Obsah fóra Fórum o Chelsea FC Fórum o Chelsea FC
Forum.chelsea-fc.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil    TipovačkaTipovačka   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
  HryHry   

Diskuze o hráčích prvního týmu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 206, 207, 208, 209  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2021 9:44 pm    Předmět: ... Citovat

Tak já to nepsal proto, že bych to chtěl srovnávat, ale vybavil se mi jako příklad hráče, který po konci kariéry přiznal, že lituje, že nedal své TOP štaci víc času - napadlo mě to, jak jsi psal, že třeba Baines možná takhle jednou zalituje, že to nezkusil jinde (tuším, že United byli svého času hodně blízko).

On Parker přišel za Ranieriho a tuším, že hned po první sezóně pod Mourinhem žádal o přestup - což tedy zpětně označil za chybu.

Ale jak říkám, srovnávat jsem je nechtěl, i když si teda zároveň nemyslím, že ta fáze té kariéry v tom hraje nějakou roli (pokud se nebavíme o závěru kariéry, kdy rozumím tomu, že si ji někdo zkrátí nebo "znehodnotí", ale dostane za to balík).

Drinkwater si tu kariéru nezkurvil fotbalově jen na těch pět let v Chelsea, ale zkurvil si ji definitivně. A už jsem asi moc starý na to, abych to bral tak, že po třicítce už je to "stejně jen pár let do konce" Very Happy

Tammy Abraham - I´m over the Moon!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2021 7:34 am    Předmět: Citovat

Tak už víme, proč Tammy nepodepsal novou smlouvu - chce větší podíl z toho obrovského balíku, který přijde za superligu... Very Happy (joke)
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: so duben 24, 2021 4:53 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli se to tu psalo, ale Werner má za posledního téměř půl roku (od začátku listopadu) 1 vstřelený ligový gol.
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 1:08 pm    Předmět: Citovat

📰 Chelsea v rámci posílení útočné řady hodlá naslouchat nabídkám za Tammyho Abrahama, jehož cenovku stanovila na necelých 40 milionů liber. Nepočítá se s odchodem anglického útočníka na hostování, protože sám hráč ho nevidí jako atraktivní a chce se usadit v týmu, kde bude dostávat šance v prvním týmu. Tammy chtěl vždy uspět v Chelsea, ale současná situace je ze strany hráče i klubu vnímána jako dlouhodobě neudržitelná. Angličanovu situaci monitorují West Ham a Leicester.
Mezi priority londýnského celku patří Erling Haaland a Romelu Lukaku, zatímco v Německu se spekuluje i o možném zájmu o Roberta Lewandowského. Předpokládá se, že Olivier Giroud po této sezoně odejde - prodloužení smlouvy je nepravděpodobné (končí v červnu 2021). Chelsea plánuje vytvořit v týmu místo pro alespoň jednoho útočníka s velkým jménem, což je prioritou klubu i Tuchela. Odchod Abrahama a Girouda by ušetřil 200 tisíc £ týdně na platech. (Matt Law/Telegraph)

Tazko chapat co sa zase deje v klube...Este Mounta a Jamesa sa zbavme a sme tam kde sme zacali...
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 1:57 pm    Předmět: Citovat

Freddie napsal:
📰 Chelsea v rámci posílení útočné řady hodlá naslouchat nabídkám za Tammyho Abrahama, jehož cenovku stanovila na necelých 40 milionů liber. Nepočítá se s odchodem anglického útočníka na hostování, protože sám hráč ho nevidí jako atraktivní a chce se usadit v týmu, kde bude dostávat šance v prvním týmu. Tammy chtěl vždy uspět v Chelsea, ale současná situace je ze strany hráče i klubu vnímána jako dlouhodobě neudržitelná. Angličanovu situaci monitorují West Ham a Leicester.
Mezi priority londýnského celku patří Erling Haaland a Romelu Lukaku, zatímco v Německu se spekuluje i o možném zájmu o Roberta Lewandowského. Předpokládá se, že Olivier Giroud po této sezoně odejde - prodloužení smlouvy je nepravděpodobné (končí v červnu 2021). Chelsea plánuje vytvořit v týmu místo pro alespoň jednoho útočníka s velkým jménem, což je prioritou klubu i Tuchela. Odchod Abrahama a Girouda by ušetřil 200 tisíc £ týdně na platech. (Matt Law/Telegraph)

Tazko chapat co sa zase deje v klube...Este Mounta a Jamesa sa zbavme a sme tam kde sme zacali...

Je vtipné, že náhradou by mohl být Lukaku, který byl odejit, protože nebyl v té době dost dobrý a nechtěli jsme do něj investovat čas a o pár let později se vracíme znova tam, kde jsme začínali.

Každopádně pokud Tuchel neplánuje využívat Tammyho, tak asi nedává smysl se snažit ho udržet, protože on chce hrát a pokud by měl být čtvrtou volbou, tak to je asi neskousnutelné.

Bylo by ideální tam mít buyback, abychom případně nemuseli brutálně litovat. Je mu 23, on se bude zlepšovat, bude mít více zkušeností.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 2:39 pm    Předmět: ... Citovat

Mně to těžké na chápání nepřijde, mám pocit, že Law to tam vysvětluje dostatečně.

Jen k té myšlence s buybackem, já tady svého času psal, že v rámci Premier League se tohle moc nevídá - ale abych byl objektivní, tak zrovna nedávno jsem četl, že City si to prý u prodeje Iheanacha vynutili - a platila jim asi tři roky od chvíle prodeje. Teď už je promlčená.

dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 3:01 pm    Předmět: Citovat

Jediný hráč, kvůli kterému bych (hlavně ze sentimentálních důvodů) měl chtít obětovat Abrahama, je Haaland, kterého považuju na naprostý klenot a jeho příchod by mi vyvážil trpké rozloučení s Abrahamem. U Lukaka doufám, že už ten vlak ujel a nesl bych Abrahamovu oběť..řekněme s menším nadhledem. Smile

Chápu, že Tuchel třeba Abrahama využívat nechce, ale přijde mi zvláštní, vzhledem k rotaci na trenérském postu a délce smlouvy s TT, že klub "vyštve" odchovance a oblíbence fanoušků. Klidně ti za půlrok-rok může být někdo nový a z Abrahama bude nadšený. Loni si vedl ve své první sezoně nad očekávání dobře. Buyback nevím, jak je reálný, ale chtělo by to. Podle mě má Abraham velký potenciál.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 4:01 pm    Předmět: Citovat

dixks napsal:
Jediný hráč, kvůli kterému bych (hlavně ze sentimentálních důvodů) měl chtít obětovat Abrahama, je Haaland, kterého považuju na naprostý klenot a jeho příchod by mi vyvážil trpké rozloučení s Abrahamem. U Lukaka doufám, že už ten vlak ujel a nesl bych Abrahamovu oběť..řekněme s menším nadhledem. Smile

Chápu, že Tuchel třeba Abrahama využívat nechce, ale přijde mi zvláštní, vzhledem k rotaci na trenérském postu a délce smlouvy s TT, že klub "vyštve" odchovance a oblíbence fanoušků. Klidně ti za půlrok-rok může být někdo nový a z Abrahama bude nadšený. Loni si vedl ve své první sezoně nad očekávání dobře. Buyback nevím, jak je reálný, ale chtělo by to. Podle mě má Abraham velký potenciál.

Tak on má Tammy smlouvu do 2022 a reálně se mu prodlužovat nová nechce. Což se mu nedivím - Tuchel ho pravidelně vynechává z nominace, za těch cca 10 zápasů po zranění odehrál 3 minuty proti WHU, před ním je na hrot Werner, Havertz, možná i Pulisic a byl tam dlouho Giroud. Ten sice odejde, ale je dost možné, že přijde jiná jednička. Haaland asi bude nereálný (mluví se u něj o 30 mega ročně čistého v eurech, ale i kdyby to bylo hrubého, tak je na 500k/w), ale možná ten Lukaku nebo někdo jiný za velké prachy.

Tammy nemá jakoukoliv motivaci podepsat novou smlouvu v tuhle chvíli. Zvlášť pokud mu nebudeme ochotní nabídnout to, co pobírá CHO. Já bych se nedivil, kdyby v tuhle chvíli vyhlížel léto s tím, že bude chtít odejít, ideálně na přestup někam, kde bude hrát pravidelně. Bude mu 24 na podzim, vidí konkurenci, jak hrají zápas co zápas a on bude chtít bojovat o repre. A to se z tribuny nebo lavičky dělá fakt blbě.
dixks

3900.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 5:03 pm    Předmět: Citovat

Talker napsal:

Jojo, argument s končící smlouvou za rok je neprůstřelný. Ona se blbě podepisuje nová bez vidiny většího herního vytížení. Koneckonců co se týče repre, ještě na konci kalendářního roku reálně mohl bojovat o Euro, teď je to utopie, v porovnáním s jasným Kanem a v dobré formě hrajícím Calvert-Lewinem.
Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 5:19 pm    Předmět: Citovat

dixks napsal:
Talker napsal:

Jojo, argument s končící smlouvou za rok je neprůstřelný. Ona se blbě podepisuje nová bez vidiny většího herního vytížení. Koneckonců co se týče repre, ještě na konci kalendářního roku reálně mohl bojovat o Euro, teď je to utopie, v porovnáním s jasným Kanem a v dobré formě hrajícím Calvert-Lewinem.

Já s tím souhlasím, on fakt nemá jediný důvod podepsat novou smlouvu. Pod Lampardem to nebyl automatický základ, ale reálně o něj stále bojoval. Pod Tuchelem bojuje o lavičku (i díky zranění)... Very Happy
Freddie

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 6:00 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
Mně to těžké na chápání nepřijde, mám pocit, že Law to tam vysvětluje dostatečně.

Sice to vysvetluje ale my sme za 2 sezony presli od toho ze chceme vytiahnut mladych do Acka a konecne zurocit tie naliate peniaze do akademie k tomu ze predame klenot akademie, najlepsieho strelca timu co pol sezony ani nehral aby sme mohli kupit dalsie velke meno...A ze sa nam s tymi velkymi menami v utoku dlhodobo skvele dari...Tato koncepcia co trvala 2 roky je nepochopitelna...Asi sa fakt len vyuzil transfer ban a klub ide fungovat po starom...
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 7:00 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Freddie napsal:
FairCop napsal:

Sice to vysvetluje ale my sme za 2 sezony presli od toho ze chceme vytiahnut mladych do Acka a konecne zurocit tie naliate peniaze do akademie k tomu ze predame klenot akademie, najlepsieho strelca timu co pol sezony ani nehral aby sme mohli kupit dalsie velke meno...A ze sa nam s tymi velkymi menami v utoku dlhodobo skvele dari...Tato koncepcia co trvala 2 roky je nepochopitelna...Asi sa fakt len vyuzil transfer ban a klub ide fungovat po starom...

Já za tím vidím motivaci udělat z Chelsea FC lepší klub, který bude po mnoha letech opět schopen útočit na ligový titul. Nezaznamenal jsem nic o tom, že budeme prodávat Mounta nebo Jamese. Rovněž při kratším zamyšlení chápu to, že Tuchel (a až nás bude trénovat někdo jiný, tak napíšu jiné jméno) vyhodnocuje kvality a prostě bere na svou vlastní odpovědnost rozhodnutí, že Abraham není náš nový Rashford nebo Kane nebo Benzema.

Zároveň prostě platí to, co tady už kluci psali. Jedna věc je to vykreslovat tak, že se zbavujeme klenotu a druhá je ta, že v současné chvíli ten klenot nemá potřebu zůstávat - takže jedna věc jsou nějaké vysněné scénáře a druhé věc je realita, která jasně říká, že jedinou možností, jak Abrahama udržet je udělat z něj čistou jedničku, promítnout to platově do nové smlouvy a postavit to na něm. A bude na úrovni, která nám vyhraje titul? Tady to zní možná jen jako provokativní otázka, ale klub si na to musí odpovědět.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 7:46 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:
takže jedna věc jsou nějaké vysněné scénáře a druhé věc je realita, která jasně říká, že jedinou možností, jak Abrahama udržet je udělat z něj čistou jedničku, promítnout to platově do nové smlouvy a postavit to na něm. A bude na úrovni, která nám vyhraje titul? Tady to zní možná jen jako provokativní otázka, ale klub si na to musí odpovědět.

Tohle je zas ode zdi ke zdi. Ty to podáváš tak, že z pozice trojky/čtyřky na hrotu, aby byl ochotný se bavit o podpisu, by musel být automaticky v základu a mělo to na něm být postaveno. Přitom se bavíme o hráči, se kterým si Tuchel vytřel prdel, Tammy se nedostane na hřiště ani jako 5. střídání v LM, v lize a FA Cupu není pravidelně ani na lavičce a po deseti zápasech dostane 3 minuty na konci zápasu.

Ony jsou tu varianty mezi tím sedět na tribuně a nebýt nominovaný k zápasům a mezi tím být automaticky jednička. Ve chvíli, kdy by se dostával pravidelně do hry jako první - druhý střídající hráč, k tomu by pár zápasů hrál v základu a on by cítil, že má šanci o pozici jedničky bojovat, tak by třeba byla možnost se bavit o smlouvě.

Ale v tuhle chvíli se s ním jedná jako s nepotřebným hráčem. To se dá ještě akceptovat u Gilmoura, kterému je 18 a teoreticky by mohl být ochotný počkat. A podle mého i ten se na to vykašle a půjde radši na hostovačku, než aby seděl na tribuně. Natož když se bavíme o hráči, který se dostal do anglické repre, nastřílel za rok a půl za Chelsea 30 golů a je nejlepším střelcem týmu, ač téměř půl sezony nehraje.

To, že musí být automaticky jedničkou, je nějaký tvůj vytvořený scénář. Giroud byl pod Tuchelem v lepší pozici, odehrál toho víc a i ten se rozhodl, že na nás kašle. A to bude v létě 35tiletý hráč, který bude končit kariéru za chvíli. Nebyl to ochotný dělat ani Michy a nedá se to čekat od žádného trošku ambicioznějšího hráče.
FairCop

7400.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 8:13 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Talker napsal:

Tak je mi celkem jedno, jestli tomu budeme říkat od zdi ke zdi, ale já si prostě myslím, že je třeba provést rozhodnutí a polovičatý hybrid nepovede k ničemu.

Za mě to prostě je tak, že mu buďto věříš, dáš mu solidní smlouvu a hraješ ho - nebo mu nevěříš a necháváš ho na tribuně. A v tomto případě, kdy mu za rok končí smlouva je pak samozřejmě logicky lepší prodej. Čtyřicet mega na stromech neroste.

Co pak přinese realita a ten všední fotbalový život je pak věc druhá - to ovlivní forma, zranění atd. atd. tam už se pak můžeme bavit, jestli hráč je první volba nebo druhá. Nebo když má někdo status backup, tak jestli je na tribuně nebo častěji na lavičce.

Ale základ je mít představu o tom, kam s tím hráčem směřuješ. Jaký smysl má dát mu novou smlouvu, fajn peníze a pak koupit dva nové hroťáky za velké prachy a Abrahama stejně nechat hnít na tribuně?

A souhlasím, že se s ním jedná jako s nepotřebným hráčem a proto neočekávám, že by v létě zůstal a my mu nabídli nějakou perspektivu v tomhle týmu. Ale jen říkám, že teď je okamžik, kdy je třeba si tu otázku rozhodnout, jestli ho chceme a jsme ochotni nekoukat na ultra drahé megahvězdy (které prostě budou hrát už kvůli cenovky viz Werner) nebo ten drahý nákup uděláme a pak je skutečně nesmysl ho neprodat.

Talker

10000.0 points

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2021 8:37 pm    Předmět: Re: ... Citovat

FairCop napsal:

Tak je mi celkem jedno, jestli tomu budeme říkat od zdi ke zdi, ale já si prostě myslím, že je třeba provést rozhodnutí a polovičatý hybrid nepovede k ničemu.

Za mě to prostě je tak, že mu buďto věříš, dáš mu solidní smlouvu a hraješ ho - nebo mu nevěříš a necháváš ho na tribuně. A v tomto případě, kdy mu za rok končí smlouva je pak samozřejmě logicky lepší prodej. Čtyřicet mega na stromech neroste.

Co pak přinese realita a ten všední fotbalový život je pak věc druhá - to ovlivní forma, zranění atd. atd. tam už se pak můžeme bavit, jestli hráč je první volba nebo druhá. Nebo když má někdo status backup, tak jestli je na tribuně nebo častěji na lavičce.

Ale základ je mít představu o tom, kam s tím hráčem směřuješ. Jaký smysl má dát mu novou smlouvu, fajn peníze a pak koupit dva nové hroťáky za velké prachy a Abrahama stejně nechat hnít na tribuně?

A souhlasím, že se s ním jedná jako s nepotřebným hráčem a proto neočekávám, že by v létě zůstal a my mu nabídli nějakou perspektivu v tomhle týmu. Ale jen říkám, že teď je okamžik, kdy je třeba si tu otázku rozhodnout, jestli ho chceme a jsme ochotni nekoukat na ultra drahé megahvězdy (které prostě budou hrát už kvůli cenovky viz Werner) nebo ten drahý nákup uděláme a pak je skutečně nesmysl ho neprodat.

Ano, budto mu věříš a hraješ ho nebo mu nevěříš a sedí na tribuně. Ale to, že mu věříš neznamená, že musí být jedničkou. Může být klidně dvojkou na hrot, podobně jako loni na jaře, kdy bojoval o pozici jedničky s Giroudem nebo jako je poslední roky Jesus u Citizens, který kryje záda Aguerovi. Mimochodem popletl jsem to, ten čas letí - smlouva mu končí za 2 roky, ne 2022.

Ona je tu pak totiž druhá otázka - koho koupíme, kdo bude opravdu upgrade našeho útoku?
Haaland? Chce 30 mega euro čistého ročně (i kdyby to bylo hrubého, tak je to cca 500k/w, což je téměř dvojnásobek nejlépe placených hráčů u nás).
Mbappe? Ten pokud někam půjde, tak do Realu.
Kane? Toho nám Levy neprodá, i kdyby ho měl poslat zadarmo pryč.
Lukaku? Za hromadu peněz možná, ale budou mít obě strany zájem? Bude ochotný odejít z Interu?
Dembele? Alespon si bude mít Pulisic s kým povídat, až budou oba zranění?
Pak je tam banda důchodců (Aguero, Lewa, Benzema), kdy je otázka, jestli by chtěli k nám a co bychom jim dali. A jestli fakt chceme na hrot dalšího třicátníka.

Já bych souhlasil, kdyby na trhu byla dostupná skvělá varianta, která bude jak upgradem na Tammyho, tak i na Wernera a měli jsme šanci ji dostat. A to se bude hledat sakra těžko kromě toho seznamu, co jsem dal výše.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fórum o Chelsea FC -> Chelsea FC - Informace Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 206, 207, 208, 209  Další
Strana 207 z 209

Přejdi na: