Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Diskuze o hráčích prvního týmu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 205, 206, 207, 208  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2021 4:46 pm    Předmět: Citovat

Uz aj CHO zranenie, k tomu Mount vynechal trening, tiez nie je fit..Este cakam na covidovu ceresnicku z Nemecka...Fajna repre pauzicka Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2021 6:12 pm    Předmět: Citovat

🗣 Danny Drinkwater: “Chci nadále pokračovat v Chelsea. Cítím, že tam mám nedokončenou práci. Chtěl bych si to myslet (že se vrátím do formy a že budu figurovat v plánech Thomase Tuchela). Nevím, zda je dobrý nápad vrátit se zpět a říkat takové věci. Mám před sebou dlouhou cestu. Musím se pokusit si fotbal zase začít užívat, jelikož tohle momentálně postrádám. Proto nadále tvrdě pracuji a cítím, že dělám ty správné věci ve správnou chvíli. Potřebuji se vyhýbat zraněním a uvidíme, kam mě to dostane. Kariéra fotbalisty je krátká, takže musím dělat ty správné věci a doufejme, že se věci obrátí k lepšímu.”

Pekne obkecal ze chce nadalej brat 120k / tyzden Very Happy Sialeny prestup, ten hrac nielenze nema kvalitu ale ani ziadnu snahu dostojne dohrat karieru..
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2021 6:56 pm    Předmět: Citovat

Freddie napsal:
Pekne obkecal ze chce nadalej brat 120k / tyzden Very Happy Sialeny prestup, ten hrac nielenze nema kvalitu ale ani ziadnu snahu dostojne dohrat karieru..

Všichni bychom na jeho místě udělali to stejné. Klub si ani nic jiného za léto 2017 nezaslouží. Drinkwater doteď nemůže uvěřit jaké štěstí se na něj usmálo. Za vyčpělého hráče někdo nabídnul 35 milionů liber a dal mu nadstandardní smlouvu na 5 let. Nikdo v PL mu angažmá nedá a na co si jít ničit zdraví do surové Championship?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2021 10:14 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:
Všichni bychom na jeho místě udělali to stejné. Klub si ani nic jiného za léto 2017 nezaslouží. Drinkwater doteď nemůže uvěřit jaké štěstí se na něj usmálo. Za vyčpělého hráče někdo nabídnul 35 milionů liber a dal mu nadstandardní smlouvu na 5 let. Nikdo v PL mu angažmá nedá a na co si jít ničit zdraví do surové Championship?

Tak to si dovolím nesouhlasit Very Happy (Ale přiznám se, že neznám kontext toho vyjádření. Jemu se nabídlo nějaké vyvázání ze smlouvy nebo ho chce někdo koupit?)

Je ti 26, vyhraješ PL a tvým největším snem je ukončit kariéru aktivního fotbalisty a brát už jen královskou rentu? Jako ano, Bale vyměnil fotbal za golf, ale mělo to postupný vývoj a měl to proloženo třeba tituly Very Happy

Jako teď už není o čem, když ten člověk už nevím jak dlouho prakticky nehraje, nebo hraje blbě a prokládá to kalbama a rvačkama, tak ta věc samozřejmě stojí tak, že je lepší brát hodně peněz v Chelsea, než žádné nikde Very Happy

Neřeším peněženku Chelsea, tam si to vyžereme do konce, ale z pohledu toho fotbalisty mi přijde, že je to něco, na co má "koule" právě hrozně málo hráčů.

Schválně by mě zajímalo, kdyby Kepovi jasně řekli, že už nikdy nebude v klubu jednička, tak jestli on bude úplně v klidu další 4 roky leštit lavičku a být spokojený, že má super peníze, když jinde by mu už tolik nedali.

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Alex

7050.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 10:35 am    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

Je mu 31 let, bavím se o příští sezoně. Zbytek ale také sedí. O toho hráče nejevil nikdo velký zájem, jen Chelsea v něm viděla skvělou investici. Dostal šanci, která se neodmítá. Byl součástí sporu mezi vedením a trenérem, moc dobře věděl, že nejde do základní sestavy. Dovedu si představit, že si řekl, že když to nevyjde, tak aspoň dobře vydělá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 10:56 am    Předmět: Citovat

Upřímně se mu vůbec nedivím. On nemá absolutně žádný důvod tu smlouvu nevyždímat, co to jde - dostal smlouvu, o které se mu podle mého ani nesnilo, dostal se do TOP klubu a neuchytil se.

Když to přirovnám, tak je to jako teplé místečko ve státní správě na pozici nějakého poradce, kdy dostává ten člověk balík, nemusí nic dělat. To prostě člověk před důchodem těžko pustí, zvlášt když je to pro něj vrchol kariéry, ke kterému se připletl jako slepý k houslím.

Takový Kepa je v této analogii stále třicátník/čtyřicátník, který stále může mít motivaci být užitečný.

Takže DD se prostě nezbavíme, leda by přišli nějací šejci nebo Čína a byli by ochotní mu dát raketu. Což nebudou ochotní.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 12:24 pm    Předmět: Citovat

Alex napsal:
FairCop napsal:

Je mu 31 let, bavím se o příští sezoně. Zbytek ale také sedí. O toho hráče nejevil nikdo velký zájem, jen Chelsea v něm viděla skvělou investici. Dostal šanci, která se neodmítá. Byl součástí sporu mezi vedením a trenérem, moc dobře věděl, že nejde do základní sestavy. Dovedu si představit, že si řekl, že když to nevyjde, tak aspoň dobře vydělá.

Tak moje chyba, ale trochu se tam skákalo v čase - píšeš vyčpělý, za kterého se dalo 35 (což teda snad byl odkaz na dobu, kdy mu bylo těch 26).

A jak říkám, když čtyři roky de facto nehraješ fotbal, tak jistě, že plat 120tisíc liber týdně je pohádkový a jistě, že se dobrovolně nevykoupí ze smlouvy, když si pozici nevybojoval ani na hostování v Turecku. Proto jsem se ptal, co se stalo, že mu někdo klade takovou otázku.

FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 12:35 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:
Upřímně se mu vůbec nedivím. On nemá absolutně žádný důvod tu smlouvu nevyždímat, co to jde - dostal smlouvu, o které se mu podle mého ani nesnilo, dostal se do TOP klubu a neuchytil se.

Když to přirovnám, tak je to jako teplé místečko ve státní správě na pozici nějakého poradce, kdy dostává ten člověk balík, nemusí nic dělat. To prostě člověk před důchodem těžko pustí, zvlášt když je to pro něj vrchol kariéry, ke kterému se připletl jako slepý k houslím.

Takový Kepa je v této analogii stále třicátník/čtyřicátník, který stále může mít motivaci být užitečný.

Takže DD se prostě nezbavíme, leda by přišli nějací šejci nebo Čína a byli by ochotní mu dát raketu. Což nebudou ochotní.

Vycházíš z toho, že práce je voser a chodí se do ní jen proto, že se to musí, jinak není na chleba.

Pro mě je právě šokující, že profesionálního fotbalistu, který bere pohádkové peníze řadíme do této škatulky a považujeme to za logické Very Happy

Rozumím tomu, že teď bude populární Alexova linka, že už tehdy byl vyčpělý a mizerný, ale on hrál Premier League na velmi dobré úrovni, reprezentoval Anglii a v rámci jeho pozice a stylu hry nebyl vůbec důvod si myslet, že se nemůže ještě zlepšit, případě mít 8-9 let moc hezké kariéry - neříkám to z pohledu Chelsea, mluvím o něm osobně.

Zároveň si dovolím pochybovat, že štace v Chelsea Loan Army je vrchol jeho kariéry - naopak vrcholu dosáhl jinde a už se k němu nepřiblíží.

A fakt je to takový no brainer deal? Podle mě byl úplně v pohodě v pozici, kdy si mohl nadiktovat 60-80 tisíc týdně a hrát přitom fotbal - ale souhlasím, že pokud je cílem profesionálního fotbalisty v Premier League jen "nic nedělat a bohatnout", pak není o čem Very Happy

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 2:47 pm    Předmět: Citovat

FairCop napsal:

Vycházíš z toho, že práce je voser a chodí se do ní jen proto, že se to musí, jinak není na chleba.

Pro mě je právě šokující, že profesionálního fotbalistu, který bere pohádkové peníze řadíme do této škatulky a považujeme to za logické Very Happy

Rozumím tomu, že teď bude populární Alexova linka, že už tehdy byl vyčpělý a mizerný, ale on hrál Premier League na velmi dobré úrovni, reprezentoval Anglii a v rámci jeho pozice a stylu hry nebyl vůbec důvod si myslet, že se nemůže ještě zlepšit, případě mít 8-9 let moc hezké kariéry - neříkám to z pohledu Chelsea, mluvím o něm osobně.

Zároveň si dovolím pochybovat, že štace v Chelsea Loan Army je vrchol jeho kariéry - naopak vrcholu dosáhl jinde a už se k němu nepřiblíží.

A fakt je to takový no brainer deal? Podle mě byl úplně v pohodě v pozici, kdy si mohl nadiktovat 60-80 tisíc týdně a hrát přitom fotbal - ale souhlasím, že pokud je cílem profesionálního fotbalisty v Premier League jen "nic nedělat a bohatnout", pak není o čem Very Happy[/quote]

Tak ono se stačí kouknout, jak to probíhalo - první rok hrál/nehrál, tak nějak mezi. Pak přišel jiný manažer, ten ho nehrál vůbec. Pak šel na 2 nepovedené hostovačky, kolaboroval se zraněními. Jakou měl motivaci jít následně s platem dolů, kdy by musel jít pravděpodobně do středu/spodku tabulky a riskovat třeba i pád do champu, když má smlouvu v Chelsea na 6.5 mega ročně téměř do konce kariéry, přičemž si myslím, že po těch prvních dvou letech by dostal max tu polovinu (60k/w) vzhledem k tomu, že tam měl nějaká zranění, problémy (dui), hospodská bitka a podobně...

Upřímně si myslím, že kdyby mu bylo třeba 25 let v té době, po těch 2 sezonách v Chelsea, tak by to zkusil. Ale v tom věku, kdy je mu teď už 31 nemá důvod nevyčerpat kompletně tu smlouvu, protože teď už by nedostal ani tu polovinu.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 3:13 pm    Předmět: ... Citovat

Kluci, já vůbec nemluvím o současné situaci - tam mi připadá úplně zcestné přemýšlet o tom, že by se Drinkwater choval jinak (proto mě zajímalo, co se stalo, že je tahle otázka teď ve hře).

Jen jsem moc nesouhlasil s tím, že ten člověk svou kariéru proměnil ve zlatý důl a splnil sen každého mladého kluka, který kdy vzal míč do ruky Very Happy On by se bez Chelsea špatně neměl a pořád by si mohl každý měsíc kupovat nové auto - jen jinou značku Very Happy

Proto jsem se jen zamýšlel, když Alex psal, že by to udělal každý, jestli je to skutečně tak a dal jsem si za příklad takového Kepu.

Ono těch případů, kdy upřednostní někdo fotbal před jedním domem navíc, je určitě hodně, ale férově přiznávám, že vlastně nevím a v hlavě mám jen opačné příklady - Bale, Ozil,... Aubameyang? Very Happy

Ale určitě jsou hráči, kteří herní čas vyměnili za velkou část svého platu. Drinkwater je každopádně v situaci, kdy mu těžko věřit řeči o lásce k fotbalu, když má na kontě víc rvaček v hospodách, než odehraných zápasů.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 5:30 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Kluci, já vůbec nemluvím o současné situaci - tam mi připadá úplně zcestné přemýšlet o tom, že by se Drinkwater choval jinak (proto mě zajímalo, co se stalo, že je tahle otázka teď ve hře).

Jen jsem moc nesouhlasil s tím, že ten člověk svou kariéru proměnil ve zlatý důl a splnil sen každého mladého kluka, který kdy vzal míč do ruky Very Happy On by se bez Chelsea špatně neměl a pořád by si mohl každý měsíc kupovat nové auto - jen jinou značku Very Happy

Proto jsem se jen zamýšlel, když Alex psal, že by to udělal každý, jestli je to skutečně tak a dal jsem si za příklad takového Kepu.

Ono těch případů, kdy upřednostní někdo fotbal před jedním domem navíc, je určitě hodně, ale férově přiznávám, že vlastně nevím a v hlavě mám jen opačné příklady - Bale, Ozil,... Aubameyang? Very Happy

Ale určitě jsou hráči, kteří herní čas vyměnili za velkou část svého platu. Drinkwater je každopádně v situaci, kdy mu těžko věřit řeči o lásce k fotbalu, když má na kontě víc rvaček v hospodách, než odehraných zápasů.

Tak musíš to dát do kontextu - bavíme se o hráčích typu Drinkwatera v určité části jejich kariéry. Asi nikdo si nevysní, že ve 27 podepíše smlouvu a tím skončí veškeré jeho ambice.

Ale je tenhle typ hráčů (možná ještě Noble, Albrigton a spol), kteří jsou v té druhé kategorii, relativně kvalitní, hrají základ PL, ale reálně nemají na víc. Možná nakouknou do repre na nějakej přátelák, ale sami ví, že maximálně budou hrát při výměně generací. O velkoklubu sice možná sní, ale ví, že dlouhodobě se tam nejspíš neudrží.

A tam je to pak o tom, jestli to zkusí a třeba se jim to povede nebo zůstanou. Přičemž v tom věku kolem 27-28 let můžou finančně jen získa - i kdyby neodehráli jediný zápas, tak ta smlouva bude pravděpodobně větší, než co si vydělají za zbytek kariéry. A pokud se jim to podaří, tak si splní svůj sen.

Kdyby se to stalo o pár let dříve, tak to ještě zkusí a půjdou finančně níže, aby si prodloužili kariéru.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 5:38 pm    Předmět: ... Citovat

No právě... a jak to popisuješ, tak to podle mě bývá, ale mně jde o ten moment, kdy si tě někdo někam přivede a ty tam za rok už nemáš toho, kdo tě přivedl, nemáš šanci hrát, nemáš minutáž a klub si i dál na tu pozici vodí jiné hráče nebo dává šanci někomu z Akademie.

Mě připadá zajímavé právě to období kolem toho třetího roku té smlouvy. Třicítka se blíží, člověk přeci jen už dostává nějaký rozum, už něco zažil a i když peníze fajn, tak je ti celkem jasné, že za pět let už fotbalista nebudeš a asi trochu bilancuješ, jestli to fakt za to stálo.

Chápu Drinkwatera ve 26ti, chápu ho teď ve 31ti, ale za sebe říkám, že na jeho místě bych se před pár lety rozhodl jinak.

Teď jsem si třeba vzpomněl na Oscara, který dělal pravda jinou volbu, ale částečná podobnost tam je - no a je mu 29 a já už minimálně rok nebo dva vlastně slyším to jeho volání po tom, že by se chtěl vrátit do Chelsea.

Já to chápu, chtěl zajistit rodinu, sám asi neměl snadné dětství a není to Evropan, tak to rozhodování bylo jiné, ale stejně mám z jeho vyjádření teď pocit, že by se nyní rozhodl jinak.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 6:16 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
No právě... a jak to popisuješ, tak to podle mě bývá, ale mně jde o ten moment, kdy si tě někdo někam přivede a ty tam za rok už nemáš toho, kdo tě přivedl, nemáš šanci hrát, nemáš minutáž a klub si i dál na tu pozici vodí jiné hráče nebo dává šanci někomu z Akademie.

Mě připadá zajímavé právě to období kolem toho třetího roku té smlouvy. Třicítka se blíží, člověk přeci jen už dostává nějaký rozum, už něco zažil a i když peníze fajn, tak je ti celkem jasné, že za pět let už fotbalista nebudeš a asi trochu bilancuješ, jestli to fakt za to stálo.

Chápu Drinkwatera ve 26ti, chápu ho teď ve 31ti, ale za sebe říkám, že na jeho místě bych se před pár lety rozhodl jinak.

Teď jsem si třeba vzpomněl na Oscara, který dělal pravda jinou volbu, ale částečná podobnost tam je - no a je mu 29 a já už minimálně rok nebo dva vlastně slyším to jeho volání po tom, že by se chtěl vrátit do Chelsea.

Já to chápu, chtěl zajistit rodinu, sám asi neměl snadné dětství a není to Evropan, tak to rozhodování bylo jiné, ale stejně mám z jeho vyjádření teď pocit, že by se nyní rozhodl jinak.

To je obtížné - příkladem můžou být Baines a Coleman, o které byl zájem z velkoklubů, ale nakonec zůstali v Evertonu. Ti tam zůstali prakticky do konce kariéry, ale je otázka, jestli je nemrzí, že si nezahráli LM, nehráli za velkoklub a jestli na to nakonec třeba i neměli.

Drinkwater to prostě risknul, nevyšlo mu to. Já se mu nedivím, zdvojnásobit si plat a zahrát si za velkoklub je snem těch hráčů. Pak je otázka, jestli měl zvážit odchod, ale je zas otázka, jestli bychom ho pustili za částku, kterou by nám někdo byl ochotný dát - což by bylo podle mého třeba 15-20 mega po prvním roce a možná 10 po druhém.

Tohle není černobílé.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 6:45 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Talker napsal:

Souhlasím, to máš určitě pravdu.

I Scott Parker svého času přiznal, že lituje toho, že odešel (a chtěl odejít) z Chelsea už tak brzo. Že sice věděl, že nemá důvěru a kdo ví, jestli by si základ někdy vybojoval, ale zpětně ho mrzí, že nebyl součástí toho, co se pak dělo.

A dá se to pochopit a je to přesně to, co píšeš ty. Ačkoliv Chelsea tehdy rostla a třeba Tottenham nikdy nebyl malý klub (nebo vlastně jo?! Very Happy ), tak pro něj to byla právě ta šance na LM, trofeje, elitní fotbal.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 8:26 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Talker napsal:

Souhlasím, to máš určitě pravdu.

I Scott Parker svého času přiznal, že lituje toho, že odešel (a chtěl odejít) z Chelsea už tak brzo. Že sice věděl, že nemá důvěru a kdo ví, jestli by si základ někdy vybojoval, ale zpětně ho mrzí, že nebyl součástí toho, co se pak dělo.

A dá se to pochopit a je to přesně to, co píšeš ty. Ačkoliv Chelsea tehdy rostla a třeba Tottenham nikdy nebyl malý klub (nebo vlastně jo?! Very Happy ), tak pro něj to byla právě ta šance na LM, trofeje, elitní fotbal.

Tak Parker je zas úplně jiný příklad z mého pohledu... Very Happy Ten přišel mladý (23-24?), dostával pozvánky do repre a šel do klubu, který má LM a chce vyhrávat ligu. Rychle zjistil, že pod Mourkem si nekopne a šel radši rychle pryč. Ono je to škoda, mě se tehdy líbil a říkal jsem si, že by z něj mohl vyrůst velmi zajímavý hráč, ale zahodil u nás pár let a teprve "na stará kolena" se dostal zas do relativně velkého klubu.

Ale jak říkám, on byl v úplně jiné fázi kariéry, kdyby přišel Drinkwater mladý a viděl, že z toho nic nebude, tak taky rychle vypadne.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 205, 206, 207, 208  Další
Strana 206 z 208

Přejdi na: