberu, to jsem koneckonců i psal v původním příspěvku, ale 2 penalty a 1+1 za 6 zápasů pod Tuchelem a 0+prd za posledních 10 Lampardových zápasů je mi podporou pro to, abych mohl tvrdit, že jeho přínos prostě není kdovíjaký, a v některých případech se blíží nule. Nic víc v tom není.
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 4:23 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Ok, já ti rozumím, ale to už jsem konec konců psal. Mně to trochu připadá jako takové uvažování stylem: Máma se na mě zlobí, že jsem dostal pětku z písemky, ale vždyť Honzík ji dostal taky a kdyby vyvolali Klárku, tak by byla v prdeli atd. atd.

To ne, to je uvažování, že jsme s Honzíkem byli oba zkoušení před tabulí, oba jsme uměli hovno a já dostal pětku a on jen slovní napomenutí. Smile

FairCop napsal:
A je škoda, že tady řešíme jen Wernera, ostatní předvedli více?

Nepředvedli, ale taky šli z placu. Abraham po poločase už minule s Burnley, Kovačić v sobotu (ač mohl klidně jít dřív). Nevýrazný Pulisic se do základu ani nepodíval, Ziyech taky ne. Giroud bojuje s Abrahamem o pozici. Samozřejmě si uvědomuji, že máme jen tři střídání (po zranění Abrahama zbyly jen 2), ale nerad bych viděl, že se bude bojovat o místa a Werner bude mít umetenou cestičku. Já jsem rád, že bojuje, snaží se, poslední dva zápasy to bylo mnohem lepší než dřív, ale sobota byla opět hrůza. Prostě bych jen nerad, aby se to přešlo. U CHO je jasné, že se to nepřešlo a myslím, že to je pro něj facka jak blázen a když správně zareaguje, může to být terno.

FairCop napsal:
Já doufám, že Mount bude produktivnější, Werner gólovější, Pulišič odvážnější a dravější, Havertz sebevědomější, ale nemyslím si, že oni půjdou nahoru, když budou sedět na lavičce.

To budeš zklamaný, protože někdo z nich na té lavičce nejspíš bude muset sedět. Very Happy Já navíc netvrdím, nechat Wernera nebo Havertze vysedávat. Ale prostě nebát se je posadit, když to prostě nebude ono. Pozice "mám to jistý" nepřináší nic dobrého. Kromě postu gólmana, tam Mendy musí být jedničkou stůj co stůj. Very Happy Very Happy
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 4:51 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:

Já nad tím uvažoval včera a myslel jsem na to, jak mi chybí Havertz. A samozřejmě, že nenarážím na to, že by mi chybělo jeho fotbalové mistrovství, protože to prakticky v Londýně neukázal, ale je to hráč s potenciálem, který hrozně potřebujeme.

Jasně, můžu si za to namlsání sám, kouknul jsem na LM a ty individuální výkony některých mě nadchly a já si upřímně říkal, že vlastně nevím, o co se to chceme pokoušet, protože narazit třeba na PSG, tak se prostě balíme a konec a žádnou díru do světa nemáme šanci udělat, když obrana je vachrlatá, útok máme nulový ... a já si říkám, kdo má u nás potenciál nás dostat zpátky do hry? A ano, jsou to pro mě Havertz, Werner, James, Mount, Pulišič či CHO..

Já to řeknu jinak, já prostě věřím tomu, že na úrovni Leicesteru či West Hamu vlastně dokážeme být i bez těch Němců a velkých jmen. Fakt si to myslím, že kdyby rok či dva jsme tu sestavu stabilizovali a borci se sehráli, tak budeme ve hře o LM možná ještě víc než nyní. Ale tady byla přece snaha vytvořit tým, který půjde ještě o level výš k Liverpoolu a City.

Já si nemyslím, že je Klopp hlupák a nevěděl, co může Werner nabídnout nebo že Bayern a Real usilovali o Havertze, když je to vlastně kopyto. Já už sleduju Chelsea dlouho na to, abych u těch posil byl ochoten ten aklimatizační rok dát - Felipe Luís teď dal velký a zajímavý rozhovor a mluví tam třeba o Salahovi v Chelsea. Já ty nové hráče chci vidět na hřišti, chci aby se tou ligou co nejvíce otrkali. Proto bych třeba raději sledoval Chillyho, jak hraje místo Alonsa i za cenu, že se tam bude učit a něco nás to bude herně stát.

Vlastně by mi přišlo i úplně legitimní, kdyby Marina při těch jednáních jasně řekla, že je tady materiál a požadavek je, aby s ním dělal Tuchel výsledky. Bohužel si to mnozí interpretují tak, že má někomu nadržovat, ale já to chápu tak, že naopak na ně bude vyvíjet tlak, bude je tlačit ke zlepšování, adaptaci a výkonům - a to ne kvůli Marině, nebo vlastnímu egu, ale proto, že bez toho, aniž by fungovali TOP hráči v klubu, tak jsme průměr. Já doufám, že Mount bude produktivnější, Werner gólovější, Pulišič odvážnější a dravější, Havertz sebevědomější, ale nemyslím si, že oni půjdou nahoru, když budou sedět na lavičce.

Ono tohle "chybí mi někdo" je obtížný. Můžeme říct Havertz, ale sám říkáš, že hraje mizerně. Potenciál má, ale to mají téměř všichni hráči v tom kádru. Podobně bychom mohli říct, že nám chybí Pulišič, který měl tak polovinu času v Londýně zraněný, 1/4 byla aklimatizace, po restartu byl skvělý a od té doby zase mizerný. Má potenciál? Určitě. Má ten potenciál větší, než třeba CHO (nebo Havertz, Ziyech etc)? To je otázka. A někteří ho naplní a někteří ne.

A to může být klidně kvůli zraněním - stačí se mrknout na RLC, který v podstatě za těch 6 let nebo kolik na něj čekáme, odehrál kolik? 1 sezonu dohromady i s hostovačkami? Nebo z koupených Morata, Oscar, Willian, Kenedy, Schurrle, Baka a tak dál. Jediní mladí hráči, kteří od začátku naplnovali ten potenciál byli Hazard (kterému pomáhalo to, že to nebylo na něm, ale byl tam Mata s životní sezonou a Oscar) a Costa (který měl zas Hazarda a Fabregase).

Co se týče té úrovně, tak si myslím, že na té úrovni, kde jsme, bychom byli i bez Němců. Možná i lépe, protože jde o extrémně specifické hráče, kteří potřebují, aby se kolem nich budoval tým. Ty odchovance můžeš nacpat v sestavě prakticky kamkoliv a oni ti odehrají kvalitní zápas. Potom máš ale Wernera, který nemůže hrát na křídle, nemůže hrát samotného útočníka, ale musí hrát volného druhého útočníka, aby opravdu dával to, co od něj chceme, abychom se dostali na tu úroveň. Havertz to samé - to je hráč na desítku, která je ve vápně nebo jeho okolí a kdekoliv jinde je třetinový. Extrémně komplikovaní hráči oba dva. Takže ano, bez těch dvou si myslím, že na tom jsme dost podobně letos. Neříkám, že do budoucna.

Ono těch "generačních talentů" se vyloupne každý rok několik a spousta z nich zapadne. Pár let zpátky to vyhrál Renato Sanchez, byla o něj bitka a závidělo se Bayernu. O pár let později je v Lille. Pamatuješ na Gabigola? Ten je zpátky v Jižní Americe. Byl tam Dolberg v Ajaxu tipovaný na TOP5, teď hraje v Lille se Sanchezem. Těch talentů je hromada. Třeba i takový RLC právě. Je otázka, jestli ten talent využijeme.

Podle mého ta jednání vypadají nějakým způsobem, kdy ten kouč představí svojí vizi, jak by chtěl s kádrem pracovat, systém hry a podobně a vedení k tomu má vlastní připomínky, návrhy, úpravy a podobně. A s tím trenérem se přijde k nějakému koncensu, kdy se ví, co se od něj očekává. A podle mého tam určitě zazněli ti mladí hráči (ať už Němci nebo Puli či Mount) a řešilo se to. Stejně jako zlepšení výsledků, herní styl a podobně. Tenhle proces bude podle mého hodně důsledný a kouč si následně obhajuje každou sezonu (či po nějaké době) proč něco nedopadlo a něco ano. A podle mého i zazněl třeba Kepa, že bychom ho rádi probudili a dostali na úroveň, kde bychom za něj dostali alespon něco.

Co se týče toho sedět na lavičce - jak říkám, to je otázka. My nevíme, jestli půjdou nahoru. Ono se stačí kouknout na Williana, u kterého se říkalo, že půjde nahoru, že se zlepší, zvýší produktivitu... A o 7 let později odcházel s průměrem 5+5 na sezonu. Neříkám, že to bude podobný fail, ale herní čas není tím hlavním důvodem, proč se hráč zlepší. Je to jeden z faktorů.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 4:55 pm    Předmět: Re: ... Citovat

dixks napsal:

Fakt se snažím tě pochopit, ale nedokážu se vůbec naladit na tvé uvažování ve stylu "umetené cestičky" či "bianco šeku". Za mě prostě x hráčů v tom zápase hrálo špatně, jeden se zranil, Kova odešel fyzicky a pak se prostě udělalo tohle střídání a úplně nepochopitelně se neustále staví do nějakého poměřování s Wernerem, který z těch ofenzivních frajerů (a sám jsi to uvedl) má pod Tuchelem nejlepší čísla.

Jinak já si to tedy zřejmě pamatuju trochu jinak, ale já to vnímal tak, že Werner přišel jako hrot, start pod Lampsem byl lepší průměr, not bad, pak super série vstřelených branek (ve všech soutěžích a repre), kdy se o něm mluvilo v superlativech, že se dobře rozjíždí ... pak přišlo přibrždění a tebou zmíněný bianco šek?!

Werner si i pod Lampsem sedl na lavičku, Frankie ho z hrotu stáhl, stalo se z něj křídlo ... dva hroťáci bojovali o místo, ani jeden extra neřádil.

A na úkor koho Werner hrál? Pulišič? Ziyech? (a fakt to neber jako rýpání, opravdu mě to zajímá, protože zjevně to vnímáš jako něco nespravedlivého, tak by mě zajímalo, jak to tedy mělo být).

Já to beru tak, že až na Mounta v přecijen zataženější pozici se mi nelíbí vůbec nikdo z těch ofenzivních hráčů aktuálně a jediné, proč pro mě Werner aktuálně na hřišti dává smysl a musel jsem se ozvat proti tvému prohlášení, které jsi tedy pak vzal zpět, je to, že on fakticky je ve své snaze alespoň trochu produktivní na rozdíl od jiných.

Až tady budou hrotáci dávat góly a bude kvalitní alternativa z toho levého kraje a Werner bude pořád hrát, tak pak nemám problém pochopit tvé uvažování. Vždyť kdo si zasloužil hrát, tak hraje CHO, Mount.. pokud je tady pro mě nepochopitelně protežování, tak to vnímám jen u Jorginha, protože tam prostě vidím za sebe lepší alternativy. Až si budu v hlavě skládat sestavu na zítřejší zápas, tak tam Wernera asi šoupnu a ne proto, že bych mu chtěl nadržovat, ale protože aktuálně z těch všech mizerných variant je on ta nejméně mizerná.

FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 5:20 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Talker napsal:

Nevím moc jak na to reagovat, se spoustou toho nesouhlasím, ale asi už by to bylo zbytečně rozvleklé. Už jen to, že se hodí jako fakt to, že byl Willian fail je něco, co by za mě zajistilo dlouhou debatu, kde bych pocitově klidně souhlasil, ale fakta jsou taková, že x manažerů si ho vydržovalo a jestli si dobře vzpomínám, tak jeho slabá produktivita byla zřejmá už na Ukrajině, takže v tomto ohledu já nejsem a nebyl jsem zklamaný z něj, ale z těch manažerů.

Havertz není jen hráč na desítku, ale necháme to tak.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 6:15 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Talker napsal:

Nevím moc jak na to reagovat, se spoustou toho nesouhlasím, ale asi už by to bylo zbytečně rozvleklé. Už jen to, že se hodí jako fakt to, že byl Willian fail je něco, co by za mě zajistilo dlouhou debatu, kde bych pocitově klidně souhlasil, ale fakta jsou taková, že x manažerů si ho vydržovalo a jestli si dobře vzpomínám, tak jeho slabá produktivita byla zřejmá už na Ukrajině, takže v tomto ohledu já nejsem a nebyl jsem zklamaný z něj, ale z těch manažerů.

Havertz není jen hráč na desítku, ale necháme to tak.

Tak fail z pohledu toho, že přišel jako talentovaný, (relativně) mladý hráč a končil jako hráč, který se výrazně neposunul - prakticky celou kariéru u nás strávil na podobné úrovni. On užitečný byl, o tom se hádat nebudu, ač jsem ho neměl rád. Ale když si porovnáš vývoj u něj a u KdB, Salaha a dalších hráčů, kteří šli raketově nahoru, tak on reálně stagnoval stále na stejné úrovni.

Co se týče Havertze a jeho role, tak spíš to bylo myšleno na to, jak se omlouvá - nemyslím teď tebe, ale celkově v médiích a na waghn - že ho Lampard využíval blbě, protože ho hrál na křídle a jako osmičku, přičemž má hrát ve vápně a kolem něj. Wink
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2021 8:57 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:

Já to vůbec neberu jako rýpání, naopak. Jen se mi nelíbí, když se mají věci podřizovat jednomu hráči. Lampard hrál Wernera na hrotu, stálo to za prd, poslal ho na křídlo, tam to stálo za prd taky. Pulisic se vrátil po zranění a místo toho, aby se teda vrátil na pozici levého křídla, tak hrál zprava, protože vlevo dostával pořád a pořád příležitost Werner, ačkoli to byla pořád a pořád bída. Werner si sedl na lavičku za Lamparda tak 2x? a pak v zápasech LM nebo poháru... To nevím, to bych musel hledat a to se mi nechce, nicméně z útočných hráčů bude mít těch minut spolu s Mountem určitě zdaleka nejvíc. K tomu přičtu, že třeba Pulisic byl zprava poloviční - těch důvodů samozřejmě asi bylo víc, ale fakt, že se nevrátil na pozici, kde si to dával na jaře neskutečně mu taky nepomohla. Mluvím teď o tom období říjen/listopad - leden. Do toho angažujeme Němce trenéra mimo jiné i proto, aby se Werner dostal do pohody. Těch věcí je víc a byl bych opravdu rád, aby to nesklouzlo hlouběji. U protěžování Jorginha se nechci ani zastavovat, protože zatímco o Wernerovi píšu s klidem v srdci, při zmínce na Jorginha se mi už ježí vlasy. Very Happy Nechápu, ten hráč musí na někoho něco vědět, protože to jinak není možný.

Jinak, já nevzal zpět své prohlášení, já si za tím stojím. Pouze jsem to doupravil, že v mnoha případech letošní sezóny (a mnoho z nich i pod Lampardem) byl jeho přínos velmi slabý, především v posledních 3 měsících, byť uznávám, že dva-tři zápasy teď před Southamptonem byly rozhodně lepší a snahu oceňuju. Já se modlím, aby začal pálit a byl naším tahounem, nicméně teď ve mně převažuje pocit jisté nazvěme to křivdy, že doteď výborně hrající CHO dostal okamžitou facku, když průměrně hrající hvězda týmu stále sbírá plné porce minut. Není to jen a pouze otázka minulého zápasu, je to vyvrcholení posledních 3 měsíců a to střídání CHO představuje v mých očích jakousi symbolickou tečku.

Opět se vracím k původní myšlence - doufám a přeju si, aby to CHO skousnul a ukázal trenérovi, že mu může věřit. A nejlepší odpovědí Wernera bude, že mi zavře svými výkony hubu, a ukáže, že se já pletu a že ta důvěra v něj byla správná.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 203, 204, 205, 206, 207  Další
Strana 204 z 207

Přejdi na: